Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen ötlet lenne udvari...

Milyen ötlet lenne udvari kifutót, cicaházat építeni, és ott tartani elzárva cicákat?

Figyelt kérdés

A férjem nem akar benti cicát. Én meg nem akarok kintit, mert a régi cicámat megmérgezték, és nemrég egy halottat is találtunk az udvaron (fiatal állat volt sérülés nélkül, tutira megmérgezték őt is).

Ezért gondoltam egy cicaházra, aminek van zárt és külső része is, de rácsokkal vagy ilyesmi. Mint ahogy a menhelyeken is tartják a cicákat. Szerintetek? Vagy ez hülyeség, és inkább mondjak le az állattartásról?


2014. okt. 9. 12:28
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm értékes válaszaitokat, sokat segítettetek!


8-as ilyet nem írtam, hogy a cicák magukra lennének hagyva, csak mert egy kinti lakban ill. kifutón vannak. A kinti-benti cicák sincsenek folyamatosan emberközelben, sőt, a szobacicák sem. :)


9-es, te nagyon vicces vagy, tréfarépát ettél ebédre gondolom. :) A helyzet azonban az, hogy a családom előrébb való, mint az állatok. Ez normál esetben mindenkinél így van. Állatot pedig úgy lehet tartani, ha a család többi tagja is boldog a jelenlétüktől, ráadásul nekem három kisgyerekem is van. :)

2014. okt. 9. 20:34
 12/20 Medvi ***** válasza:
100%
Tényleg csak viccnek szántam, nem kell megijedni tőlem. Egyébként nekem is van két kisgyerekem, de a cicák is bejöhetnek a házba, sőt még a férjem is. Szerencsére mind szeretjük a cicákat, így nincs konfliktus miatta. Egyébként nagyon örülök, hogy te is állatszerető ember vagy, gondolom a gyerekeidet is ebben a szellemben neveled. Ha szegény árva cicáknak kivánsz majd ilyen módon otthont nyújtani, akikre amúgy csak a halál várna, akkor pedig nagyon-nagyon rendes ember vagy és nagyon nagy jót cselekednél. A mi cicáink is mind kóborok voltak valaha és már egyikük sem élne, ha nem fogadtuk volna be őket.
2014. okt. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Medvi, egyáltalán nem szívtam mellre, én sem azért írtam! :)

A férjem is állatbarát, de ő másféle szellemben nevelkedett, náluk kint voltak az állatok, hát ez maradt meg benne...

Van egy menhely, amit néha támogatunk, onnan szeretném majd kihozni a cicákat, kettőt-hármat, akiknek nem jó odabent, és nyugodtabb életre vágynak. Inkább majd január felé, akkor úgyis kevesebb az örökbefogadás, és idő kell a cicaház ill. kifutó elkészültéig. Még csak nézegetem, hogyan csináljuk meg.


Egyébként mi az összefüggés a kinti tartás és a main coon bunda között? Ez érdekel. A hideg miatt nagyobbat növesztenek, vagy hogy?

2014. okt. 10. 12:50
 14/20 Medvi ***** válasza:
Pontosan ahogy gondoltad, a hideg miatt sűrűbb bundát növesztenek és ez a kiállításokon nagy előny a nyerésre. Egy barátnőmnek vannak Maine Coonjai, de kicsit szomorú vagyok miatta, mert régen ő is a szegény szerencsétlen cicákat pártfogolta, most meg csak a Maine Coonjaiért rajong, neki csak kedvtelésből vannak, de jóban van a tenyésztővel akitől vette őket, egyszer elvitt engem is megnézni a tenyészetet Balatonalmádiba, ott láttam ezt a tartási módot.
2014. okt. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Mintha rólam lenne szó.

Annó amikor megismertesm és össze kötöttem az életemet a férjemmel akkor nem az alapján döntöttem hogy elviseli-e bent a házban a cicát vagy sem. Magam sem terveztem cicát, így meg hogy ellergiás is rá a férjem meg nem is szereti a házba végképp nem.

Viszont hát ember tervez, isten végez...

Befogadtam egy 2 hetes kiscicát aki azóta már fél éves és semmi pénzért nem válnék meg tőle. Viszont a férjem nem viselné, viseli a házban.


Picurkám első perctől egy házunk mellett lévő mellék épületben van, és révén hogy kifutót bár szeretnék de nincs pénzem építeni így pórázon viszem őt az udvarra sétálni, futkosni, vadászni.

Boldog kiegyensúlyozott, bújós cica.

2014. okt. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%

szia szerintem ez nem jó ötlet nekeedse tiltyák meg hogy ne pasizz avgy necsajozz ,a macskaknakis van egy élete.allatkínzas

a szobacica az arra van teremtve hogy a szobaba éljen, úgyahogy a hal is a vízben, tud lelegezni, a vízfölött nem. így a macska sem tud elfolytott levegővel

ha cicakifutótaqkarsz akkor azt ne 4szer4 m-es helyebn tedd,igen költséges. ha egy kisfiút látsz macskát fogni miközben "nyúzza" akkor láthatod hogy a macska próbál kibújni karjai közül, különösen a fiú macskák,na így lenne elzárva is, próbálná folyamatosan keresni a kiutat!! de biztos kegyél benne: kérdezz ismerősöket arról....hogy ::::::::

Hé Pisti a macska bírja a bezártságot?? nem szökoss állat??? Pisti nem a szobacicára gondolok!

Kérdezd meg a szomszéggyaidat mit szolnanak hozza ha lenne ifutod, mert nem biztos h hozza tudnanak szokni a folytonos nyavogassoz meg sok macska büdös nálunk 3 cica van az is büdi néha 10 macska fullasztó lehet. igaz nyalják magukat de akkor is::)

2014. okt. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%

Ha olyan kifutóra gondolsz, hogy kerítés, akkor azon úgy is átszöknek. Vagy üvegből akarsz? Ott meg megfulladnak! Ne legyél állatkínzó! Mondj le az álmodról!!! A szomszéd véleménye, "engedélye" is kell!

Aztán ha szabad macskád van, el fog menni egerészni (az én macskámnak szinte pár naponként adok enni annyit van itthon..semennyit szinte..) Gondolj bele, 10 macska él konzerven, az naponta több mint 3 ezer ft..Egy hónapba 20 ezer ft is..

Aztán több macska (fiú-fiú) kinyírja egymást.

Az állatok is vágyhatnak (lány macskára gondolok) kölyök kiscicákra. Legyet hogy a macska szeretne kölyköket, de te elveszed tőlük a "nagy álmot" . Hagyd őket élni! Tőled sem veszik el a gyermekeidet!

2014. okt. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
53%

A nemhely nem állattartás! A nemhelyen szenvednek az állatok. Fáradtak, mert nem mozognak az izületeik! Ha te reggel 10-ig fennvagy, de már csak pihengetsz színte, mert kialudtad magad, csak még nem akarsz kiszállni az ágyból, veled is ez történik!


Lehet hogy kibírnák bezárva, de a lelkük tönkremenne..

2014. okt. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Utolsó három válaszoló (aki, gondolom, ugyanaz a személy), hááát... vannak gondolataid, hallod. :) Tudom, hogy segíteni akartál, és ez kedves, de


- nem gondolom, hogy az ivartalanítás állatkínzás lenne, márpedig az ivartalanított cica nem tüzel, nem akar kölyköt és nem szökik meg csajozás miatt. Ha nem ivartalanítod, akkor mi lesz az egyre több és több kiscicával? Felneveled mindet, aztán még több cica lesz? Vagy elintézed egy lapáttal, esetleg folyóba velük? Vagy kanmacskád van, és az új alom legyen a szomszéd gondja? Ezért mondom, hogy egy felelősségteljes állattartónak az ivartalanítás ALAP.


- másrészt én olyat nem írtam, hogy 4x4 méteren élnének. Van hely a kertben olyan kifutónak, amilyet csak eltervezünk. Felénk olyan cicaház van a menhelyen, aminek a belső tere egy faház, a külső tere pedig oldalról drótháló, alul-fölül szintén zárt, az is fa, azt hiszem. Ilyesmire gondoltam. (az üveg elég vicces ötlet volt tőled :))


- tisztában vagyok vele, hogy az állattartás mennyibe kerül. És nemcsak a kaja, alom, stb. hanem az állatorvos is szép summa minden évben, én ugyanis rendesen oltatom, gondozom az állataimat. És ha drága? Vállalom, megtehetem.


- a macska szerintem csak akkor büdös, ha nincs gondozva a környezete. Ha nálatok büdös, akkor gondolkodj el, mit csinálj másképp. Pl. cseréld rendesen az almot, tisztítsd az alomtálcát, a hálóhelyet, stb. Amúgy a cicák mosakodnak, míg meg nem öregednek. Nekem volt olyan 18 éves cicám, aki már nem mosakodott, őt én csutakoltam le, és nem volt büdös.


- végül annyit, hogy szerintem a menhelyeken a gondozók és önkéntesek mindent megtesznek, hogy ne szenvedjenek az állatok, hanem minél jobb körülmények közt várják a gazdijukat.

2014. okt. 12. 14:26
 20/20 anonim ***** válasza:
Kerdezo, ezt en sem irhattam volna le szebben, respect ^^
2014. okt. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!