Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért van ennyi felelőtlen...

Miért van ennyi felelőtlen macskatulajdonos? Mit lehet velük kezdeni, ha a szép szó nem használ?

Figyelt kérdés
Elegem lett belőlük, főleg a szomszédomból, pedig 2 ház választ el minket! 4 kinti macskájuk van, egyik sincs ivartalanítva, oltatva, soványak és kettő vemhes közülük. Különösebben nem foglalkoznék velük, ha nem zavarnának a saját telkemen. Mindnyájan kertes házban élünk és az ő macskáik sajnos gyakori vendégek nálunk. Az egyik már hónapok óta, nap mint nap reggelre összepisili a lábtörlőnket. A másik múltkor beszaladt a házba! és megette a saját macskánk ételét. Teljesen kiakadtam ezen. Már szellőztetni se lehet tőlük. Ráadásul, akkor még nem volt meg az összes oltása a macskánknak, bármit elkaphatott volna tőle. Félreértés ne essék, nem várom el egy kertes házban lakótól sem, hogy a 4 fal között tartsa 24 órában a macskáját. Azt viszont úgy gondolom, joggal elvárhatom, hogy másokat ne zavarjanak az ő házi kedvenceik, úgy ahogy a miénk se zavarja őket. A mi macskánk is több órát van egy nap kint, de csak a saját udvarunkban. Az elején sokszor ment át a legközelebbi szomszédba, de meg lett tanítva neki, hogy nem szabad. Úgy ahogy az almot is megtanulta használni, úgy ez is megy neki. Amikor kezdetben átszökött mindig a nyomában voltunk és hazahoztuk. Pár nap alatt megtanulta a dolgot. Most legtöbbször a teraszon fekszik és napozik, nem csavarog. Gondolom ez az ivartalanításnak is köszönhető. Másnál ez miért nem működik? Miért nem nevelik meg az állataikat? Miért nem gondoskodnak róluk megfelelően? Bocsi, hogy ez ilyen hosszú lett, de nagyon mérges vagyok.

2014. aug. 22. 20:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Felénk is hasonló a helyzet sajnos. Nemrég egy intelligensnek gondolt ismerősömtől hallottam hogy a macskának legalább egyszer szülnie kell... Nálam ez csapta ki a biztosítékot. A kérdéshez visszatérve, sokan úgy gondolják hogy ez "csak" egy macska, minek rá költeni. Szerintem a macskatartást is ugyanúgy szabályozni kéne, mint pl Németországban bizonyos kutyafajták tartását.
2014. aug. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek egy része gyereknevelésre is alkalmatlan, csak kipotyogtatják, aztán majd lesz valami. Állattartás...tanítani kéne az iskolában az alapokat.

Nekem diplomás, művelt ismerősöm hitte azt, hogy az anyamacskának szülnie kell legalább egyszer, ivartalanítás előtt. Én világosítottam fel. Egyik barátnőm állatkínzónak nevezett, mert ivartalanítottam a macskámat. Semmi érve nem volt, csak annyi, hogy de én mit éreznék, ha velem tennék ezt.

És átlagemberekről beszélek itt. A többség addig jut el: jaj cuki kiscicák, legyen még egy alom.

Nem sok mindent tudsz tenni, ha szólsz nekik, valószínűleg semmit nem fog érni. Esetleg valami helyi állatvédő csoport?

2014. aug. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

" Nemrég egy intelligensnek gondolt ismerősömtől hallottam hogy a macskának legalább egyszer szülnie kell... "


Erről beszélek. :(

2014. aug. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Egyébként tele van az utca kóbor macskákkal, akiket a szomszéd szoktatott ide azzal, hogy enni ad nekik. De a törődés a kajában nem merül ki...

Az állatvédőkre én is gondoltam már, mert egyébként van egy kutyájuk is, egy német juhász keverék akit kb. egy 3 négyzetméteres kennelben tartanak és napi 20-30 percben kimerül a sétáltatása. Enni adnak neki, de nagyon kicsi egy ekkora kutyának az a kennel, máskülönben nem vonyítana egész nap. De az a baj, hogy kis városban lakunk és nem lenne túl jó, ha kiderülne, hogy ki szólt az állatvédőknek... De ez így akkor sem állapot...

2014. aug. 22. 20:41
 5/5 anonim ***** válasza:
4.-ik hívd ki az állatvédőket, mert a kutya nem jól van tartva.
2014. nov. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!