Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mik ezek a macskáimon?

Mik ezek a macskáimon?

Figyelt kérdés
Kb 1 hónapja észrevettem hogy a 14 éves cicámon 6-7 mm-es fekete bogarak mászkálnak. Először kevés volt rajta, de aztán egyre több lett, mostmár tele van ezekkel az élősködőkkel és petéikkel. Nemrég (pár napja) beszereztünk egy új kismacskát és már rajta is van pár darab. Attól félek hogy úgy el fog szaporodni mint a másik cicámon. Mit tegyek? Anyáék állatorvoshoz nem akarják vinni őket, dw nem akarom hogy a kisebbik cicám is tele legyen bogarakkal. (És ezek biztos hogy nem bolhák, mert azok sokkal kisebbek)
2014. júl. 13. 16:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Huu , azok majd az emberre is át mennek.
2014. júl. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én tetűre gondolok. Amikor elhoztam az én macsekomat, hemzsegtek benne, így már érthető volt, hogy a kedves gazdi miért nyomta csak úgy a kezembe a kapuban és nem engedett tovább...

Mindenképp az állatorvost javaslom, egy ampullát fog adni, amit fel kell oldani vízben, majd ezzel befürdetni a macsekot. Mi virágspriccelőbe tettük és úgy fújtuk be a bundáját, aztán lemostuk. Ha a szüleid azon aggódnak, hogy drága lesz, nos párszáz forintból meg lehet oldani, lerosszabb esetben is 1-2 ezer ahogy tapasztalom. Fésüld át rendszeresen, és fürdest át a szerrel a kicsit is!

2014. júl. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
"Anyáék állatorvoshoz nem akarják vinni őket" Miért nem? Mert csak egy macska? Végül is csak egy állat, akiről ti vállaltatok felelősséget... magyarázd el ezt nekik és vigyétek el őket a dokihoz. Minél később mentek, annál drágább lesz...
2014. júl. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekünk bolhagondunk volt.

Elmentünk a kisállatboltba és az eladó ajánlott egy szert élősködők ellen. Instecticid 2000 Folyadék pumpás üvegben, be kellett vele fújni az állatot és a helyeket ahol lenni szokott. Gyorsan hatott, alig kellett valamennyit elhasználni belőle (későbbiekben pedig még a hangyák ellen is isteni volt)

Egyébként egy előbbi válaszadónak igaza van, minél később tesztek valamit annál többe fog kerülni.

2014. júl. 15. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!