Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van olyan, hogy egy csak...

Van olyan, hogy egy csak lakásban tartott kandúr macska sose spricceljen?

Figyelt kérdés
Vagy mindenképpen fog majd, hiába van csak bent és nincs más macska? Mennyi idős korban?

2014. szept. 25. 16:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanítás úgy tudom megoldja ezt a problémát:-)
2014. szept. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem mindegyik megjelöli a területét.
2014. szept. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem is jelölget az ivaros kandúr, akkor is annyira büdös ammónia szagú a vizelete, hogy képtelenség (legalábbis egy kicsit is igényes embernek)megmaradni vele egy lakásban.

Mindenképpen jobban jársz, ha ivartalaníttatod, mert a kandúr büdös, a nősténytől meg falra mászol, ahogy vernyog mikor bagzik.

2014. szept. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
ez tetszett"kicsit is igényes ember" :D Nah igen van szaga a kandúroknak és hiába egyke,ha ivaros akkor körbejelöli a lakást.Ha nem tenyésztessz akkor ne szagolgasd és takarítsd feleslegesen,ivartalanítás fiatalon.
2014. szept. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Van olyan, hogy nem jelol az ivaros kandur, es csak az alomba vizel (ami fedett alomtalca, es normalis alom eseten nem budos), de!

Minek kockaztatnal, ha az ivartalanitas megoldast nyujt erre?

Ha egy eves koraig nem kezd bele, akkor nem fog - hacsak nem valtozik barmi, ami miatt megis. (ami barmi lehet.)

Ugyhogy ha ugy erzed, hogy talan a szerencsesek koze tartozol, akkor megprobalkozhatsz a nem ivartalanitassal, de ez olyan mint a lotto.

2014. szept. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen van, ha max. 5-6 hónapos koráig ivartalanítod, 100% hogy nem fog. Egy ivaros kandúr, ha nem is jelöl, orrfacsaróan büdös a vizelete. Az ivartalanított kandúroké nem büdös.
2014. szept. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nincs ivartalanítva és akkor nem is lesz. Ezek szerint a szerencsések közé tartozom, mert már 1,5 éves a kandúrom és még sose spriccelt :) Az alomja gyakran van cserélve, ezért nincs büdös sem.
2014. szept. 25. 20:32
 8/8 anonim ***** válasza:
91%

Lehet, hogy te nem érzed/nem zavar. Hidd el, aki meglátogat, az sose fog szólni. Akkor se lesz őszinte, ha kérdezed. Nekem is vannak ismerőseim, akik szent meggyőződéssel állítják, hogy nincs kutya/macska pisi szag náluk a lakásban, de ahányszor bemegyek én érzem. (Sőt, nem csak én érzem, tetűk vagyunk, de megbeszéltük másokkal is, hogy ugye te is érezted?)

Nekem 3 herélt kandúrom van. Nem akkor nincs nálad büdös, ha nem mondják, meg te nem érzed, hanem akkor, ha meglátják a macskát és ledöbbennek, és azonnal kérdezik, hogy itt van macska? Nem is lehet érezni! Esetleg, jé van macskád? Érdekes itt nem érzem pedig xy-nál meg igen. Ez őszinte.


Szerencséd van a macskáddal. Még. Az ő orra szuper érzékeny. Lehet felfedezi majd az ösztöneit, ha hozza a szél egy tüzelő nőstény macska szagát az ablak alá. Vagy másik kandúr körbehugyozza kintről a lépcsőházat vagy az előtte lévő bokrot.


Nézd ősz van, ilyenkor ivartalanítási akciók vannak. most 4-8 ezer forint közötti összegért (bár ahány orvoshoz jártunk mindnél alapból sem volt drágább) biztosíthatod az örök szagmentességet és a macskád örök nyugalmát.


Ha viszont egyszer elkezdi, akkor nem biztos, hogy teljesen meg lehet szüntetni. Nekem sajnos volt olyan macskám, akit az eredeti tulajdonosa későn ivartalaníttatott (100%-ban lakásban tartott macskáról volt szó) így időnként lepisált a szentem egy-egy új bútort. Persze, ha a kedves eredeti tulaj nem úgy lett volna vele, hogy nem kell azt kiherélni, és csak akkor kapott észbe, mikor permetezni kezdett, akkor az elkövetkezdenő tíz évemben nekem nem kellett volna minden új bútort úgy berakni, hogy vajon lehugyozza-e vagy sem, és nem kellett volna imádkoznom az új kanapénál, hogy csak azt ne, mert azt még kitakarítani sem lehet.


Én egyszerűen nem értem, hogy miért vannak inkább úgy az emberek vele, hogy a biztos és jó megoldás helyett a szerencsére apellálnak, hogy hátha a macska nem úgy fog viselkedni, ahogy a nyomorult ösztönei diktálják és nem fogja körbe pisálni a lakást meg nem lesz idegbeteg. 5 ezer forintról van szó.


Ezen kívül, nem akar majd elszökni, nem vágódik ki a vérétől hajtva az erkélyről a bejárati ajtón stb. nem lesznek hereproblémái, sőőőt, ha ne adj isten rejtett heréje van, akkor kiderül, orvosolják a bajt és nem fog elrákosodni, mert rejtett here az hajlamos rá, de nem biztos, hogy amúgy feltűnik.

2014. szept. 26. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!