Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem lesz baja hosszú távon a...

Nem lesz baja hosszú távon a cicáimnak, ha csak száraztápot hajlandóak enni?

Figyelt kérdés
5 és4 évesek.Az1ik megeszi az alutasakosat is,de ki is hányja,viszont utána,mint ha mi sem történne,rohangál tovább.Szárazból is csak a Friskiest+Whiskast preferálják.

2015. márc. 23. 19:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha normális minőségű száraz táp lenne, akkor teljesen megfelelő lenne. A Friskies és a Whiskas viszont 4% húst tartalmaz, gyakorlatilag semmi tápértéke nincs, ellenben ízfokozó van bennük bőven, ezért is lesznek a macskák "függők". Válts át valami normális tápra, vagy nyers húsra, ha egy pár napig nem is eszik meg, utána kénytelenek lesznek. Esetleg össze lehet keverni ezekkel a "tápokkal" és egyre jobban megfordítani az arányt.
2015. márc. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem lesz baja, ha kap mindig friss vizet is mellé. De jobb lenne áttérni valami jó minőségű tápra, mert amiket írsz, azoknak alig van tápértékük.
2015. márc. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 kutyamutyi ***** válasza:

Szerintem próbálj ki jobb tápot pl a Fressnapf-ban a Premiere tápok nagyon jók és megérik az árukat, meg persze kevesebbel is tele lesz a hasa mert sokkal több a tápanyag benne mint a Friskiesben vagy a Whiskasban (azok ele vannak cukorral meg ízfokozókkal és nem túl egészséges hosszú távon.

Egyébként ha a hányás hetente legalább egyszer megismélődik vidd őke állatorvoshoz mert az nem jó jel, de ha csak havnta egyszer készer van az normális (a szőrgolyók miatt).

2015. márc. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Csak megerősíteni tudom az előttem szólókat: minőségi száraztáppal kutya baja (na, ez stílusos volt...:) ) sem lesz a cicáidnak.

Az én macskám is kizárólag szárazat kap, mivel alutasakostól, konzervtől brutálisan - foltokban - hullik a szőre. Amint hónapokkal ezelőtt leálltam ezekkel, szépen lassan rendbe jött.

2015. márc. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
A mi cicánk mást nem is hajlandó megenni. Kizárólag szárazat eszik (Royal Canine sziámi táp). Minden más ennivalót csak megszagol, legyen az a nyers hús pl. 3 éves elmúlt és nincs probléma vele. A Whiskastól hasmenése volt.
2015. márc. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a sok hasznos választ!Teljesen ledöbbentem,mert abszolút biztos voltam benne,h a2legjobb minőségű kaját kapják a cicáim,főleg mert mind2-igen hatásosan reklámozott-macskakaját imádják,és tök életre való,egészséges boldog cicák-legalábbis állandóan hízelegnek,és dorombolnak,ebből gondolom,h jól érzik magukat a bőrükben!:)-azt gondoltam,ha ráírják1cica kajára,h erős lesz tőle az izomzata,fogazata,szíve,és fényes a bundája-és mindez igazolva is látszik-,az csak jó minőségű táp lehet,de ezek szerint megint átvertek1újabb reklámmal,úgyh ezentúl a ránctalanító krémeknek se hiszek többé!!:D
2015. márc. 25. 23:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!