Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet butás lesz a kérdés,...

Lehet butás lesz a kérdés, mik a kandúr cica vizelési szokásai?

Figyelt kérdés
Lakásban lenne, és alomba végezné. Helyileg hova megy? Pontosan az alomba? Netán falra is ,vagy mellé? Esetleg a lakás bármely pontjában,szőnyeg,kanapé stb? Ivartalanított lenne természetesen. Sosem volt macskám házban és fogalmam sincs ez hogyan zajlik. Lány vagy fiú legyen?

2014. nov. 27. 01:40
1 2
 1/15 savanyújóska ***** válasza:
Szerintem lánnyal jobban jársz, jó eséllyel nyugodabb, barátságosabb, és 100%, hogy nem jelöl (ami irgalmatlan szagos, ha véletlen kikerül a macskából.) Ha rászoktatod, akkor alomra fog járni, nem szoktak össze-vissza pisilni, ha találnak egy jó helyet, akkor azt preferálják. Arra készülj fel, főleg ha kicsit hozol, hogy 1. kb. 1 méterig MINDENRE fel fog ugrani, amire lehet, és nagyjából 1,2-1,5 méterig felfedezget, a karmát valahol legyen koptatnia, mert ha ő talál helyet, drága lesz, és szerintem sétálni is vidd le, egyrészt jót tesz neki a mozgás, másrészt kisebb eséllyel hízik el (benti macska unalomból is ehet), akár pórázon. Van még kérdés szívesen válaszolok, 5-6 éve mindig van legalább 1, inkább 2 cica a háznál, szóval van merítés. (Igaz nálunk csak kint vannak, így azért ha valaki benti macskás mást mond, valószínűleg neki van igaza.)
2014. nov. 27. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszi,és a gyors válaszod:) alap koncepció a kislány, olvasgattam a kandúrokról és páran őket javasolják. Azzal számolok ,hogy kapargatni fog, majd csinálok neki erre alkalmatos eszközt. Ugrálásra sok lehetősége nem lesz. Sétára gondoltam és fogok is, páran kiröhögnek majd tuti:D

Fajtából:norvég erdei,és szibériai. Nyáron allergia gyanúm lett a macsekra,pedig eddig nem volt. Ezeknél enyhébb lesz, de nem akarok a cicusokról lemondani.

2014. nov. 27. 02:14
 3/15 Maxitabi ***** válasza:

Nekem kandúrom (is) van, és mivel időben ivartalanítva lett, semmit nem jelöl, kizárólag alomba pisil.

(Ezzel szemben az ivartalanított lány macskám előszeretettel jelöl meg néha kanapét, szőnyeget..-bár ez nála pszichológiai eredetű). Pedig a kandúrkám nagytestű fajta, mégis beletalál az alomtálcába.. A különbség annyi, hogy gyakrabban kell cserélni az almot. Szóval lakásba nyugodt szívvel ajánlom őket is.

2014. nov. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Maxitabi ***** válasza:
Ja és main coonom van...
2014. nov. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Ügyet Lenke ***** válasza:
Nekem kandúr is és lány cica is, ivartalanírva vannak már, az első nap megmutattuk nekük az almot, azóta ott végzik a dolgukat. Nem pisilnek összevissza, nem jelölgetnek, összesen 1-2 alkalom volt amikor ásás közben kikaparta az alomból a cuccot :), de az balaset. Kijáró cicák, tavasztól késő őszig nem az almot használják, hanem kint végzik a dolgukat, megvárják amíg kiengedem őket. Egész nyáron két 6 kilós almot kellett vennem csak. Jó testvérek, nagyon ritkán kicsit tépik egymést, de másképp nem unatkoznak, játszanak, alszanak, együtt tekeregnek. Életemben nem gondoltam volna, hogy két kis bugyuta cica így meg tudja szeretttetni magát. Közben rosszalkodnak, kunyerálnak, ezer arcuk van. Kiskorukban a kíváncsiság miatt fel fel ugrottak szekrényre, de most már pl. a konyhában és máshol sem ugornak fel ahova nem szabad, a kamra tiltott terület, be sem mennek...lehet nevelni a cicákat is. Hízelegnek, ragaszkodóak, igénylik a társaságunkat, van amikor egész nap kint lehetnének, de inkább ott ülnek velünk a házban. Éjjel az előszobában alszanak, ott az alom is távolabb, kitapasztaltuk, hogy melyiket kell venni, nincs szaga, összecsomósodik, könnyű takarítani...mekkora regényt írtam...imádom a cicáimat.
2014. nov. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

3 fiú és 1 lány cicám van lakásban, ivartalanított mind, és szobatiszták, csakis az alomba végzik a dolgukat. Kivéve ha nem tisztítom ki időben az almot, mert ha full pisis már akkor nem mennek bele... de ez érthető is. Időben kell tisztítani.

Amúgy előttük is több cicám volt, fiúk, lányok vegyesen, de nem látok különbséget, mármint mindegyik cica egy egyéniség, van ilyen-olyan, szelíd, vadóc, okos, butább, de ez nem azon múlik hogy milyen nemű.

2014. nov. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, na most aztán már tényleg nem tudok dönteni :D main coon-ok szép nagyok, 1et ki is néztem már. Nemsokára lesz egy allergia vizsgálatom, és ez dönti el a fajtát. Ha bírom ha nem lesz cicám! Ki akkor menne ha sétáltatnám, ha egy sima házi cirmos lenne akkor is félteném kiengedni,nemhogy egy drága macsekot. Lehet hogy kislányban jobban bíznék,meg talán szelídebb is. Alomból milyet? Valahol láttam egy tesztet, ha jól emlékszem a kukoricakeményítős a legjobb. Javítsatok ha rosszul emlékszem.
2014. nov. 27. 17:34
 8/15 anonim ***** válasza:

Sétáltatni nem kell. El van bent, ez nem kutya, ez megindul, nem lehet neki parancsolni, hogy szépen sétáljon melletted, beindul, fut, mászna ha megijed, akkor rádmászik és szétkarmol stb. Tényleg felesleges. Nem láttad a múltkor valami csaj a Margitszigeten sétáltatta a macskáját és hámostól kitépte magát a kezéből és elrohant? Osztogatták a facebookon, csoportosan keresték, nagy szerencséjére meglett, és nem akasztotta fel magát pl. a hámmal, meg nem tűnt el örökre, esetleg nem szaladt valami kutya karjaiba...


Hogy lány, vagy fiú mindegy. Ivartalaníttasd és ennyi. A viselkedése a jellemétől függ, nem a nemétől. Nekünk sok macskánk van, mindkét nemű van ilyen is, olyan is. Tényleg személyiség függő náluk is.


A kandúr cica meg csak akkor pisil a falra stb. ha jelöl, mert nincs (időben) kiheréltetve. Amúgy szépen beleül a dobozba leszorítja a kis fenekét, pipil egyet, elássa kijön és jó. A nagyon is ugyanígy csinálják, a fiúk is lányok is. https://www.youtube.com/watch?v=rJnvC4rk0sQ#t=18

2014. nov. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ja vidd az elejére a videót, véletlen úgy linkeltem, hogy a 18. másodpercnél indul. :)
2014. nov. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Rendben köszi, akkor majd ott eldöntöm. Lehet az lenne h kislány és mégis kancicu lesz:) lényeg hogy akkor mind1.
2014. nov. 27. 23:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!