Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szelídíthetem meg...

Hogyan szelídíthetem meg nagymamám cicáját?

Figyelt kérdés
Egy udvarban lakunk mamámmal, van egy fiatal cicája, aki csak vele kedves! Ha sikerül megfognom, akkor fúj, morog, karmol...Szoktam neki adni finom kajákat, azt elfogadja, de nem lesz barátságosabb. Nagyon ellenségesen viselkedik velem, pedig nem bántom, simogatni, szeretgetni akarnám, de nem hagyja...
2014. máj. 24. 00:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Játssz vele.


Húzogass az orra előtt madzagot.


Labdát guríts neki.

Ilyesmi.


Lassan meg fog enyhülni.

2014. máj. 24. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egy csomó játékot készítettem is neki, játszok is vele...de valamiért semmi sem hat rá. Sem játék, sem kaja...Szerintem ilyen elviselhetetlen a természete. :D
2014. máj. 24. 01:02
 3/6 anonim ***** válasza:
Hagyd békén, a cica nem kutya.
2014. máj. 24. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Túl rámenős vagy, a macska tényleg nem kutya, a macskák magányosak, (nem falkaállatok) sokkal nehezebben ismerkednek sokkal több türelem, rutin, érzék kell egy macska megszelídítéséhez.

Azt eleve egy fura dolognak tartom, hogy ha sikerül megfogni, akkor karmol...

Mivel a megfogást is a beleegyezésével kell csinálni, ha meg beleegyezik, akkor tudja mi következik, és akkor nem karmol.


Keress rá macska pszichológiai írásokra, testbeszéd jelentésére, viselkedésformákra, az egymás közti ismerkedés folyamatára, hangok, farok mozgás jelentőségére.

2014. máj. 24. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bizalmatlan, már-már félvad macska. Majdnem reménytelen megszelídíteni. A legjobb, amit tehetsz, hogy próbálsz a bizalmába férkőzni, de ezt erőltetni nem lehet. Tehát azzal, hogy az öledbe kapod, nem segítesz a dolgon, azt ő támadásnak fogja megélni. Lassan közelíts hozzá, csak akkor érintsd meg, ha eléred, akkor is óvatosan. Etesd kézből és ne tegyél hirtelen mozdulatokat, ne ijeszd meg. Türelemjáték, de ha tényleg szeretnéd, hogy veled is kedves legyen, akkor ez a módja.
2014. máj. 24. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én egyszer kaptam egy nagyon vad, félős kiscicát. A napok kábé úgy teltek h folyton elbújt valahová, és lehetetlenség volt elkapni. Csak akkor mászott elő, ha kaját kapott, és akkor is csak félve evett. Az már nagy előny ha el tudod kapni. Ne emeld fel a cicát mert azt nem szereti. A macskák általában oda vannak a simogatásért. Ha eleinte nehezen is megy, hozzá kell szoktatni. Kajával próbáld meg odacsalogatni magadhoz, mindig szépen és lassan. Vedd rá, hogy menjen utánad. Guggolj vagy hajolj le és tartsd előre a kezed benne az étellel. Ha nem megy oda, akkor lassan közelíts. Hagyd hogy megszimatoljon, megszokja az illatod. Azt úgy csináld, hogy odanyújtod a kezed óvatosan az orrához. A kaja végig legyen nálad, hogy megmaradjon az érdeklődése. Aztán a buksiját kezd el simogatni, ezt is óvatosan. Ha már tetszik neki, akkor megvakargathatod az állát, ilyenkor előrenyútja a fejét. Majd továbbmehetsz és simogathatod a hátát. Ha a farkincája mögött vakargatod, felemelik a hátsójukat. Szerencsés esetben feltartott farokkal elkezd hízelegni. Ha elkezd dorombolni, akkor hagyd, hogy odabújjon hozzád. A lényeg minél tovább doromboltasd, sokáig örüljön neked, és akkor meg fogja szokni a jelenléted, biztonságot fog érezni. Utána lesz olyan, hogy a cica fog odamenni hozzád, ha éhes, vagy ha egy kis szeretetre vágyik. Azért a cicák is igénylik a gondoskodást. Nekem sikerült megszelídítenem a cicám. Már nem szaladt el, spontán odabújt hozzám, rengeteget hízelgett. Na de mindig van kivétel, de az azért ritka. Például volt egy olyan macskám amelyik idegbajt kapott ha simogattam. De azért ez tényleg ritka.
2014. máj. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!