Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi mostanában egy nőstény...

Mennyi mostanában egy nőstény macska ivartalanítatási költsége Debrecenben? És milyen veszélyekkel járhat egy ilyen beavatkozás?

Figyelt kérdés
Macska, ivartalanítás
2015. márc. 22. 17:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Minden beavatkozás állatorvos függő. 8000-20000 között mozog általában, annál olcsóbbról még nem hallottam, drágább viszont előfordulhat. Ha sikerül egy ivartalanítási akciót kifogni (márpedig tavasszal vannak), akkor 0-5000 között szokták ajánlani.

Milyen veszélyekkel? Hát mint minden altatásos, hasi üreget feltáró műtét, az altatás és annak következményei, vérzések... De rutinműtétnek számít, nem szokott probléma lenni.

Amire érdemes odafigyelni, hogy mit csinál a doki. Még mindig vannak helyek, ahol csak a petevezetéket vágják el, ilyen esetekben hallottam már olyanról, hogy a macska később újra termékeny lett. Van, aki a petefészket, van aki a méhet veszi ki. Szerintem a legjobb, hogyha mindent kiszed, akkor kisebb az esély a daganatos megbetegedésekre, fertőzésekre.

Műtét előtti teendőkről (cicát éjszakára bezárom, nincs vacsi, se reggeli...) majd a doki tájékoztat, ugyanígy a műtét utáni teendőkről is.

2015. márc. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 grettentusz válasza:

A lényeget megtudtad az előző válaszból, de még valami.

Amikor vége a műtétnek és haza viszitek a cicát, akkor egy ideig ne engedjétek ki a hordozóból, mert az én cicámat kiengedtük és a gallértól megijedt, ezért majdnem megfojtotta magát. :(

2015. márc. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!