Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a teendő, ha meghalt a...

Mi a teendő, ha meghalt a macskám?

Figyelt kérdés
Pár órája végleg itt hagyott a macskám, 9-10 éve élt mellettem, a fél életemet vele töltöttem. Az elmúlt hetekben már nagyon beteg volt, kétnaponta vittem az orvoshoz, állandóan injekciókat kapott, de nem segített már rajta, beteg volt a tüdeje. Mit tegyek vele? Hívjam fel az állatorvost és szóljak neki róla? Ilyenkor el kell hozzá vinni, hogy megvizsgálja? Hétfő délután fog csak rendelni, addig hova tegyem? Nem szeretném elvitetni, se kidobni a szemétbe csak úgy, nem érdemli ezt.
2014. jún. 14. 22:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
ásd el!
2014. jún. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 ghajhigopsdfjhs válasza:
100%
Mi a tengerimalacunkat elástuk a kertben. Kis kereszt, rá virág, és megpróbáltuk lezárni a halálát, már nagyjából túltettem magam rajta, de még mindig hiányzik. Szerintem te is temessed el, majd megtudja az orvos. Mit csinálna? Feltámasztaná?
2014. jún. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Medvi ***** válasza:
40%
Ha boncolás útján meg akarod tudni biztosra, hogy mi baja volt, akkor tedd be a hűtőbe, 2 napig eláll, és hétfőn boncoltasd fel az állatorvossal, valószínű, hogy akkor ő gondoskodik majd a tetem elhelyezéséről. Ha ezt nem szeretnéd, akkor temesd el még ma éjjel egy szép helyen. Igazán sajnállak benneteket.
2014. jún. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
100%

Minél előbb temesd el, akár egy papírdobozban, ha csak úgy simán nem visz rá a szíved...

Jelöld meg a helyet, lehet az egy nagyobb kő vagy egy kis kereszt.

Mi is így csináltuk a kismacskákkal, amik nem maradtak életben a születésük után. Illetve volt egy-két madarunk is, ők is papírdobozban lettek eltemetve.

Ne tartogasd soká, higiéniai okokból.

És részvétem, sajnálom, igazán szép kort élt meg a cicus.

2014. jún. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

#2

Gondoltam illik neki szólni, hogy meghalt az állat, ha eddig rendszeren ő vizsgálta, nem hagyni, aztán ha egy év múlva véletlenül összefutok vele az utcán, akkor megkérdezi, hogy mi van vele. Meg a könyvébe beleírni, hogy mikor halt meg és miben. De azért köszi a tanácsot a temetéssel.


#3

Nem szeretném boncoltat, de ha elvinném a dokihoz, talán meg tudná mondani, hogy pontosan mi okozta a vesztét, én is könnyebben túl tenném magam rajta. Pláne, hogy tegnap beszéltem meg vele, hogy jövő héten csinál egy ultrahangos vizsgálatot. Nekem ő már olyan volt, mintha a gyerekem lett volna.


#4


Ennél is öregebb volt valamivel, pontosan nem tudom, mikor született, mert még régen fogadtuk be, mikor az előző lakó csak úgy kidobta költözésnél.


Köszönöm a válaszokat és az együttérzést, a tanulás talán elvonja majd a figyelmem róla, bár nagyon hiányzik, mintha csak kitéptek volna egy darabot a szívemből.

2014. jún. 14. 22:30
 6/17 anonim ***** válasza:

Nem szoktuk ilyesmivel felhívni az állatorvost, ha nincs rá különösebb ok. De te tudni akarod, pontosan miben halt meg, tehát elviheted hozzá. Akkor viszont nagy valószínűséggel fel fogja boncolni.

Részvétem!

2014. jún. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is meghalt nemrég a 11 éves cicánk, tudom milyen ez.

Mit tehetsz?

Tizenévig volt a barátod, családtagod, azt írtad olyan volt mint a gyereked ezért gyászold meg nyugodtan.

Állatorvoshoz vinni felesleges, láttak ők már elég halott kisállatot, egyébként sem tudja megmondani teljes bizonyossággal mitől halt meg, és most már mindegy is.

Amit tehetsz még érte az, hogy méltóképpen meggyászolod, és eltemeted mint egy barátot, családtagot, és esetleg ültetsz fölé fát, bokort, virágot.

-Tedd rá valamilyen kedvenc ruhadarabjára, amin szeretett feküdni. Légy mellette, virrassz felette amíg jónak látod, gyújts gyertyát.

-Gondold ki hova temeted. Ha van kert, akkor könnyebb helyzetben vagy, pl. kedvenc helyére ahol szeretett feküdni, vagy fa alá, bokor alá, illetve ahol gyakran látod a kis dombját.

Ha nincs kert akkor parkban, vagy inkább határban valami nagy fa alatt, elég ha csak te tudod hol van.

Mi rátettük egyik pulcsimra amin szeretett feküdni, vágtunk ollóval a bundájából kis szőrt emlékbe, neki meg tettünk az orrához egy-egy tincset a hajunkból, betakartuk egy másik ruhadarabbal úgy temettük el a rózsabokor tövébe, ahol szeretett nyáron hűsölni.

Amit még tehetsz:

-Összegyűjtesz róla minden képet és videót és csinálsz róla mentést. Esetleg feltöltöd digitális képkeretre.

-Leírsz róla még frissiben mindent ami eszedbe jut, gesztusait, történeteit, és elmented.

-Idővel befogadsz egy másikat, hogy megadd a lehetőséget egy másik cicának az individuális és szellemi fejlődésre.

2014. jún. 15. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

#7 Köszönöm, ezzel megsirattál kicsit. Jó tanácsokat adtál, köszönöm. Levágok emlékbe egy tincsnyi csőrt a bundájából. A hajamat nagyon imádta, bár szerintem csak a csalánsampon illata tetszett neki, de akkor én is adok neki egy kis darabot a frissen mosott hajamból (bárcsak még érezné...). :(

Sajnos képem nincs róla túl sok, csak pár darab, mert félt az ilyen kütyüktől, és nehéz volt megörökíteni. De szerencsére van egy képem, ahol összebújunk, ezt sose fogom letörölni. :)


Kertünk az nem igazán van, mert a belváros környékén lakunk egy kétemeletes házban, ahol lakik még 5 család rajtunk kívül, és csak a ház mögött, a garázsoknál van egy kis füves terület, de nem biztos, hogy szomszédok megengedik, hogy odatemessem. Meg szóban van, hogy elköltözünk, akkor meg szeretném elvinni magammal, hogy a közelemben maradjon, mert ki tudja, mikor túrják fel a földet, főleg az a szomszéd, aki mindig is gyűlölte a macskámat. Nem egyszer kaptam rajta, mikor kint ültem vele az erkélyen, ő fentről dobálta a macskát kavicsokkal. A doki szerint lehet, hogy megmérgezték, azért lett hirtelen ilyen rossz állapotban, és én se tartom kizártnak, hogy ez a szomszédom kirakott neki valami mérgezett kaját az udvarra.

Szóval úgy tervezzük, hogy levisszük a mamámhoz falura, mert náluk nyugodtan eltemethetjük a kertben vagy a ház mellett, ott senki sem bántaná, és nem lenne túl messze se tőlem.


Lehet, hogy az én lelkem túl érzékeny, de nekem ez most olyan, mintha az anyám halt volna meg, annyira hozzám volt nőve.


Régebben volt egy kis ugróegerem, az valahogy elszökött a lakásból, míg suliban voltam, sikerült leszednie a ketrec fedelét és az ablakon vagy valahol kimászott. Soha többé nem láttam őt. 2 évig neveltem, de 3 év kellett hozzá, mire kihevertem, kemény depresszióval kezeltek, majd anorexiás is lettem utána.


Valószínű, hogy ez most megismétlődik. Mindez nem érdekelne most sem, csak kapnám vissza őt. Nekem ő volt a legjobb barátom, a lelki társam, ha szomorú voltam, ő mindig megvigasztalt. Ismerte a napi rendszeremet, minden reggel fél hétkor jött oda mellém az ágyhoz ébreszteni éveken keresztül, ez most nagyon fog hiányozni. Ha látta, hogy szomorú vagyok vagy sírok, már ugrott oda mellém, és dorombolva dörgölőzni kezdett.


Mindig tudtam, hogy egyszer úgyis meg fog halni, mert ez az élet rendje, de nem gondoltam, hogy pont most. Ez a betegsége is olyan hirtelen jött, másfél hónapja még annyira virgonc volt, a doki diétára is akarta fogni, mert úgy falta az ételt. Aztán hirtelen valami történt vele, nem akart enni, csak feküdt egész nap, alig bírt lábra állni, egyszer lázas volt, másnapra teljesen kihűlt, az ételt is úgy kellett a szájába nyomni. Mindent megpróbáltunk, hogy életben maradjon, de nem sikerült.


A legrosszabb látvány az utolsó percei voltak, ahogy szenvedett. A kezem között hunyt el. Csak feküdt szépen, betakartam, hogy melegedjen, mert nagyon ki volt hűlve. Így elvolt pár órát. Aztán hirtelen felvonyított, elkezdett kapálózni, lábra akart állni, de nem tudott. A nyaka hátrahúzódva teljesen kimerevedett, a fejét egyáltalán nem tudta megmozdítani, mintha a padlóhoz lett volna ragasztva. Szerintem nem kapott levegőt. Aztán sikerült lenyugtatni, hogy maradjon egy helyben, mire szörnyű hevesen elkezdett lélegezni és az egész teste remegett. Majd 2 perc múlva valami köhögésszerű hangot produkált egymás után 4-szer. Utána a szemei kidülledtek, az állkapcsa kinyílt, a nyelve kilógott a szájából, és úgy maradt minden. Többet nem lélegzett, meg se moccant, se egy nyikkanás. Szerintem itt jött el az a pillanat, amikor már nem volt köztünk. Sose felejtem el ezt, hogy milyen szenvedések közt kellett meghalni, és hogy én végig mellett voltam és láttam az egészet. Azt hiszem, ez örökké bennem marad róla, de nem szép emlékként.


3 órán keresztül sírtam miatta, de még most is elkezdem, ha csak egy macskát meglátok vagy egy ilyet elolvasok. Nem tudom őt elfelejteni.

2014. jún. 15. 04:18
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte részvétem! Látszik hogy valóban nagyon kötődtél hozzá.

Ha helyben nem tudod eltemetni akkor valóban jó ötlet a nagymama kertje, vagy bármi olyan hely ahova tudod hogy bármikor mehetsz.

Anyukám és az én cicám is meghalt hét éve. Mivel albérletbe laktunk tudtuk hogy onnan költözni fogunk. Mi anyu munkahelyén temettük őket. Parkos terület, anyu tuti onnan megy nyugdíjba, ráadásul utána is bármikor oda mehetünk, így az volt nekünk az a hely ahol tudtuk hogy jó helyen vannak a végső nyugalomra.

2014. jún. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Titokban még reménykedem benne, hogy ez csak egy rossz álom, amiből lassan felébredek. Vagy hogy csak kómába került, és holnapra felébred. Tudom, hogy nem fog megtörténni, de már ilyenekkel nyugtatom magam.
2014. jún. 15. 08:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!