Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megfázott a macskám. Mit...

Megfázott a macskám. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Egyelőre "csak" tüsszög, illetve az előbb bepisilt ami még soha nem fordult elő. Milyen gyógymódokat javasoltok? Egyébként próbáltam utánaolvasni, de csak ezt a vírusos macskanáthát dobta ki a google, még mielőtt valaki leszólna...

2014. szept. 27. 17:36
 1/6 anonim ***** válasza:
9%
Majd rendbe jön magától.
2014. szept. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Remélem. :)
2014. szept. 27. 17:48
 3/6 anonim ***** válasza:

Az orvos tudja eldonteni, hogy ez macskanátha, herpesz vírus, calici, vagy hólyag hurut, vagy valami kövesedés és a többi.

Mi okoz fertőzést és mellékes tüneteket.

Akkor gyógyul meg magától, ha az immunrendszere képes legyűrni, de ha azért pisilt be, mert hólyaghurutja van, akkor az elég fájdalmas és egyébként is! Irány a doki.

2014. szept. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igazából ez azóta van mióta ma megfürdettem. De holnapig meglátjuk mi lesz, és ha úgy van elviszem dokihoz.
2014. szept. 27. 18:24
 5/6 qwrt2014 válasza:
Eddig csak nézegettem a válaszokat macskaügyben,ha gyorsan kellett valami tanács.Most szeretnék segíteni másoknak. A tüsszögés figyelmeztető jel,ha nehezebben veszi a levegőt,szörcsög és elkezd köhögni akkor tényleg baj van.Három cicám esett át ilyen megfázáson,az elsőnél tavaly ősszel kétségbe esve kutattam az interneten,mivel már nagyon beteg volt,úgy döntöttem,hogy gyerekeknek adható (Ambroxol-TEVA 100ml)nyákoldó, köptető szirupot veszek neki (ára kb.1100Ft).Naponta többször,néhány cseppet a kajába,vagy ha nem eszi meg a szájába,rendbe hozta.Csak akkor,ha beteg és más módszer már tényleg nincs!
2014. szept. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!! :)

Ma már találkoztam vele, és nincs semmi baja. Kicsit behoztam, és nem is tüsszögött. Nem csipás a szeme sem. Úgy fest minden oké. Lehet hogy tegnap kicsit az orrába ment a sampon és azért tüsszögött, vagy nem tudom. De úgy döntöttem, ha látom hogy baj van akkor inkább elviszem dokihoz. Szerencsére van itt a környéken egy állatorvos. :)

2014. szept. 28. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!