Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen nedves tápot ajánlotok?

Milyen nedves tápot ajánlotok?

Figyelt kérdés

Kölyök cica,7 hetes.

Száraznak Purina One-t kap. A Whiskas nem jön be,és nagyon szereti a csirke vagy hal ízesítésű kaják a kedvencei. Vettem egy Cleo nevű tálcást azt nagyon szereti,meg a tonhalas Gourmetet.

Milyenek jók még neki? Az se baj ha csak netről lehet rendelni.



2014. jún. 18. 08:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Animonda carny kitten. Ebben legalább hús is van. Ha megteheted anyagilag, akkor egy jobb minőségű száraztápra is beruházhatnál (Applaws, Acana, Orijen, Taste of the wild, stb.)
2014. jún. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Acanát nem tudok sajnos venni neki,de megnézem ezt,amit ajánlottál.
2014. jún. 18. 09:17
 3/8 anonim ***** válasza:
Amit ajánlottam az sem olcsó mulatság. De őszintén szólva a nedves tápok amolyan kiegészítőként szolgálnak,nagy a nedvességtartalma, ez abból a szempontból jó, ha a cica nem nagyon szeret inni, legalább ezen az úton folyadékhoz jut. Ha elolvasod az összetevőit egy ilyen nedves tápnak, láthatod te is, hogy nem sok "értékes" tápanyag szerepel benne. Most még elég kicsi a macsek, lehet még alakítani az ízlésvilágát. Ha rászoktatod ilyen sz*r Whiskas és társaira, akkor egy válogatós macska lesz belőle a későbbiek során és szerintem az egészségtől sem fog kicsattanni. Én Applaws táppal etetek és a 2 kg-os 4500-5000 Ft-ba kerül, ez elég 1,5-2 hónapig is. Ha leosztod napokra, ez nem vészes összeg. Ami még közepes árkategóriában van: Brit, Josera. És ha egy picit idősebb lesz, akkor hetente ajánlom, hogy adj neki nyers húst is (2 hétig fagyasztóban, mikor kienged leforrázod és mehet is a tálkába. Nem kell főzni, sütni!!!) Adhatsz neki csirkemellet, nyakat, szívet, zúzát, májat, stb. A csontos húsokat, például a nyakat felvághatod neki 4-5 darabban és a csontot is meg fogja enni! (Itt még hozzátenném, hogy a csontos húst tényleg nem szabad sosem megfőzni, mert a főzés során megváltozik a csont belső szerkezete és ez miatt szilánkosra törik, ami felszakíthatja a belét. A sima "nyers" csont nem!) Fontos, hogy rágon/tépjen a macska, mert ha nem, akkor nagyon gyorsan tönkre mehetnek a fogai!
2014. jún. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Sebok ***** válasza:

ne szoktasd rá a tápokra mert,allergiát is okozhatnak.Mi ezzel szenvedünk mert semmit nem eszik meg mostmár a 6 éves macskánk de totál sebes a feje vérzik,csöpög a vér..én csak nagyon kiegészítőnek ajánlom a tápokat..

persze ez egyéni vélemény.a minek whiskast,friskis,kitekatot kapott nem is a 100 ft os konzerveket és íme az erdemény.. :(

2014. jún. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Marton Tekla válasza:
a címe: Happy! lehet ez magyarországon nem található!:(
2014. jún. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Itt bátran válogathatsz: [link]

Viszont szerintem se csak táppal etesd (én külön szoktam főzni néha neki kis csirkehúst, vagy májat"nem nyersen"!)plusz konzerves macska eledeleket(napi 100g-ot elosztok).

2014. júl. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 miamor válasza:
Az enyém szerencsére mindent megeszik,egyáltalán nem válogatós. Én nem tudtam hogy a Whiskas,a Kitekat, a Friskies és a Felix szarkaják illetve szemétkaják. Úgy látszik tudatlan vagyok,de én azt hittem,ezek a reklámozott termékek kitűnő vagy legalábbis jó minőségűek. Úgyhogy én kezdettől fogva - 6hetes korától - ezekkel etetem a macskámat,aki már 1 éves és egészséges és szép. Nem tudom miert irja mindenki hogy ezek szarok ezek a kaják. Szerintem meg jók.
2014. júl. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
40%

A Whiskas jó cucc, bárki bármit is mond. Én 16 éve tenyésztek perzsa macskákat és gyakorlatilag mióta a Whiskas Magyarországon van azóta azt kapnak Purina táppal kombinálva. (ez utóbbit a Nestlé gyártja, aki szintén nem engedheti meg magának, hogy szart csináljon)

Mint ahogy a Mars sem, aki a Whiskast gyártja. (no meg a Royal Canin tápokat, a Mars csokit, a Snickerst, a Bounty-t, az Uncle Bens rizst és az Orbit rágót :-) Na szóval ezeknek a cégeknek már van akkora nevük, hogy nem engedhetik meg maguknak, hogy hulladékot adjanak ki a kezükből. Szerintem.

Egyébként mindez totál nem érdekel, de én csak azt látom, hogy pl. a 12 éves -több díjat nyert tenyészgyőztes nőstény macskánk- kicsattan az egészségtől, életerős macsek, gyönyörű a szőre stb.

No és egész életében gyakorlatilag Whiskast kapott. Ennyi! :-)

2014. nov. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!