Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megakar harapni a macskám!...

Megakar harapni a macskám! Félek tőle már! Rávágjak kettőt, hogy tudja hogy engem nem fog harapni?

Figyelt kérdés

Nem bántom az állatokat, de ennek valami baja van!

Simogatom, aztán fogja elmegy arrébb go dolom megunja a simogatást, majd vissza jön, néz rám, nyúlok felé, nyávog, és harapná a kezem!

Elrántom, és menne a kezem után, hogy harapjon bele!


Van mikor leugrik az ölemből, de nem megy el! Fekszik a szék alatt! Majd rá nézek, és elkezd hmmügni, és jönne nekem! El kell mennem, mert a lábamba akar harapni!


És nem hogy menekülne tőlem, vagy menne arrébb, hanem még nekem kell elmennem tőle mert képes jönni utána mint egy támadós kutya!


Rávágjak az orrára? Vagy mivel lehet ilyenkor megnevelni?



2014. júl. 14. 15:14
 1/10 KGabi0000 ***** válasza:
0%
Én meg szoktam fogni az alsó vagy felső állkapcsát és nem engedem el,akkor majd nem akar megharapni,ha próbálkozik rángasd meg egy kicsit.Annyira nem fáj a macskaharapás.
2014. júl. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak játszik. De nehogy már egy cicaharapástól rettegj ennyire. :) Vegyél egy jó vastag bőrkesztyűt, és ilyenkor birkózz vele, hogy kifáradjon.
2014. júl. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A kora sem mindegy. Ha kicsi azaz egy év alatti akkor játszik. Ha nagyobb akkor kicsit bolond. Ha meg kandúr akkor nem is meglepő. Én ilyenkor orbapöcköltem s lassan megtanulta hogy ne harapjon. Igaz nem az a nagyon bújós fajta.
2014. júl. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hogy ne fájna??? Tű éles fogai vannak!

Felnőtt kandúr!

2014. júl. 14. 15:37
 5/10 anonim ***** válasza:
Persze, hogy fáj ha akkorát harap. Apám egyszer egy haldokló cicát fogott meg és a cica fájdalmában átharapta apám hüvelykujját. Apám segíteni akart rajta, de már sajnos nem lehetett. Egy kutya kapta el az utcán a kóbor cicát. Aztán ahogy apa megfogta, a cica még egy utolsó erejéből átharapta az ujját. Aztán hiába vittük állatorvoshoz, sajnos meghalt a macska.
2014. júl. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen volt a kandúrom. Csak akkor bújt amikor ő akart, aztán megunta képes volt az ölemben morogni rám, úgy löktem le magamról. Volt, hogy játékból megtámadott, de amikor nem játékból csinálta rendesen féltem ám én is tőle. Ilyenkor elzavartam egy nagy siccel, és se,g..be billentettem. Ha hangos vagy nem fog megtámadni.
2014. júl. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A kandúrom nekem is ilyen volt, de ha természetéből adódóan ilyen, egy fejbeverés nem fog segíteni, csak rontani a helyzeten.

Lehet, hogy fél és azért védekezik, mert már máskor is bántottad vagy valami történt vele és ilyenkor a bántástól csak rosszabb lesz.

Próbáld lefárasztani, játszani vele, vagy kesztyűben birkózni vele finoman. Mivel kandúr, a legjobb lenne, ha ivartalanítanád, az segítene a természetén és nem lenne ennyire vad. próbáld kézből etetni, hogy kialakuljon a bizalom köztetek, a te oldaladról is.

2014. júl. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%
Hát amilyen katonásan minden mondat végére !-jelet raksz, ha így is beszélsz vele, nem csoda ha szegény fél és harap. Egyébként ha ivartalanítanád, lehet, hogy nem lenne ilyen agresszív.
2014. júl. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Vagasd le a tokeit!

Kiurul majd belole a hormon!

Nem fogja agresziospiralba kergetni magat!

Mindketten boldogok lesztek!


Nalam mondjuk az mukodott eddig mindig, hogy csettintessel kizokkentettem az agresziospiralbol, es magara hagytam.


Amugy, szobamacska? Mert ha felnott, es ivaros kandur, akkor nem meglepo, hogy rengeteg ki nem adott feszultseg van benne, es nem tudja kontrolalni.

Valami durvabb jatekot tudok ajanlani, peldaul sepruvel valo piszkalast, amit nyugodtan tephet.

Tehat, legyen neki valami olyan jateka, amin kielheti az agresziojat.

Mindenesetre, barmi agresziv dolog, mint peldaul a orrara koppintas, csak tovabb noveli benne a feszultseget.

Talan a vizzel valo lespriceles nem, de az meg lehet, felosse teszi, es amiatt lesz feszult.


Vagy tenyleg ivartalanitas. ebben az esetben sokat segithet.

2014. júl. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy vadászó ösztön?!
2014. nov. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!