Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák miért szeretnek...

A macskák miért szeretnek rombolni?

Figyelt kérdés

Volt anno egy szobamacskám, tök nyugodtan végigsétált a szekrényeken és csak úgy, merő unalomból leverte a könyveket. A szobanövényeket megrágta, aztán azokat is leverte. A függönyöket is szétszedte, az új otthonában is szépen osztja az áldást, bár egy kutya mellett azért kicsit visszavett magából.

nagymuternél van 4 macsek, na azok szétszedik a komplett házat. Nem lehet szúnyoghálót felszerelni, mert azonnal széttépik, a kertben be kell keríteni a palántákat, különben azokat is szétszaggatnék- Kirángatják a postaládából az újságokat, szétkarmolják és otthagyják, ha fognak egy egeret, akkor nem eszik meg, csak letépik a fejét és a bejáró előtt hagyják. Arra se méltatják magukat, hogy legalább a sóderban, vagy a homokon végezzék a dolgukat, van, hogy egész egyszerűen csak a betonra kakálnak.

Úgy hallottam ezek nem egyedi esetek, szóval had kérdezzem meg, miért ilyenek a macskák, miért törnek-zúznak állandóan?



2014. okt. 14. 09:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Szönyegek sarka szetragva,ajtoszarfak szetkarmolva,szunyoghalok letepve,viragok cafatokban,wc papir cafatokban-azt hittem csak az en macskam ilyen vadorzo.Pedig vettem kb.20fele jatekot neki.
2014. okt. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy macska bent él, és leszedi a reluxát, függönyt, ne adj isten nem az alomtálba piszkít akkor annak 1 van van. Nincs ivartalanítva. Mivel a macskák mindig az ablakban szeretnek ülni, állandóan látják a kinti macskákat akik riválisok lesznek, akik kint a kertet jelölik. A benti macska területe csak a lakásra terjed, így elkezd jelölni, hogy más macska nem tekintse az ő részének. A függöny tépés is ebből adódik: mehetnéke van, védené a kinti területét. HA növényeket rág, rombol, akkor az meg azért van, mert sok gazdinak fogalma sincs a macskák viselkedéséről, természetéről. Minden macskafajtának más a természete. A "rombolós" macskák több törődést, foglalkozást igénylenek mint a nyugodtabb társai. Amelyik rombol, az unatkozik, nem kap kelő figyelmet.

Az egér meg egy olyan macskáknak akik rendszeresen kapnak táplálékot, nem lesz eleség, hanem csak ösztönös viselkedés. A macska ragadozó. Ha egeret öl, akkor az ösztöne miatt öli meg, és azért teszi az ajtó elé mert a ragadozó állatok szeretik a zsákmányukat maguk mellett tudni. és hova jár be a macska rendszeresen? hát persze, hogy a házba. A macskák a dolgukat szeretik olyan helyen elvégezni ahol el tudják kaparni, mert így tüntetik el a szagukat.

HA a kertben túl sok macska mászkál, akkor már nem elég a vizelet elpötyögtetése, hogy a területét kijelölje, ezzel is mutatva, hogy ez az ő birtoka, akkor pár helyre oda végzi a dolgát is, amit nem kapar el.


Nem minden macska tör-zúz, és piszkítja be az egész kertet. Nekünk embereknek ismernünk kell a macskánkat, és meg kell tanulnunk a macskákkal való kommunikációt. A macskák folyamatosan adják az infót, csak sokan emberi tulajdonságokkal ruházzák fel, és képtelenek a jelekből tanulni. Sokan nem a macska jellemét, viselkedését, természetét veszik figyelembe, hanem csak azt, hogy "jaj, de édes, milyen szép, ő kell nekem!" Nem így kell állatot választani.

Megjegyzem nekem is van macskák, és sosem rombolt a lakásban, nem piszkít más helyre. igazi nyugis macska. NA igen, mert hát a természete is ilyen..

2014. okt. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Medvi ***** válasza:
Ugyanazért amiért a kicsi gyerekek. Nem rombolni szeretnek, hanem minden érdekli őket, mindenre felmásznak, mindent szétszednek. Csak a gyerek idővel megnő és megtanulja a viselkedés szabályait, a cica viszont cica marad örökre. Sosem fogod tudni elmagyarázni neki, hogy amit tesz az helytelen. Ősei nemrég még az erdőben éltek és ott senkit nem zavart, ha levert vagy összetört vagy szétrágott valamit. Nincs tisztában ilyen fogalmakkal, mint pl magántulajdon, rombolás, kártékonykodás, és soha nem is fogod tudni elmagyarázni neki. Az egyetlen megoldás a lakás macskabiztossá tétele, azaz a törékeny és egyéb értékes dolgok biztonságos helyre pakolása. Amikor egy pici gyerek mászni, járni kezd, akkor a szülők "gyerekbiztossá" teszik a lakást egy időre, amíg a kicsi nem szocializálódik. A macskatartóknak is hasonló óvintézkedéseket kell tenniük, aki ezt nem teszi meg, az folyton bosszankodhat miatta és nem leli örömét az állatkájában. A szúnyoghálókra egyébként mi csirkehálót szereltünk fel védőrétegként, mert a cicák nem tudják mire való és azt hiszik, hogy nekik készült mászókának. Olyan cicáról még sosem hallottam aki a betonra kakilt volna, nem sün vagy nyestkakival tévesztitek össze? Aki szereti az állatát, az egy kis rosszalkodást pl újságszaggatás, könyvledobálás simán elvisel neki, mert tudja róla, hogy nem ember, és nem is lesz az soha, következésképpen nem fogja megérteni, hogy kártékony amit csinál. Az egeret azért hagyja a lábtörlőn, mert meg akarj mutatni a gazdájának a zsákmányt. Remélem érthető voltam.
2014. okt. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Ezen a leíráson most jót nevettem :D Az én cicám is ilyen, de még fiatal ahhoz, hogy ivartalanítsuk. Igyekszem vele sokat foglalkozni, de amint eltűnök a szobából azonnal a földre kerül minden, ami eddig az asztalon vagy a szekrényen volt :D Sok játékkal meg sétával kifárasztom, hogy sokat pihenjen és már ne legyen neki izgalmas az, amit a napokban már vagy 10x szétszedett vagy levert a szőnyegre :D
2014. okt. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 yoda77 ***** válasza:
a macskák kíváncsiak! neked ez az első? én speckó az elsőnél ha nem arra keltem, hogy bogarak töm a számba már örültem ( hálás volt, hogy befogadtam, meg akart etetni), amúgy benti cicáknak rengeteg fölös energiáuk van, rajtad múlik, hogy kifáraszd játékokkal - a kezedre/karodra vigyázz, mert a végén azt nézi prédának. sose zavard tisztálkodás közben - vagy vegyél, vagy eszkábálj neki játékokat, a macskagyökér is bejön, de csak végső esetben. ivartalanítás 7 hónaptól ajánlott
2014. okt. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A macskát is lehet nevelni, sok mindent meg lehet vele tanítani, leszoktatni arról hogy bútorra másszon, szétszedjen bármit is. Persze a dolgokat helyettesíteni is kell, igazi egér helyett játékegerek, bútor helyett kaparófa, macskamászóka. És az ivartalanítás is időben történjen meg.

De a legtöbb ember se nem foglalkozik a macskájával, se nem ivartalanítja, de még csak oltatni sem szokás a kinti macskákat... pedig az lenne a legfontosabb.

2014. okt. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én macskám csak benti és ivartalanított.

Nincsen vele különösebb gond, néha rájön az öt perc és akkor kerge, rohan össze-vissza, előfordul, hogy ilyenkor lever/felborít dolgokat, de ez szerintem a macskáknál elég gyakori, a rongyszőnyeget imádja megtámadni/összegyűrni. Ezen kívül, ha megsértődik, akkor a kanapét kaparja a kaparófa helyett.

Ezeket az alkalmakat leszámítva jól viselkedik. Annyi az egész, hogy foglalkozni és játszani kell vele.

2014. okt. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!