Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit kell figyelembe venni...

Mit kell figyelembe venni bolhaírtó nyakör vásárlásánál? (cicáknak)

Figyelt kérdés
Az áron kívül persze.
2010. febr. 8. 18:10
 1/7 anonim ***** válasza:

szia én tavaly nyáron a perzsámnak Frontline cseppet vettem már 3 óra múlva potyogtak ki belőle a bolhát teljesen megdögölve nagyon jó,most is ilyet fogok venni

ára olyan 1600 de lehet több

2010. febr. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A hatóanyagra figyelj!! Ha diazinon-t tartalmaz, akkor soha ne vedd meg macskának, mert az a cicákra halálos idegméreg! (Sajnos mégis árul néhány bolt macskáknak ilyen hatóanyagú nyakörvet.Sajnos olcsó, ami miatt hajlamos az ember ezt venni a megfelelő információ hiányában. Korábban nyakbacseppentős verzióban is árultak bolhairtót ezzel a hatóanyaggal, de úgy tűnik sok cica pusztult bele, és szerencsére már nem kapni.)

A Bolfo márkájú nyakörvvel vannak jó tapasztalaim: 10 g nyakörv 0,94 g propoxur-t (2-Isopropoxifenil-N-metilkarbamát-ot) tartalmaz. A nyakörv két méretben (66 cm és 35 cm) készül.

Mire szeretnéd használni? Bolhák ellen? Vagy "csak" azonosításra, hogy jelezd nem gazdátlan a cicád. (persze a legeslegjobb, ha a kerítésen belül tartod a macsot). Ha bolhák ellen szeretnéd használni, akkor nyakörv helyett hatásosabb a Frontline vagy Advantage vagy Stronghold márkájú nyakbacseppentős készítményt használnod (szigorúan csak a macskáknak valót, a macskáknak előírt mennyiséget) A legolcsóbb viszont a fürdetés Neostomosan-nal ,( a megfelelő mennyiségben vízzel higítandó: 1 ampullához 2 liter víz). De a legtöbb cica nem szeret fürdeni.

2010. febr. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mit kell figyelembe venni?

Azt, hogy nem működik...:)

Tényleg, viccen kívül nem működik egyik sem. Csak a Frontline jó bolha ellen, feltétlenül azt vedd meg, állatorvos is mondta, hogy a nyakörv csak megkülönböztetésre jó, másra nem, és saját tapasztalatom is ezt támasztja alá.

2010. febr. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Plusz fel is akadhat vele valahova, ha kinnti cica.
2010. febr. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A Kiltix nyakörv jó, bár én a kutyámnak szoktam venni. 7 hónapig hat, a kutyámnak sose volt bolhája meg semmilyen élősködője. Van cicáknak is biztos. Bár nekik én is inkább a csepegtetőset (Frontline, Stronghold) ajánlanám mert ha nayakörv van rajta fennakadhat valahol.
2010. febr. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én azért sem javasolnám a bolhaírtó nyakörvet, mert sok macska érzékeny a nyakörv anyagaira és kisebesítí a nyakát. Én fehér macskámra raktam, mindegy volt, hogy milyen fajta volt gyógynövényes stb. teljesen lemarta a bőrét és tiszta vércsík lett a nyakörv helyén, mintha a nyakán lehúztam volna a bőrt szörnyű volt. Na azóta sem használom csak a spotot.
2010. febr. 11. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
nekem már nem egy cicánál használt a nyakörv, kölyökkorukban raktuk rájuk, nem sebesedtek ki, nem akadtak fel... szal amire figyelj h rajta van h mennyi idős kortól lehet rájuk adni. túl fiatal cicusokra nem szabad! ugy hallottam 4 hónap alatt semmiképp, de a legjobb ha 6 hónap fölött. a mieink 4 hónap körül kapták meg.
2010. febr. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!