Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám meg ehet meg csontot?

A macskám meg ehet meg csontot?

Figyelt kérdés
vagy ha ehet akkor abból milyet?

2014. nov. 29. 18:21
 1/7 A kérdező kommentje:
*ehet meg
2014. nov. 29. 18:22
 2/7 anonim ***** válasza:

Ehet, a madarakat, egereket is felfalja szőröstül-bőröstül, vagyis megeszi a csontot is.

Én általában a kisebb, puhább, porcosabb csontokat szoktam neki adni. Pl a csirke szárnyát, bordáit, hátát. Amit úgysem tud elrágni azt otthagyja. Semmi baja nem lesz. Még erősíti a fogait is a rágás.

2014. nov. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A csont a fogai közé szorulhat, van amelyik pedig hosszában törik ami a torkába szúródhat, meg is ölheti a csont, ne adj neki. Én már kétszer rángattam ki a macskám torkából mikor fuldoklott benne. Persze nem én adtam neki, ő lopta el az asztalról...
2014. nov. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Jobb nem adni, főleg ha nincs hozzászokva. Az egérnek nagyon pici csontjai vannak. És tényleg csak nagyon puhát, pl. ami a farhátban van. Vagy egész kicsi nyakat.

És a csöves csont a főzéstől törik szilánkosra.

2014. nov. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az enyémeknek soha nem volt még tőle semmi baja, vannak annyira intelligens állatok, hogy el tudják rágni. Manapság annyi mindent félnek adni az állatoknak, pl 10-15 éve semmi ilyesmin nem gondolkodtak, minden maradékot kiadtak nekik. Ma meg tudok olyan embert hogy a kutyájának levágja a kenyér szélét, mert kemény...:D szóval szerintem adj neki nyugodtan, enyémek nagyon szeretnek rágódni rajta:D
2014. nov. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi szoktunk csontot adni a macskáknak, de levesszük róla azokat a részeket, amik kicsik és szúrósak. Pl. a csirkecombon a combcsont mellett fut végig egy hosszú, keskeny, hegyes végű csont, azt levesszük, a vastag combcsont meg mehet nekik, nagy élvezettel rágcsálják el.
2014. nov. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ami nem törik szilánkosra vagy nem éles, az mehet. Az enyémek döbbenetesen nagy csontokat is el tudnak tüntetni néha, bár általában inkább a rajta maradt húsra mennek. De a rágcsálás mindenképp jót tesz neki.
2014. dec. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!