Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem iszik rendesen a...

Dleja kérdése:

Miért nem iszik rendesen a macskám?

Figyelt kérdés
Egy műanyag tálban van a macskának a víz, minden nap adok neki frisset és ki is mosom a tálat. Mikor leteszem neki meg is mutatom neki, hogy hol van, de nem iszik belőle csak pofozgatja a tálat és kiborítja de közben nyávog, hogy szomjas és felugrál a csaphoz, hogy nyissam meg neki. De ezt nem akarom, hogy megszokja. Mit tegyek?

2014. júl. 30. 11:21
1 2
 1/14 anonim válasza:
valószínűleg nem szomjas
2014. júl. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A cicák vízivási szokásai elég érdekesek.


Az én első ciccem nem ivott az étele mellé kitett tálból, de beugrott a fürdőkádba, és nyalogatta az alját. Így hát betettem a vizestálat a fürdőszobába, úgy már ivott belőle. Azóta is ott a helye.:)


Másik cicámat sosem láttam bent inni, de lelkesen lefetyelte az esővizet az udvaron, ezért neki kitettem egy tálat vízzel. Aranyos volt, mert néha leült melléje és nyávogott, olyankor cserélni kellett a vizet.

2014. júl. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Maxitabi ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni,de nagyon sok kizárólag folyó vízből inni hajlandó macskáról olvastam/hallottam...

Próbáld meg a vizestálat a mosdóba/kádba tenni!(kis átveréssel)

Általában a vizet nem a kaja közelében helyezzükel,hanem direkt távolabb attól,a lakás más részeiben és nem is egy tálat.Nálam pl 3 helyen van, egy vödör(!) teli vízzel az erkélyajtó előtt (3-4 naponta cserélem,ecetezem,mivel az állott víz az "igazi" nekik), egy-egy kisebb pedig másik szobákban.Olyan legyen,amit nem tud felborítani (pl kerámia -elég súlya van)

Aztán ha folyót akar,vehetsz itatókutat-abban mindig csurog-mozog a víz, igaz nem olcsó,áram is kell hozzá,de hosszú távon jobb,mint a mosdóba folyatni a vizet. Szokták ajánlani is a keveset ivócicáknak,mert ivásra ösztönzi őket.

2014. júl. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

A macskák alapból nem isznak sokat. Szerintem az is lehet hogy poshadt a víz ezért nem iszik belőle. Milyen időközönként szoktad cserélni? Napi kétszer kb. kell.

Nekem van egy brit cicám ő iszik rendesen. Csak az első nap nem ivott szerintem azért mert poshadt volt a víz. Innen gondolom hogy a te cicádnak is ez lehet a baja.

2014. júl. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Cserélem neki rendszeresen a vizet, van hogy amikor elkezdi pofozgatni a tálat kicserélem akkor neki (ki is mosom a tálat) de inkább tényleg a folyó vízre van rápörögve, de nagyon nem akarom, hogy a csapból igyon. kap legfeljebb egy másik tálat. annyira csak nem lehet hülye, hogy kiszáradjon :D
2014. júl. 31. 17:49
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

5 ezerért már lehet neki kutat venni, amiben mozog a víz. Az lehet megfelelne neki. Az enyém is ilyen, tálból nem szívesen iszik. Csapból kezdett, akkor kapott egy kutat. Azt is szereti.


Viszont kötöttünk egy kopromisszumot is, tejfölös vödörből hajlandó inni. A 900 grammos tejfölös vödröt elmosom és abba teszek neki vizet és az megfelel érdekes. Lehet azért, mert több? De pl. van ilyen nagy mustáros vödrünk is, régi, tényleg nagy vödör, abból is szívesen iszik. De a tálakat le se szarja. Akkor se, ha csak az van. A vödrök meg akkor is jók, ha van kút is.

2014. júl. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Hát a szomszédomban öt macsek van, az egyikük kizárólag a csöpögő csapból hajlandó inni.


Tegyél le neki több helyre vizet a házban. Aztán ha látod, melyiket preferálja, a többit felszedheted. A macskák márcsak ilyen dilisek.:)

2014. júl. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, kikísérletezem neki , hogy mit szeret jobban
2014. aug. 1. 07:58
 9/14 anonim válasza:
Az enyém az csak tejet iszik. Bejön a lakásba és elkezdi kaparni a hűtő ajtaját. :D innen már tudjuk ha szomjas
2014. aug. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Mi cicák csak folyó csapvízből hajlandó inni:) És így is inkább csak a fürdőkádból:) Úri kisasszony:))
2014. aug. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!