Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Perzsa cica ivartalanítása...

Perzsa cica ivartalanítása mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
és h utána mennyi idő még meggyógyul?? valaszaitokat köszönöm
2014. okt. 27. 18:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Perzsa cica ivartalanítása ugyanannyiba kerül, mint a sziámié, a bengálié, az orosz kéké, sőt, az egyszerű házimacska is ugyanannyi.


A kérdés, hogy nőstény vagy kandúr. Orvosa válogatja, nőstény 10.000-25.000, kandúr 5.000-15.000


A felépülés is a nemtől függ, kandúrnál csak egy apró vágás a dolog, azt is bódításban csinálják, az én kandúrjaim a műtét másnapján már játszottak, nem volt még fél cm sem a vágás, a legtöbb doki nem is varrja össze. Nősténynél attól függ, hogyan műti a doki, ott mindenképp mélyaltatás van, más van olyan, hogy csak éppen egy pici lyukat vágnak, azon keresztül kötik el a petevezetéket/távolítják el a petefészket (szintén orvosa válogatja), de van, aki nagyobbat vág, ez egy 3-5 cm-es vágás, amin keresztül eltávolítja a petefészket és/vagy a méhet, vagy elköti a petefészket. Előbbi esetben nem varrnak, utóbbinál 2-5 öltéssel varrják össze, 1 hét múlva varratszedés.

2014. okt. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az nem lényeg, milyen fajta a lényeg, hogy kandúr vagy nőstény.

Az én lánycicámat kb. két hónapja ivartalaníttattuk.

15 ezer volt de ebben minden benne volt a műtét, a fájdalomcsillapító, varratszedés szóval A-Z-ig minden.

Nem írtad fiú-e vagy kis csaj így leírom az én esetemet.

Egyébként a kandúroknál tényleg egyszerűbb és olcsóbb de a menhelyeken vannak akciók fele, harmad áron megúszod.


Szóval nálunk úgy nézett ki, hogy reggel be kellett vinni a dokihoz a cicát. Előtte nem ehetett, inni ihatott de az utolsó étkezés előző nap este volt.

A műtét altatással, ébresztéssel egy kis megfigyeléssel kb. 1 óra volt.

Felhívott a doki, hogy vihetjük a cicát haza.


Egy kicsit kótyagos volt aznap nem is evett. Az nem baj ha 1-2 napig nem eszik de utána szólni kell a dokinak. Előfordul az ilyesmi nem nagy ügy kap egy étvágygerjesztő szurit.

Vigyázni kellett, hogy nyugodt, meleg helyen legyen szóval ne vegyük ki a dobozából, amíg nincs teljesen magánál. Az orrát ne fúrja a takaróba mert beájulva esetleg nem kap levegőt és nem eszmél fel rá.

Addig ne adj neki enni-inni, amíg teljesen fel nem ébred mert kihányja.

Ezt onnan tudod, hogy felébredt, hogy a tekintete nem bágyadt és zavaros a járása nem ingadozó, nem dülöngélő hanem határozottabb.

Az enyém kapott egy ragtapaszt a sebre másnap elvittem a dokihoz és finoman leszedte és még kapott fájdalom csillapító injekciót.

Ezt kapott műtét előtt is és egy antibakteriális szurit is. A fájdalomcsillapítónak két napos hatása volt.

Általában nem raknak rá gallért én tettem az enyémre egy hétre.

8 nap után volt varrat szedés. Pár pillanat volt nagyon könnyen kijött nem volt gond.

Utána kalap le, lehetett nyalogatni.

Egy pici vágás volt az egész olyan szépen begyógyult észre sem lehet venni.

Amit még tudni kell: nem minden esetben veszik ki a méhet.

A petefészket mindenképp de ha a méh gyenge magától felszívódik. Ez nekem újdonság volt na de a doki jobban tudja. Az enyémnek sem vették ki a méhét csak a petefészkét.

Az első nap elég kótyagos és bágyadt volt másnap egy kicsit megilletődött volt de már mászkált.

Azt mondják az első 3 nap az, amikor még nem igazán önmaga a cica de minden nappal jobban van, és 2-3 nap múlva már ismét a régi de valamelyik hamarabb összeszedi magát.

Eleinte ne ugráljon mert kába és visszaeshet vagy magára ránthat valamit és meghúzhatja a hasát. Ne felejtsük el itt az egész hasfal át van vágva, mint egy császár szülésnél, idő kell, míg belül is meggyógyul.

A horpasza nagyon behorpadt elég gázul nézett ki de néhány hét múlva szépen kikerekedett.

Az első napokban előfordult, hogy a hátsó lábát húzta meg a varrat húzódott neki de ahogy begyógyult úgy el is hagyta a lábhúzogatást.


Szóval hamar meggyógyul nőstényeknél az első 3 nap egy kicsit más, kandúroknál már általában másnap jól vannak.

Felteszel neki egy gallért egy hétre a varrat szedésig. Varratszedés egy 7-8 nap múlva utána leveszed a gallért és utána már semmi gondod vele.

2014. okt. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!