Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szoptató anyacicára tehetek...

Szoptató anyacicára tehetek bolhanyakörvet?

Figyelt kérdés

Szoptató anyacicára tehetek bolhanyakörvet? Illetve mit kezdjek a 4heteseimmel, nekik még nagyon korai!

Az összes többire felraktam a nyakörveket, teszik is szépen a dolgukat, de a kicsi családot nem mertem felékszerezni.

Ezt próbálta valaki? A babákra....

1., Az állat nyakának átmérőjéhez illő, nedvszívó, nem műszálas textilzsebkendőt vagy kendőt 12 órán keresztül az alábbi folyadékba kell áztatni: 2-3 csepp levendulaolajat (vagy friss levendulát), fél teáskanál kakukkfüvet (ha van, akkor frisset!), 1 kávéskanál édesköményt, 1-2 gerezd apróra vágott, összenyomott fokhagymát,1 teáskanál tiszta alkoholt (vagy vodkát) annyi szénsavmentes ásványvízben kell összekeverni, hogy a kendőt ellepje. A nedves kendőt kiszárítva, lazán az nyakára kötve, hetekig védettség biztosítható a nemkívánatos élősködők ellen.

2., Az 1:2 arányban összekevert almaecet és víz az egyik leghatékonyabb bolhaírtó szer. Ami még külön figyelemreméltó, hogy olcsóbb, mint a gyári készítmények, és nem tartalmaz esetleg káros kémiai anyagokat.

3., A dél-európai országok háziállattartói hagyományosan használják erre a célra a különféle illóolajokat. Bevált recept, hogy 1 evőkanál olívaolajhoz 2-3 csöpp levendula- és eukaliptuszolajat kevernek, és időnként ezzel bedörzsölik a kutya vagy macska nyakát, hajlatait, hasát.

Illetve ilyen pici kiscicákat merjek megfürdetni?

Nagyon várom a véleményeteket!



2014. aug. 8. 10:38
 1/5 Janka néni ***** válasza:

Bolha nyakörvet ne tegyél rá!!!

Amiket leírtál jók, csak vigyázz a koncentrátumra! Az anya macska tejében van immunanyag, a kicsikről mindent le fog szedni, szerintem.

2014. aug. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A picik vastagon bolhásak :'(
2014. aug. 8. 10:43
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

A picik fürdetésével még 2 hetet várj. Bár a fürdetés nem ellenszere a bolháknak, de ha nagyon gázosak, akkor jóval csökkentheted a számukat. 6 hetes koruktól elkezdheted a féreghajtó programjukat. Ez azért fontos, mert a külső és belső élősködők, főként fiatal kölyköknél, gyakran együtt járnak, nem tudod kiirtani a bolhákat, amíg a cica férges. Féreghajtó tablettával 3 hónapos korukig kell őket kezelni, kéthetente egy kis darabot kell csak nekik adni, ha elérik az 1 kg-ot, akkor mehet már nekik negyed. Ez soknak tűnik, de egy féreghajtó tabletta 140-150 ft között van, szóval nem olyan drága.

Aztán 8 hetes koruktól a Frontline-nak (lehet, hogy másnak is, de én ezt szoktam használni) vagy spot-onja, ami kimondottan ilyen pöttömöknek való. Én azt szoktam a picikre egyet venni, utána csak a rendszeres féreghajtás is távol tartja a kis szemeteket. Emellett én a 3. módszert szoktam havi rendszerességgel alkalmazni, a másik kettőről még nem hallottam, de azok is hatásosak lehetnek, lehet, hogy ki is próbálom majd. A harmadik megoldás egyébként filléres módja a bolhák távol tartásának, viszont a bolhák kiirtása ezzel a módszerrel nem működik. Először mindenképp ki kell őket irtani, védekezésnek viszont tökéletesek ezek a házi praktikák.

2014. aug. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Diolevel vizben aztatva, es azzal atdorzsolni oket.

Meg a helyuket. Ez a picikre is alkalmazhato, az illoolajos dolgok nem.

Vagy a macskamenta, ugyanigy beaztatva, es rajuk dorzsolve. (ettol mondjuk macskamenta revuletbe eshetnek, szoval, inkabb a diolevel.)


Bolhanyakorvet semmikeppen se tegyek az anyacicara.

2014. aug. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Állatpatikákban lehet kapni bolhairtó cseppeket. Mi is azzal csepegtettük a kiscicáink hónaljába, ahol nem tudja lenyalni az anyukájuk :) Ha nem is az összeset, de legalább valamennyit ki sikerült irtani :)
2014. aug. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!