Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskát mikor lehet ivartala...

A macskát mikor lehet ivartalanítani?

Figyelt kérdés

A macskánk most tüzel először, de lakásban van tartva és elég hangos szegény.Nem igazán tudunk tőle aludni.A kérdés az lenne ha a macska kap fogamzásgátlót,(úgy olvastam attól enyhülnek a tüzelési tünetek) akkor utána mikor lehet ivartalanítani? Vagy érdemes végig küzdeni a tüzelési időszakot és utána megműttetni?(utána mikor?)

Dédelgetjük eleget egész nap, de estére nem tudunk mit csinálni vele.


Valakinek volt már ilyen tapasztalata?



2015. márc. 28. 15:02
 1/7 anonim válasza:

Nekünk udvari cicánk volt, én is adtam neki fogamzásgátlót. Aztán elvittem ivartalanítani, de sajnos el is pusztult pár nap múlva. Hogy a kettőnek, a gyógyszernek és az ivartalanításnak van-e köze, azt nem tudom. Az orvosnak nem mondtam, hogy adok neki, elfelejtettem, nem is gondoltam fontosnak. Szóval, én azt mondom, hogy inkább kérdezz rá, esetleg meg is említheted, hogy egy ismerősöd így járt, vmit csak mond rá. Azért írd meg légy szíves, ha tényleg lenne összefüggés.

Van egy másik udvari cicám, neki nem adtam a gyógyszerből, párszor fialt, találtam nekik gazdit, de most már ivartalanított.

2015. márc. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Rendben majd megírom!Köszönöm a válaszod!
2015. márc. 28. 15:17
 3/7 anonim ***** válasza:
Az orvossal beszéld meg az időpontot. Minél hamarabb, a macskák képesek 2-3 hét múlva újrakezdeni a tüzelést, ha nem találnak udvarlót. Addig meg kitartás és egy jó füldugó segít :)
2015. márc. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan hívd fel a dokit, mondd el mi van és kérdezd meg mikor viheted ivartalaníttatni. Amúgy ha használna a fogamzásgátló amit adsz neki akkor nem tüzelne a macska szerintem... Milyet kap és hányszor?
2015. márc. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Még nem kap semmilyet, mert tegnap kezdte csak, és kellett nekünk is egy nap mire rájöttünk mi van vele.

Hétfőn jön majd a doki, de olyan rossz hallgatni szegényt olyan mintha fájna neki valahol...

2015. márc. 28. 19:17
 6/7 anonim ***** válasza:

Fogamzásgátlót nem javaslom, nem tesz jót az egészségének, hormont tartalmaz. Beszéld meg a dokival, hogy a tüzelés után rögtön viszed ivartalanítani. Nem fáj neki, csak hajtanák az ösztönök.

Addig meg kitartás :)

2015. márc. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi! :) A cica masszázs bevált, csak sajnos azt se tudom napi 24-be...
2015. márc. 28. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!