Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskáknak milyen tüdőbetegs...

A macskáknak milyen tüdőbetegségei vannak, amelyek nem gyulladásosak vagy allergiások?

Figyelt kérdés

2014. máj. 16. 22:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Vírus okozza a Rhinotracheitist: [link]

A FIP is lehet tüdő érintettségű, ott is felgyűlhet savós folyadék, ami a FIP jellemzője. Illetve lehet még tüdődaganat, tüdőférgesség (nem gyakori). Ilyesmire gondoltál? [link]

2014. máj. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Dundusunk egyik tavasszal nagyon lefogyott, de mivel kandúr volt, nem gyanakodtunk. Amikor elesettség látszott rajta, vittük orvoshoz, aki röntgenen kimutatta a daganatot.

Onnan még kb egy hónapot élt, végül el kellett altatni, mert már nem fogadta el a legfinomabb kajákat sem.

2014. máj. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Sajnálom! :(( Idős volt a cica?


Megnéztem a linket, amit küldtél a FIP-ről. Azt írják, hogy néhány hét alatt elpusztul az állat. Nos, az én macskám már tavaly ősz óta köhög... Akkor nem valószínű, hogy ez FIP, nem igaz? Viszont abban egyezik, hogy ő is sovány, de mindig is az volt, kölyökkorától fogva. Most három éves. Nagyon érzékeny a gyomra, mindent kihány, ami szokatlan, vagy túl sok, és kiskorában bélgyulladása volt.

Már többször voltunk az állatorvosnál, aki többször meghallgatta, soha nem volt lázas, és egyéb tünetek sem jelentkeztek, csak annyi, hogy néha nehezen lélegzik.

Mindig kapott valamilyen antibiotikumot, meg egyszer egy másik injekciót a lehetségesnek tartott mellhártya-letapadása ellen, de ha elmúlt a hatása, mindig visszatért a köhögés, először nagyon nedves volt, de mostanában inkább száraz. A legutóbbi látogatáskor a doktor azt mondta, hogy inkább a légzőrendszer felső részén halad keresztül nehézkesen a levegő, amit furcsának tart, de lehet, hogy eleve vele született elváltozásról van szó. (Hiszen mindig is köhögött néha. De az utóbbi időben ez miért lett akkor ilyen gyakori?)

Egy másik alkalommal azt állította, hogy a belégzés nehezebb, mint a kilégzés.

Legutoljára az orvos azt javasolta, hogy ha rosszabbodik, vigyük el röntgenre, és adott egy Prednisolon nevű gyógyszert, hogy szedje 6 napig, ha esetleg látnánk, hogy már nagyon kínlódik. Most kapott néhány napig, de egyáltalán nem mutatkozott javulás, mintha nem is vett volna be gyógyszert, köhögött tovább... Ezért tettem fel ezt a kérdést, mert ha nem használ a Prednisolon, akkor nem gyulladás.

Amit a köhögésről tudni kell, hogy mostanában szárazabb, de néha mintha váladéktól próbálna megszabadulni, rázza a fejét, nehezen lélegzik, mintha hallani lehetne, hogy valami nedvesség torlaszolja el a légutakat.

Ha megnyomom oldalról, máris nehezebben megy a légzés.

Sokszor a dorombolás is kiváltja. Azt hiszem, mostanában rendben van az emésztése, nem akarom elkiabálni, de általában meg szokta enni az adagját, nincs hasmenése sem. Sőt, folyton kajáért kuncsorog, ami már zavaró is tud lenni.

Nem szalad túl sokat, inkább lustizik, de ez azzal is magyarázható, hogy teljesen benti cica, és eltunyult. Azért ha valami nagyon érdekes dolgot mozgatok előtte, még mindig vevő egy kis játékra.

Egyszer meghallgattam a szívét sztetoszkóppal. Nyilván annyira nem értek hozzá, de egy kicsit megnyugtatott, mert ahogy olvastam, 110-140 között van a jó érték, és amit én számoltam, nem érintette egyik határt sem. És egyébként sem jellemző, hogy futás után vegye nehezebben a levegőt.

Eleinte asztmára gyanakodtam, még a legelején ennek az egyre nagyobb rémálomnak, de ha jól tudom, a Prednisolont gyakran használják asztma ellen is, és ha az lenne, hatott volna.

Nagyon félek a daganat lehetőségétől, de az állatorvos azt mondta, ilyenkor nem gondolunk erre az opcióra, meg amúgy se öreg, csak június-július környékén lesz 3 éves.

Plusz információ, hogy egyszer az ürülékében mintha fehér golyókat láttam volna. Talán a tüdőféreg jele lehetne.. De ha azt mondod, nem gyakori, akkor nem valószínű, nem igaz? És mikor is kerülhetett volna a szervezetébe a kórokozó, ha egyszer bent van? Talán még kiskorában, vagy esetleg az anyjától?

2014. máj. 17. 23:28
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálunk Dundust épp akkor vitte el a daganat amikor 3 évébe lépett. Ő egyáltalán nem köhögött, nem is vette a a levegőt akadályozottan, csak elkezdett nagyon fogyni és egyre fáradékonyabb lett, majd a végén elment az étvágya teljesen.

Itt van egészségesen, (ebédidő van nézéssel):

[link]

Itt meg már betegen:

[link]

Szerintem a röntgent sürgősen érdemes megcsinálnotok.

2014. máj. 18. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ma azt vettem észre, hogy gyorsabban lélegzik, és hallani a levegő sípolását! Akkor is zihál, ha csak sétál, és nehezére esik felugrani egy 1 méter magasan lévő helyre is! Nagyon félek, hogy nagy baja van, itthon meg mindenki leszarja az egészet. Apa is azt mondta, hogy biztos csak melege van, csak hogy ne kelljen elvinni állatorvoshoz!!!
2014. máj. 24. 21:14
 6/7 A kérdező kommentje:
Hiába simogatom, nem is dorombol, csak nyöszörög, mintha nem tudna dorombolni se... Korábban is váltotta ki a dorombolás a köhögést, de akkor még jobban hasonlított a rendes dorombolásra...
2014. máj. 24. 22:40
 7/7 A kérdező kommentje:
Egyre nehezebben lélegzik, olyan, mintha egyre nagyobb erő kéne a levegő légutakon való átpréseléséhez!
2014. máj. 24. 23:59

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!