Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskát szeretnék, első...

Macskát szeretnék, első macskám lesz úgyhogy nem tudom nagyon, hogy milyen is egy macska. Mi egy macskának a jó és rossz tulajdonsága? Sok ember azt mondja, hogy mindent lever és, hogy csak helyhez kötődik. Ez igaz?

Figyelt kérdés

2015. márc. 14. 08:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%
Minek neked macska? Ha fogalmad sincs róla.
2015. márc. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%
Ez részben igaz. De nem mindegyik macska ver le mindent. Nekem három macskám van és abból csak az egyik szereti leverni a dolgokat. Javaslom tedd el a törékeny cuccokat. Viszont ha bentre szeretnél egyet, ne rövidszőrűt válassz! Azoknak sokkal jobban hullik a szőre mint a hosszúszőrűnek. Meg aztán ott van a cicawécé takarítás...De akkor mindig elmúlik a gondom amikor beül az egyik az ölembe és doromboool. Annál nincs is hálásabb dolog. :)
2015. márc. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Az elején egy kis cica mindenhova megpróbál felmászni. Ha simogatod, lehet h vêletlen megharap vagy megkarmol! De ne ijedj meg mert ez normális ráadásul könnyen le lehet szoktatni róla:elég csak annyi h megpöckölöd az orrát
2015. márc. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
84%
Én úgy gondolom, hogy igaz, hogy a cicák aranyosak, bújnak meg minden, de azért a baj is meg van velük. Nekünk volt egy gyönyörú vörös cicánk, és egy 10 éves Németjuhászunk. A szomszédban volt egy másik cica, és hát...kicsikénk mindig oda járt, és ennek az lett a vége,hogy oda kellett költöztettni a cicát,mert az már elég kellemetlen volt, hogy mindig a szomszéd cipelte vissza. Mondjuk a szomszédunk francia, tehát biztosak voltunk benne,hogy csigával etetik :D
2015. márc. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%
Valóban egy kölyök cica mindent tudni akar.Vannak olyan cicusok, akik sokkal nyugodtabb természetűek, míg vannak akik mindig izegnek-mozognak.Sokat kell foglalkozni egy picivel:rászoktatni a vécére, játszani vele és megtanítani, hogy mit nem szabad csinálni.Meg kell mutatni, hogy te vagy az úr, akár a kutyáknál, ám egy macskánál ez sokkal nehezebb. A macskák hátránya ugyanis az, hogy "öntörvényűek".Nem fognak egyből rohanni ha szólsz nekik stb. Viszont annál intelligensebbek.Mindent jól megjegyeznek és minden lehető dolgot felfedeznek.A miénk pl rájött, hogy úgy járkálhat a csukott ajtók akadálya nélkül, ha ráugrik a kilincsre és kinyitja.De, ha nem is nagyon mutatják ki, hálásak is.Nagyon szeretetéhesek és ha megszeretik a gazdájukat, biztos, hogy egy örök életre jó társak lesznek.Sok sikert!Nem fogod megbánni!
2015. márc. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat! :)
2015. márc. 14. 09:09
 7/13 anonim ***** válasza:

Eddig az enyém két vázát és egy nyuszitojást tört össze. A szobanövényeket rágcsálja. Már sikerül nagyjából leszoktatnom a leverésről, de a növényeket még mindig rágcsálja.

VISZONT

Egy nagyon kedves, bújós macsek, mielőtt cicát veszel, kérdezz róla, hogy mennyire emberbarát. Nekem szerencsém volt. És nem a helyhez kötődik, az egész családot imádja, de délutánonként kiborul és fel-alá szaladgál oktalanul és céltalanul. Viszont minden mozdulata cuki, és megbocsátok neki ha a legdrágább vázámat töri el. A hajnali kajaadás nálunk nem létezik, mert ő akkor kezd el nyávogni, hogy édes, ha már fölébredt valaki. Akkor kap enni, és este is. Szerencse kell egy olyan macskához, mint az enyém. De érdemes keresgélni, próbaidőre befogadni. Vagy kiengedni, vagy hámon kivinni célszerű (én az utóbbi mellett döntöttem, nehogy vmi baja esen), és így nem a lakásban tombolja ki magát.

Remélem segítettem :)

2015. márc. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 piriiiii ***** válasza:

Ez hosszú lesz. :D

Nekem, mióta élek, legalább egy macskám volt. Most kettő van.

Nagyon szeretem őket. Sokszor igaz az, hogy nagyon függetlenek, és csak akkor adnak és kérnek szeretet, kedvességet, ha nekik tartja úgy a kedvük, és nem nekem. A fehér cicámnál ez pontosan így van, ha őt most az ölembe venném, biztos hisztit csapna, hogy hagyjál már, húzz a fenébe, épp elmélkedtem, mosakodtam, vadásztam, stb. :D A fekete cicám viszont nagyon édi, ő hagyja magát, és bármit meg lehet vele csinálni (szegényt sokat nyúztam kisebb koromban :D). Egyébként a fekete ciculi úgy került hozzánk, hogy egyszer csak itt lett. Bejött a kerítésen még kiscicaként, és azóta itt van. Akkor, emlékszem, felvettem az ölembe, felmászott a vállamra, aztán a hátamra. Szóval ő ilyen nagyon laza, barátságos macskosz. Emlékszel a depressziós macskára? :D Na, ő azt meg tudja csinálni. ( [link]

Ha megyek a hűtőhöz, mindketten iszonyúan nyávognak, elég, ha csak előtte állok. Ha kinyitom, katasztrófa következik be. Nyavíkolnak, felágaskodnak és belémkarmolnak nagy hevességügkben, tehát ---> mindenük a hasuk. :D

Ha kinti macska lesz, de legalábbis fog kijárni, és eleget játszol vele, eleget van a természetben, eléggé kialakult benne a vadászat ösztöne, vinni fog Neked kisebb-nagyobb dolgokat. Egereket leginkább, de a fehér cicám hozott már siklót is. :D Meg kismadarat. :(

Amúgy gyönyörűek a macskák, óriási elegancia van bennük és legtöbbször nagyon kecsesek. De tényleg van bennük függetlenség és valami... hiúság, vagy nem is tudom. Nem állnak a tükör előtt, de amikor valami kényesebb helyzet is van (mondjuk van két félig bent lakó kutyám, és ők néha piszkálják a macskákat, a kisebb kutya meg játszana is), akkor nem esnek hanyatt, és nincs világvége a számukra, azt is valahogyan olyan úri módon kezelik, sőt, néha felsőbbrendű tekintettel még tűrnek is. Mintha csak azt mondanák: okos enged, szamár szenved, te büdös szamárkutya. :D

Hogy helyhez kötődik... hát ezt nem teljesen értem. Mondjuk a lakásban egy bizonyos helyhez? Vagy egy családhoz, egy házhoz?

Hát utóbbi biztosan igaz, ha szerető és gondoskodó családról van szó. Akkor nem pártolnak át máshová. :) Kivéve, ha nincsenek rendesen etetve persze, és máshol íncsiklandó falatok vannak.

De, hogy bent a lakásban egy hely lenne az övék... hát... ez hülyeség. :D Nekem az összes macskám eddig ott tanyázott, ahol akart. Volt egy macskám például, akit Motorháztetőnek hívtunk, mert mindig a motorháztetőn feküdt. A fehér, mostani cicám meg szereti a lehető legmagasabb dolgokat, hűtők, szekrények tetejét, de az összes asztalra szívesen felmegy, a ruhahalmokra. Nem, nincsenek helyhez kötve. Maximum annyiban, hogy ott ne legyen zavaró tényező, például kutya. És hogy mindent belássanak.

És igen... ha nincsenek megregulázva, felmásznak mindenhová, és levernek mindent. Ezért nagyon szoktam rájuk haragudni. Mondjuk mindkettőnek meg volt tanítva kisebb korában, hogy nem megyünk fel sehová, de éppen ettől olyan macskásak, hogy ezt ők leszarják, és akár az én jelenlétemben is felugranak. Lelopnak mindent (mondjuk nem szoktunk semmi kaját kint hagyni ebből következően :D).

A fehér cica pedig rászokott arra, hogy, hiába van bent macskavécé (azt se mindig használják tökéletesen...), hajnalok hajnalán elkezdi karmolászni az ajtómat, hogy engeeeeeeedj máááááááár ki, dolgooooom van! (melléteszem: herélt cica, szóval olyan sürgető dolgai nem lehetnek).

De sok vicces dolog is kapcsolódik hozzájuk. Mindkét cica idősebb már, a fekete talán olyan középkorú, és ő még szokott játszani, nagyon mókás. Vicces pózokat vesznek fel, meg hát olyan aranyosak. Szóval akár bepiszkítanak, akár a legfinomabb falatokat veszik ki a számból, akár levernek dolgokat, imádom őket, és ez nem zavar. :) Jó cicád lesz.

2015. márc. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 piriiiii ***** válasza:

Hm, a link valamiért nem lett jó.

[link]

2015. márc. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 piriiiii ***** válasza:

És most sem, ez fura...

Akkor elküldöm az aranyos után levő részt: -6N6eAyDgf7tXaB5P

2015. márc. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!