Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem ürít alomba?

Miért nem ürít alomba?

Figyelt kérdés
Van egy fél éves kiscicánk, és hol belekakál az alomba, hol nem. Van neki egy kipécézett kis sarka, és mindig oda rendezi a dolgát. Hogyan tudnánk rászoktatni, hogy mindig az alomba rendezze a dolgát?

2014. dec. 12. 19:33
 1/3 KGabi0000 ***** válasza:
Velünk tök ugyanez volt,a mai napig nem tudtam róla leszoktatni,viszont át lett rendezve a szobám és a "kakisarok" helyére került egy szekrény,csak azóta végzi mindig a dolgát az alomba,addig néha mellé,pedig tőle fél méterre volt az alom és tudta,hogy oda kellene mert néha bele is ment és ott végezte a dolgát.Régebben azzal próbálkoztam,hogy a kakis helyére beraktam az almot,de csak estére tudtam ezt megtenni mivel pont az iróasztalom alatt szemelte ki magának a WC-t,igy ott nem lehetett egész nap az alom.
2014. dec. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nincs jó helyen az alom. Nem elég nyugis, nem érzi magát biztonságban, nem elég tiszta, stb. Másrészt a kinézett helyet már megjelölte magának, jó alaposan ki kell takarítani - bár lehet nem tudod eléggé :D - esetleg oda tenni az almot. Vagy legalább megnézni, hogy ott milyen a hely (íróasztal alatt pl azért lehetett jó az előző válaszolónál, mert több oldalról meg felülről is védve volt, nem mászkált rajta keresztül senki, lehet az tetszett a cicusnak).

Egyébként meg ha látjátok, hogy dolga van, tegyétek az alomba. A kinézett helyére tegyetek valamit, hogy ne férjen oda. Ha meg főleg akkor csinálja, ha nem vagytok ott és egyébként az almot is használja, akkor legyen két alom is, hátha az a gond, hogy már nem tiszta.

Így ennyi infóval ennyit tudok javasolni, hátha beválik valami. :)

2014. dec. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Kriszo85 ***** válasza:

Szia,


Az alom helytelen, vagy nem használatának számos oka van, a leggyakoribb, hogy nincs rendszeresen tisztítva, illetve nem szellőzik eléggé, speciel én a tálcás /nem házas/ alomtálcákat jobban kedvelem, a macskáim is. Ha kell naponta takarítsd ki, alomlapáttal szűrd át, és töltsd fel vékony réteg friss alommal. Néha a méretükkel van a baja, ami még fontos, hogy a kajás és itató tálját a lehető legtávolabb tedd az alomtól, ha kell a lakás másik végébe.

A gond ott van, hogy ahova már egyszer piszkított, oda fog újra, lévén érzi a szagokat, ilyenkor még az is jól jöhet, hogy pontosan ugyanoda teszed az almot, ahova rendszeresen jár félre wc-zni.

2014. dec. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!