Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon fontos! Hogyan és...

Nagyon fontos! Hogyan és mennyi idő alatt szoktatható össze egy félős, ugyanakkor domináns, antiszoc. ,8 éves szobakandúr, és egy hiperaktív jól szocializált 3 éves kisméretű kutya egy 30 négyzetméteres lakásba?

Figyelt kérdés

Sajnos úgy alakult családon belül, hogy egy belvárosi, betondzsungelben lévő picike lakásba kell ezt a két állatot összeszoktatni 2-3 hét alatt úgy,hogy a kutyatulaj nem tudja minden nap elhozni a kutyát, ráadásul nem igazán szereti a macskát (közölte, ha balhé lesz, vagy nem szokják meg egymást, vagy a macska megkapja a kutyát, a macskát elaltatja-nem tudok mit tenni az ellenkezésen kívül,anyámé a lakás,beleszólásom sajnos nincs,viszont a macskámat imádom-ő is engem, anyámat nem szereti, harapdálja, stb., pedig anno ő fogadta örökbe). Szóval adott ez a két állat, és én féltem a macskám:( Nagyon félős, életében 2x látott kutyát,annak is kicsike híján rossz vége lett. (az egyik pont ez a kutya volt, a cica fújt ár, erre a kutya acsarkodva nekiment, úgy sikerült lefogni, a cica meg felmenekült a konvektorra-anyám szerint ez sem így zajlott,itt is a macska volt a rossz)

Én azt mondtam, hogy a konyhát és a szobát válasszuk el csirkehálóval, kutya a konyhában, macska a szobában, hadd szokják így egymást 1-2 hétig, és utána is csak kis időkre összeengedni őket. Erről anyám hallani sem akar, "szegény kutya, a macska akkor éjszakára a dobozában lesz" itt tenném hozzá, hogy kicsi a hordozó, megfordulni sem tud benne, mert kinőtte. Anyám egyből bele akar csapni a lecsóba, képtelen megérteni, hogy ez nem így megy egy macskánál. Persze a macska a rossz, gonosz, "nem is téged szeret,csak a helyhez kötődik,bezzeg a kutya", stb. Borzasztóan félek, mi lesz ennek a vége, de az biztos, hogy a macsért a végsőkig kiálllok.

(ja, annyiból könnyebb a helyzet, hogy a kutya bár hiperaktív, hangos, de szereti a macskákat, vagy legalábbis jól kijön velük, úgy általában).

Tudtok valamilyen tanácsot adni? Bármilyen hasznos tippért nagyon hálás lennék/lennénk, a cicával együtt. Hátha meg tudom anyámat győzni- bár eddig nem sikerült. Van még 2-3 hét nyugalmunk, de hogy aztán mi lesz...



2014. aug. 18. 21:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Macska szállító boxban amit szeret. Egy légtérbe kell engedni őket, így kárt nem nagyon tudnak tenni egymásban. Lesz ott ugatás, fújás, de semmi pánik, tegyetek úgy, mintha ott se lennének (ez a legnehezebb része). Ezt egészen addig csinálni ameddig már kb fél órán keresztül is elvannak minden reakció nélkül a másik felé, közömbösnek tekintik egymást. Akkor a kutyára szájkosár, a macskát ölbe, nem hátrány ha levágod a karmait előtte. Így is hagyd őket ismerkedni. Ha így is elvannak mehet a cica a földre, és lekerülhet a szájkosár, de felügyelet nélkül ne maradjanak kettesben még.

Nálunk pár nap volt a kismacska részéről az az idő amíg elfogadta a helyzetet, de a szinte macskagyűlölő nagytestű kutyáimnak sem kellett több 1-2 hétnél.

2014. aug. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 *Victorique* ***** válasza:

Türelemmel és elfogadással, főleg Anyukád részéről. Nem akarlak megbántani, de elég "érdekes" a hozzáállása.... az egy dolog, h nem szereti a cicákat, de akkor anno minek fogadta oda? Így már az ő felelőssége is, és egyébként meg milyen jogon döntene egy egészséges élőlény életének elvételéről?! Összeszoktatáshoz sajnos nemnagyon tudok mit hozzátenni, de ha minden kötél szakad, akkor se altatás, hanem inkább próbálkozz ismerősnél, adj fel hirdetést vagy add be állatmenhelyre.

Vagy nem tudsz legalább 1 szobát bérelni? Vannak nagyon jó fej tulajok/lakótársak, akiket nem zavarna talán.

2014. aug. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,tippeket!


Sajnos nem tudunk különköltözni - anyagi okok miatt.

2014. aug. 19. 23:04
 4/6 anonim ***** válasza:
a 8 éves kandúr nem igen fogja elfogadni a kutyát. főleg nem 1 30nm-es lakásban ahol nincs hely elbújnia. A kutyát kell megnevelni, hogy ne zaklassa a macskát.
2014. aug. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
szerintem keress új gazdit valamelyiknek.
2014. aug. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy állatorvos ma már nem altathat el egészséges állatot, hiába akarja a "gazdi" (kivéve, ha az állatot hatóságilag veszélyesnek minősítették, mondjuk ezt egy cicára nézve nem tudom, hogy kell elképzelni). Anyukáddal meg kéne értetni, hogy az nem úgy megy, hogy ilyen simán megszabadul valaki a "megunt" élőlénytől, akit befogadott, ergo felelősséget vállalt érte.

A cicának jó lenne biztosítani olyan magaslati helyet, pl. mászófa, polc, akármi, ahova felmenekülhet a kutya elől, és valóban tanácsos a karmait levágatni. Esetleg az állatorvostól is lehetne tanácsot kérni az összeszoktatáshoz. (Nem szeretek gyógyszerezni szükségtelenül, de talán valami enyhe nyugtatószer nem ártana egyik állatnak sem eleinte.)

2014. aug. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!