Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem kakil a macskám az...

Miért nem kakil a macskám az alomba?

Figyelt kérdés
2 éves teljesen átlagos macskáról van szó. kb 2 hónappal ezelőttig semmi bajunk nem volt vele , utána elkezdett rá szarni anyukám ruháira. hiába nyomtuk bele az orrát, vertük meg, raktuk bele az alomba a kakit, nem akart oda wc-zni. pisilni oda pisilt, de kakilni nem akart oda. én nagyon gyanakodtam arra hogy vagy az alom tál nem tetszett neki, vagy az alom, vagy pedig az hogy sokáig szagtalanítót használtunk a wc-jébe, és 2 hónapja nem használtuk, és kellett a kis seggének az illatos wc. most kapott új alomtálat, új kamillás almot, és ilyen szagtalanítót is ami lebontja az ammónia szagot meg mindent... de ma megint azt láttam hogy ott kakil, anyámnak a cuccain... valaki érti ezt hogy miért lehet? mert én már teljesen el vagyok keseredve :(( hétvégén megy a cica ivartalanításra, akkor rákérdezünk erre a kérdésre is, de addig hát ha valaki meg tudja osztani a tapasztalatait. újra szobatisztaságra kéne nevelnem a cicát?
2014. júl. 8. 19:57
 1/5 anonim ***** válasza:

A megverés teljesen felesleges volt.

Szerintem zárjátok el anyud cuccait, meg minden más helyet ahová a macska bebújhatna.

Aztán tanítsd neki újra, mint kölyökkorában.

Ha látod h készük kakilni, fogd meg és tedd be az ládájába.

Ettől független kérdezz rá az állatorvosnál is.

2014. júl. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nyugi nem agyon vertem szegény macskát, csak nevelési célzatból, hogy tudja rosszat csinált, megveregettem egy újsággal.
2014. júl. 8. 20:37
 3/5 Maxitabi ***** válasza:

Teljesen felelslegesen büntetted,mert nem tudja, miért kapott..

Nagyon sokszor szervi baj = betegség lehet a háttérben- a fájdalommal összekapcsolta az almot,tálat.Vagy pszichikai is.. Orvosnak feltétlenül mondani, nézze meg.

Esetleg máshová tenni?? Nyugodt,eldugott helyre?

Illetve még egy alomtálca?? Nálam pl a maine coon kandúr szinte sosem oda kakil, ahová pisil (nálunk 3 alomtálca van 2 cicának)-hisz az az arany szabály állítólag: a cicák száma +1 alomtál...

2014. júl. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az orvos mindenképp rá fog lesni hétvégén. Nekünk eddig semmi gondunk nem volt az 1 alomtálcával. Teljesen nyugodtan pisilt és kakilt is ugyanoda. Illetve változás sincsen az alomtálat illetően. Eldugott helyen van most is ahogy mindig.
2014. júl. 8. 21:20
 5/5 Maxitabi ***** válasza:
Egy próbát talán megérne azért...
2014. júl. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!