Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nemrég érkezett kiscicára fúj...

Nemrég érkezett kiscicára fúj a másik macskám. Mi a teendő? Részletek lent!

Figyelt kérdés
6 napja hoztam haza egy kis cicát, pár hónapos lehet. A másik macskánk (4 éves) eleve fúj mindenkire aki idegen, másik állatot meglát egyből ezt csinálja... Mikor behoztam a lakásba a picit, az ölembe volt, a másik macska is ölbe volt, így találkoztak először. Azóta szerintem enyhült valamennyire a helyzet, már nagyon közel merészkednek egymáshoz, 20 cm volt köztük legutóbb, de a nagy még így is fúj. Külön szobában vannak, de néha összetalálkoznak. Az a kérdésem, hogy javul majd a helyzet? A nagy elfogadja idővel a kicsit, vagy most mi a teendő? Elvinni nem szeretném.
2014. nov. 15. 20:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Javulni fog a helyzet, ne aggodj.
2014. nov. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ne aggódj. Megszokják egymást és nem lesz semmi gond. Addig meg te leszel a főnök köztük.-)
2014. nov. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

türelem. El fogja fogadni, várhatóan 2-3 héten belül, de vannak, akiknek tovább tart.

Ha szokott rajtad aludni az öregebb, tedd át a lábadhoz, a kicsit a kezed alá és pihenjetek együtt. Sokat segít, ha köztük vagy, de érzik egymást. Én kutyával szoktattam így össze a macskámat, féltettem a kölyök labit, hogy kiszedi a szemét, mielőtt szüleim megkapnák. Pont addigra fogadta el, mikorra hazavittem Karácsonyra. Az együtt alvás jött be nálam.

2014. nov. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Csak arra vigyázz, hogy ha esetleg kinti-benti cica a nagy, akkor ne engedd ki most egy ideig. A mi egyik cicánk önhatalmúlag átköltözött egy ismerőshöz mikor kiscicát hoztunk haza.
2014. nov. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A nagy nem szokott velem aludni, ő inkább anyummal alszik, meg napközben is leginkább vele van. Csak most az a baj, hogy ugye napközben egyedül lennének, (iskola, munka) és nem merjük őket egyedül hagyni. A kicsivel nincs gond, ő egész nap alszik, meg eljátszik magának, ő olyankor az én szobámban van bezárva. Csak nem szeretném őt bezárva tartani, mert ez nem állapot.. Köszönöm az eddigi válaszokat :)
2014. nov. 15. 22:11
 6/8 anonim ***** válasza:

Külön etetes és almostálca!

Amúgy mi pont ott rontottuk el, hogy nagyon össze akartuk szoktatni őket.

Néha hagyni kell, hogy egymás közt lerendezték.

2014. nov. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Persze, ez evidens.
2014. nov. 16. 15:45
 8/8 anonim ***** válasza:
Javulni fog, pedig én sem hittem az elején ebben. Mi most tartunk a 4. hétnél az összeszoktatásnál. A miénk is fújt és morgott először, nem, nem is morgott, visított, kb 1 hétig. Utána szépen fokozatosan javult a helyzet. Igaz még most sem érintkeznek játék közben, de futkároznak, néha a nagy ha besokall akkor még morog és fúj, mert ugye a kicsi nem tudja a határokat. De látom rajtuk hogy enyhül napról-napra a helyzet. Nekünk is külön alom, etető-itató van, de már felváltva használják, ez a heppjük, ki melyik alomba megy bele...Mi már egy hét után kényszerűségből magukra hagytuk pár órára, de túlélték mire hazaértünk:)
2014. nov. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!