Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek a cicámmal?

Mit tegyek a cicámmal?

Figyelt kérdés
Mikor ma hazaértem a macskám lába vérzett. Azt hittem hogy csak kisebb seb(mivel igen gyakran szed össze kisebb-nagyobb sebeket), de nem akar elállni és szerintem leszakadt 1-2 lábujja is. Az állat orvoshoz sajnos tényleg nem tudom elvinni és nagyon aggódok érte. Már fertőtlenítettem és be is kötöttem a sebet de akárhányszor bekötöm mindig lerázza a kötést és inkább már nem is próbálkozom mert jobban vérzik. Mit tehetnék vele?

2015. márc. 23. 17:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Nézzük csak...mit tennél ha leszakadnának az ujjaid? Szorító kötés, fertőtlenítés... ORVOS! Ha nem viszed orvoshoz vérfertőzés léphet fel és akkor már csak egyet tehetsz hogy ásol neki egy szép nagy gödröt.
2015. márc. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az állatorvosnál jobbat nem ajánlhatok. Egy egészségügyben dolgizó szomszéd biztos be tudja kötni, de ha a seb nem felületi, akkor nem sokat ér
2015. márc. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Sajnos csak orvos tud segíteni, főleg azért mert nem áll el a érzés. Csak annyit tudok mondani, hogy vagy elviszed a dokihoz, vagy végignézed ahogyan cseppenként elvérzik. Válassz mi a könnyebb neked.
2015. márc. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A leszakadt lábujjak súlyos sérülésnek minősülnek! Lehet szegény csapdába lépett, és most nagyon szenved! Miért nem tudod elvinni az állatorvoshoz? A cicád akár bele is pusztulhat, elvérzik, elfertőződhet, és akkor jó esetben csak drága műtéttel lehet megmenteni a lába amputálásával! Aztán pedig élhet 3 lábon, vagy akár sehogy, mert jóval olcsóbb elaltatni.. Állatorvostól kaphatna antibiotikumot, fájdalomcsillapítót, szakszerű kötést, és akkor legalább meggyógyulna.. Ha anyagi problémák miatt nem viheted el, én sürgősen felvenném a kapcsolatot egy állatvédő szervezettel (önkéntes macskamentők, akármi), ők legalább annyiban tudnak segíteni, hogy olyan állatorvost javasoljanak, aki olcsóbban megvizsgálja a macskádat, és ha műteni kell, vagy valami komolyabb baja van, még mindig kérheted a segítségüket, akár azon az áron, hogy lemondasz a macskáról, csak segítsenek rajta.
2015. márc. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Az állat orvoshoz sajnos tényleg nem tudom elvinni" - kb. minden második kérdező ezt írja. Gondolom ha lenne gyereked és beteg lenne őt sem tudnád elvinni orvoshoz, ugye? Inkább mindenféle házi praktikát próbálgatnál rajta, hogy ne kelljen útiköltségre kiadni pár ezer Ft-ot...

Ha internetre meg számítógépre/telefonra van pénzed, és fel tudod tenni ezt a kérdést, akkor a macskádra is van pénzed, és el tudod vinni állatorvoshoz, legfeljebb nem akarod.

2015. márc. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Most neked letépné egy csapda az ujjad és csak a csontok állnának ki, szerinted jó megoldás lenne fertőtlenítővel locsolni és bekötözni? Azért kell műtét, hogy lezárják a csonkot.
2015. márc. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%
Erdekes, amikor simogatni kell a cicat/kutyat vagy babusgatni akkor jo ha van, de ha szerencsetlennek valami baja lesz hirtelen ami miatt elkellene vinni orvoshoz egybol senkinek nincs ra penze es lehetosege! En munkanelkuli vagyok havi 22800 a bevetelem megis mikor beteg volt a macskam kertem kolcson allatorvosra es ha nehezen is de torlesztettem, mert nem csak akkor fontos nekem mikor simogatni akarom....
2015. márc. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kértem én is kölcsön. Elvittem dokihoz a cicát. 9000-ért nem csinált semmit csak kitisztította a sebet és fertőtlenítette meg kapott egy "szurit" nem tudom mit adott be és bekötötte olyan szorosra hogy mire hazaértünk addigra lerázta. Most ugyanott vagyunk ahol a part szakad. Vérzik, sántít, beleragad minden a sebbe.
2015. márc. 24. 20:33
 9/10 anonim ***** válasza:
Gondolom fertőzés ellen kapott szurit, és ezzel is előrébb vagytok. A cicádnak nem fognak kinőni újra a lábujjai, és sokáig fog még neki fájni, csodára ne számíts. Háziállat esetében sokkal jobb befektetés megelőzni a bajt, mint kezelni. Az állat ugyanis nem tudja, hogy a kezelés és a kötés neki jót tesz.. Remélem egyébként udvarra nem engeded ki! Ebben az állapotban teljesen védtelen, és nem hinném, hogy szabályosan (zárt udvarban, ahonnan nem jut ki) tartanád, hiszen akkor ez a baleset sem történik. Gondolom még néhányszor vissza kell vinned a cicát ellenőrzésre, hogy megfelelően gyógyul-e. Addig pedig szenvedni fog, és gyógyultan sem tudja majd megvédeni magát ezentúl. Gondolj bele, ha leszakadt néhány ujja, hogy mászik fára, ha jön egy kutya? És mindez kizárólagosan a te hibád, hiszen te vállaltál érte felelősséget, te hagytad kóborolni. Szidhatod az állatorvost, mert szerinted drágán dolgozik, de ezt már azelőtt is tudhattad, hogy macskát szereztél volna. Az állatok után nincs TB. Valójában mindezt magadnak köszönheted, úgyhogy legalább utólag ápold azt a szegény állatot, mert mostantól fogva aztán tényleg rád lesz utalva.
2015. márc. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Az a gond hogy teljesen kattant a macska. A kutyához is oda megy ha eszik. Szinte bármekkora mennyiséget képes megenni( ha utána problémája is adódik belőle pl.: Kihányja)

És egy olyan helyen ahol egérproblémával küzdünk nem szoba macskának tartjuk a cicákat. Igen sok dolguk van főleg a takarmány miatt.

Vissza térve az eredeti problémára hogy most el van különítve a többi állattól de nem tudom hogy hogy fogom megóvni később hisz még a szomszéd kutyájától sem retten meg ha ételről van szó. Ezt mivel tudnám belőle kinevelni?

2015. márc. 26. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!