Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek, ha a cicám rápisil...

Mit tegyek, ha a cicám rápisil minden szőnyegre, a kaparófára?

Figyelt kérdés

2 cicám van, az egyik kiskora óta nálam van, a másikat később hoztuk hozzá, de ő akkor már 1,5 éves volt. Általában elkerülik egymást, néha összekapnak egy picit. A másfél éves cicával van a gond. Mindenre rápisil ami a földön van. A kaparófa talpára, a macska WC kilépőjére (ki kellett dobni), földön hagyott táskákra(ba), cipőkbe, fürdőszobaszőnyegre.

Arra gondoltam, hogy esetleg valamiféle betegsége van, de a doki szerint minden oké vele. Talán lázadás?

( A kaparófát nem szeretném kidobni, van valami ötletetek, hogy hogyan tudom eltávolítani a szagot? Gondoltam arra, hogy kézzel a kádban kimosom, de fából van. Az anyagot róla nem tudom leszedni. Tipp?)

Köszönöm



2014. aug. 11. 10:21
 1/4 anonim ***** válasza:
De igen van ott gond. Csak nem orvosi. Hanem egyszerű nevelési. Igen a macskát is kell nevelni, néha jobban mint a kutyát, mert öntörvényű ro.hadékok, és ha nem szidod le ilyenkor nem mutatod meg neki, hogy hova kéne akkor jó hogy nem tanulja meg és továbbra is csinálja. Neveljétek meg azt a dögöt.
2014. aug. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1. válaszoló. Nem dögök, nem r.hadékok. Ilyen hozzáállással max te vagy a r.hadék.

Ivartalanítva van? Általában sokat segít az ivartalanítás. De ha már ott voltál az állatorvosnál nem kérdezted meg, hogy mit tudnál csinálni?

2014. aug. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát ha kandúr, akkor csak jelölgeti a területén agresszíven talán. Főleg, hogy a másik cicával egy helyen osztozkodni kényszerül. Még ha ivartalanítva is lett, túl későn, sajnos ez már így van nála, nem tudom, hogy le lehet-e szoktatni, de gondolom már próbálkoztál a neveléssel :D. Ha még nincs ivartalanítva, akkor érdemes lenne mindenképp, valamennyire talán javulna a helyzet.

De lehet bosszúból csinálja, mert féltékeny a másikra. Foglalkozz és játssz vele sokat.

Illetve még az merült fel bennem, hogy a két cica egy almot használ? Mert ha nem bírja a másikat, az használja az almot, utána lehet nem hajlandó belepisilni, valahol meg el kell végeznie a dolgát. Legyen neki egy saját alom, nem árt, ha legalább amíg ki nem választják a sajátjukat 3 is lesz, mert lehet a másik cica pillanatok alatt befoglalja az új almot is, és akkor ott tartasz, ahol voltál. :D

A kaparófa szerintem felejtős sajnos. Ha nem vagy nagyon finnyás a szoba enteriőrjére, szerezz kimaradt fát és azt tedd le a lakába, a cicák vígan elvannak azzal is, és nem szívfájdalom kidobni ilyen esetben.

2014. aug. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ivartalanított nőstények.
2014. aug. 11. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!