Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy nőstény macska bántja az...

Egy nőstény macska bántja az újonnan hozott idegen kiscicákat?

Figyelt kérdés
2014. jún. 10. 13:50
 1/7 anonim ***** válasza:
"Meg kell beszélniük az élet nagy dolgait", utána kialakul. Az én két macskám 5 év után sem között békét, de elviselik egymást (Felnőtt nőstény mellé hoztunk kandúr kölyköt)
2014. jún. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
2 kandúr és egy kislány jött de amúgy úgy viselkedik mintha meglenne sértődve hozzászólunk felrohan a lépcsőn és onnan morog és lesi a kiscicákat
2014. jún. 10. 13:54
 3/7 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy a házatok/lakásotok az ő felségterülete, ahová most betolakodtak a picik.

Az, hogy egy macska, hogyan reagál a jövevényekre az nagyban függ a szocializálódásától.

Amelyik elfogadóbb az a kezdeti óvatos ismerkedés után barátságos.

Amelyik nem ilyen az már utána sem lesz az.

Ha a tiéd már most durrog a kicsik miatt az már nem fog változni sokat.

Talán nem bántja őket de nagy haverok sem lesznek.

Az én öreg nőstény cicám mellé érkezett pár éve egy kb.fél éves leányzó. Tündéri szeretetéhes cica de az öreg a mai napig nem viseli el.

Elvannak egymás mellett nem bántja de ha közel megy hozzá a kicsi akkor morog és fúj.

Most, hogy a picur felnőtt kinyílt a csipája és néha megkergeti az öreglányt, amiből van némi pofozkodás, morgás, fújás de nem komoly, nincs vérre menő csata:)

2014. jún. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
hát már a nagy is öreg nekünk hát csak nem lesz baj .. :)
2014. jún. 10. 14:41
 5/7 anonim ***** válasza:
Eleinte mindegyik látványosan megsértődik a gazdira és a jövevényre is, de foglalkozással, szeretettel rájön, hogy nem lett elhanyagolva, akkor megenyhül pár nap vagy hét múlva.
2014. jún. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Én a 2éves, nem túl barátságos herélt fiú cicám (Géza) mellé szerettem volna „társat”, mert egyedül borzasztóan unta magát és én az ö karmolós, rugdosós játékaiban nem voltam partner.

Utánaolvastam, a macskáknál mindegy, hogy fiú mellé, fiú vagy lány az új. Így nálam a fő szempont az volt, hogy barátságos, bújós legyen az új cica.

Az új cica megérkezett. Barátkozott volna ezerrel. Kutyusunkkal is. Gézával is.

Géza pedig megrémült. Nem jött be a szobába, ahol a kicsi volt. Fújt rá, ha közeledett felé és menekült! . Viszont nekünk hagyta magát megsimogatni (ami tőle nagy szó) és egy hosszú nyivákolással mondta el a véleményét a kicsiről.

Szép lassan megolvadt a jég. Először durvábban játszott Géza a picivel. De az meg kicselezte. Úgy kergetőztek, hogy a kicsi talált búvóhelyeket, ahova Géza nem fért be és egyik búvóhelytől a másikig iszkolt Mára a kicsi is felnőtt. 1éves. És ő a főnök. Ő eszik hamarabb. Nem bántja Gézát, csak arrébb tolja a táltól, ő meg szó nélkül hagyja. Sokat kergetőznek, birkóznak, néha nyalják egymást. Mára már jóban vannak.

Próbálkoztam külön tállal, de mindig egymáséit ették. Próbálkoztam külön alomtálcával , de mindkét cica, mind a kettőt használta. Így most inkább egy nagyméretű van.

Géza piciként macskanáthás volt, nem sok eséllyel a túlélésre. Talán ez ártott az idegrendszerének, mert roppant ijedős, félős. A „kicsi” teljesen az ellentéte.

2014. jún. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A miénk is nagyon fél, nyávog ahol a picik vannak nem tartózkodik inkább kint és nem is eszik :/
2014. jún. 11. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!