Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A Stronghold vagy az Advantage...

A Stronghold vagy az Advantage a hatásosabb spot on bolhák ellen?

Figyelt kérdés

Sajnos már többfélét próbáltam (Frontline, Pestigon,és még egy, ami most nem jut eszembe), nem jöttek be, néhány bolha elpusztult ugyan, de nem az összes, és 4 nappal a csepegtetés után ismét "teljes létszámban", vígan szaladgáltak a kis dögök a macskáimban. Utánaolvastam, Strongholdot és az Advantage-et ajánlották. Szerintetek melyik jobb? Még az Advocate-re mondják, hogy jó, de ahhoz kell vény, a Strongholdot pedig állítólag sok patikában anélkül is kiadják.

Minden válasznak nagyon örülök, de külön megköszönöm, ha olyanok is írnak, akiknek mindkettő/mindhárom cseppel volt tapasztalata.



2014. aug. 8. 10:35
 1/9 A kérdező kommentje:
Pontosítás: Olyan terméket szeretnék, ami tényleg 4 hétig "távoltartja" a bolhákat. Mert hiába takarítok meg permetezek, egyszerűen nem tudom az összeset kipusztítani a lakásból, és ha csak átmenetileg hat a csepp, pár nap után simán visszamásznak rájuk a vérszívók, ill. az újonnan kikeltek is, újabb petéket lerakva a gazdatesten, a macskák tovább potyogtatják ide-oda a petéket... értitek...így soha nem fog csökkenni az "állomány", hiába a folyamatos takarítás...
2014. aug. 8. 10:39
 2/9 anonim ***** válasza:
7%

A cica volt féreghajtózva? Mert ha a férgek benne vannak, akkor nagyon nagyon könnyen visszafertőződik, újra bolhás lesz. Ha nem volt még, akkor meg kell kezdeni a féregható programját. Ez azért is kell, mert a macska férgei között jelen van az is, ami pl. az emberi szívférgességet okozza, az pedig halálos is lehet emberre. Nekem a Frontline (rendszeres, negyedévente történő féregtelenítés mellett) maximálisan bevált. Ha sikerül a bolhákat kiirtani, akkor a visszafertőződés ellen vannak filléres házi patikák is, amik jók, de ezek csak megelőzésre, nem kiirtásra!

Épp most olvastam itt egy másik kérdésben 3-at, a 3. nekem bevált, a másik kettőről nem tudok véleményt mondani, de szerintem érdemes kipróbálni.

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__5974067-szop..

2014. aug. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Voltak féreghajtva a közelmúltban. Az almaecetet kipróbálom. Sajnos nálam a Frontline egyáltalán nem vált be, spot ont is próbáltam, illetve volt, hogy állatorvos permetezte be Frontline bolhairtó spray-vel, de hiába: pár nap múlva ugyanolyan bolhásak voltak, mint azelőtt. Olvastam, hogy állatorvos mondta: sok bolha sajnos már rezisztens a Frontline-ra, és sok más bolhairtóra is- úgy látszik, nálam is ez a helyzet. Ezért is érdekelne, hogy mik a tapasztalatok más spot onokkal kapcsolatban.
2014. aug. 8. 12:03
 4/9 A kérdező kommentje:

Sajnos nem kaptam egy használható választ sem, kivéve egy kedves felhasználó privát üzenetét, melyben arra bátorított, hogy vegyem meg az Advantage-et, mert használ.

Gondoltam, hogy azért leírom a tapasztalataimat, hátha valaki a későbbiekben erre járna:

Megvettem az Advantage-et mindkét macskára, ügyelve, hogy megfeleljen a mennyiség a testsúlyuknak (van 4 kg. alatti és 4kg feletti cicákra is).

Becsöpögtettem őket az előírás szerint, és vártam a hatást.

Egy napon belül elmúlt a viszketésük, a fehér cicámon egyértelműen lehetett látni, hogy nincs benne egy darab bolha sem. Itt-ott találtam döglött bolhákat.

Valóban úgy hat, ahogy a kedves privát üzenetes felhasználó írta: nem riasztja el a bolhákat, ugyanúgy összegyűjti a macska a frissen kikelt bolhákat, mint addig, csak az első vérszívás után kicsivel a bolhák elpusztulnak. Ezt tapasztaltam is, egy-két bolha itt-ott minden nap volt a fehér cicában, de folyamatosan döglöttek is. Hogy közben tudnak-e tojást rakni, azt nem tudom (mert elvileg az első vérszívás után közvetlenül elkezdik a petéket lerakni), de 2 hét alatt látványosan kisebb lett a bolhaállomány, már nem találkozom bolhákkal, nem ugrálnak rám időnként, ha leülök a kanapéra, vagy ilyesmik.

Viszont a rossz hír, hogy nem hat 4 hétig. Az én cicáimnál a hatása 2 hétig tartott, utána megint elkezdtek szaporodni a bolhák, találtam bennük bolhaürüléket is, és kezdtek megint vakarózni.

Újabb csepegtetés után ismét tökéletes a nyugalom.

Összességében még így is megéri szerintem Advantage-et venni, mert még így is olcsóbb, mint ha az ember megvesz egyhavi adag Strongholdot, vagy hasonló árkategóriában van.

És nálam tényleg ez az első spot on, ami hosszabb ideig tartott, mint 2 nap.

És nekem szimpi az is, hogy a macska összeszedi a frissen kikelő generációt a padlórepedésekből is (ahonnan szinte lehetetlen kiirtani a bábállapotú rovarokat, amelyek rendkívül ellenállóak a vegyszerekkel szemben is), és szépen kinyiffannak az első vérszívástól. Így a lassanként csökkenő állomány nem ugrál ránk.

Szóval én mindenkinek ajánlom, akinél becsődölt a Frontline, és népszerű társai!

2014. szept. 1. 17:29
 5/9 A kérdező kommentje:
Update: A második kezelés után teljesen eltűntek a bolhák, már csaknem másfél hónapja bolhamentes a lakásunk. Nagyon örülök, hogy ezt a bolhairtót választottam!
2014. okt. 11. 17:05
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen, kedves Kérdező, a sima Frontline nekem sem használt, viszont a Frontline Combo spot-on a Profender belső élősködők elleni spot-onnal kombinálva tökéletes hatást nyújtott nálam kidobott, bolhától hemzsegő kiscica esetében. Olyan jól sikerült, hogy azóta csak a negyedéves féreghajtás (kizárólag Profenderrel) és azzal együtt történő negyedéves Frontline Combo használatával sem kullancsok, sem bolhák, sem férgek nem jelennek meg a cicáimon. A Frontline-ra valóban sok élősködő rezistens, tudtommal a cég pont ezért (és persze a kuncsaftkör és a bevétel megtartása érdekében) fejlesztette tovább a Frontline Combot, ami viszont működik, kutyák és macskák esetében egyaránt.


VISZONT!!! Nagyon figyelj oda az élőhely teljes fertőtlenítésére, amire valóban az Insecticide 2000 tökéletes, mert hiába irtod ki az élő, kifejlett állatokat, a peték a textilben például nagyon jól meg tudnak bújni, 3 hét alatt újra kifejlett állatok lesznek, így érdemes most, és 2,5-3 hét múlva újra tisztítani a fekhelyeket, a macskák egész életterét is.

2014. okt. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Enoid ***** válasza:
100%
Szia. Köszi h irtad mi lett vègül! Jol gondoltad, hogy màst is èrdekelhet!:-)
2016. jún. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Meli81 válasza:
Bizony, ez nekem is nagyon jó kis info volt! Köszi!
2017. aug. 4. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Kurama88 ***** válasza:
Üdv! Nem tudom nézed e még, de azért leírom, nekem férehhajtásra és bolhákra is tökéletesen hatott az advocate, ugyan csak az állatorvisi rendelőben lehet kapni, de ennek 4 hét a ható ideje és mi dent elpusztít! Én ajánlom mindenképp!
2017. dec. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!