Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az előbb megkarcolta a macskám...

Az előbb megkarcolta a macskám foga a kezem, úgy hogy vérző sebet is ejtett. Nem mély, de vérzett.1,5 percen belül lemostam vízzel és Betadinnal fertőtlenítettem is. Lehet valami bajom? Tetanusz, orvos indokolt? Szobacica, december óta velünk él.

Figyelt kérdés
Nem nagy a harapás, nem kell komoly dologra gondolni, de csak a fogával ejtette. Olyansmi mint egy vadabb játékban a karmolás.

2015. márc. 1. 01:04
 1/8 A kérdező kommentje:
Nem dagadt be, nem is fáj, meg semmi, de kb. 15 éve nem történt ilyen velem, szóval nem tudom mit kell tenni.
2015. márc. 1. 01:12
 2/8 anonim ***** válasza:
Gyerekkorom óta számtalan kutya harapott meg játékból vagy agresszióból, (én hibám volt) harapott meg hörcsög, macska kikarmolt/megharapott, és mindig volt valami sérülésem. Soha nem kaptam semmit,ellene injekciót sem. De még le sem fertőtlenítettem. Semmi bajom nem lett. :) Tetanuszt egyszer kaptam, amikor beleléptem egy sörösüvegbe. Attól féltem. Szóval nyugi, semmi bajod nem lesz a cicától.
2015. márc. 1. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ha ilyen fóbiád van, akkor minek tartasz kisállatot? A világon semmit nem lehet tőlók elkapni, ha rendesen vannak hondozva. (tehát monjuk nem bélférgesek vagy bolhásak) Sokal nagyobb az esélye annak, hogy ő kap eltőled például influenzát.
2015. márc. 1. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem is szobacicám van, de ezzel az erővel legalább hetente szaladhatnék orvoshoz.
2015. márc. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
A macskafélék nyála rendkívül fertőző (akkor is ha jó körülmények között tartod). Szerintem, nem árt egy tetanuszért elmenni, ha bedagad akkor pedig kötelező. Ha megkarmol akkor nem annyira rizikós de a harapott sebekkel szerintem érdemes foglalkozni.
2015. márc. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

3. és 4. válaszoló.

Nyilván aki a saját fenekét nyalogatja, attól nem lehet elkapni semmit. Nagyon buták vagytok. :D

2015. máj. 15. 01:21
 7/8 anonim ***** válasza:
És ha ott nyalogatja? Tényleg ne tarts állatot,ha undorodsz tőlük. Ok,hogy bacis helyen nyalogatják,de egy egészséges immunrendszerű ember nem úgy van kitalálva,hogy akármit elkapjon. A kutya is a nyelvével mosakodik, és feleszik mindent, mégis előfordul néha,hogy szájba nyal örömében és bár én sem szeretem ezt, néha nem tudom kivédeni. Oltva van,féregtelenítve van és tiszta. Nekem meg erős a szervezetem. Ergo soha nem szedtem össze semmit. Gyerekként (is) összeszedtem minden jószágot (csirke, nyúl, kutya,macska,sikló, giliszta, béka,stb..,mosatlanul ettem a zöldséget/gyümölcsöt és semmi bajom nem volt. Szóval nem írtak hülyeséget. Nyilván kóbor állattól nem árt tartani bizonyos szinten,de ha ennyire parázol,vegyél plüssállatot, amit akár hetente kimoshatsz,hogy "steril" legyen.
2015. máj. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, te vagy nagyon buta. Én macskákat tenyésztettem, sokkal jobban tudom nálad, hogy mi van egy macskával.
2015. máj. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!