Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy teljesen átlagos házi...

Egy teljesen átlagos házi macskát mennyi idős kortól lehet fürdetni?

Figyelt kérdés
Gondolom nem éppen pozitívum egy-két hetesen már fürdetni a kiscicát. Tehát úgy nagyjából mennyi idős korától lenne jó elkezdeni?

2015. máj. 4. 16:16
 1/4 Katica71 ***** válasza:
Miért akarod fürdetni? Ha egy macska egészséges, megtisztítja saját magát, nem kell fürdetni. A macska nem kutya, ami akármibe, akár dögbe is belehempereg, nagyon pedáns és tiszta. Én nem kínoznám a macsekot a fürdetéssel, fölöslegesen stresszeled és ha netán véresre karmol, hát...egyetértek vele.
2015. máj. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szobacicáról van szó. Az állatorvosok szerint is egészséges pár hetente megfürdetni.

Nem véletlenül találsz az interneten számtalan macsafürdetős vicces videót.

A véresre karmolás pedig a szoktatástól függ, de ha azután is karmol.. Nincs mit tenni, amit kell, azt kell.

2015. máj. 4. 17:19
 3/4 anonim ***** válasza:
66%
Egy macskát felesleges fürdetni, a világ legtisztább állatai. Ha kinti lenne és belefetrengene valami olajos cuccba akkor megértem de egy szobacicát nem kell. A mi cicánk 4 éves sose volt fürdetve, köszi szépen jól elvan nélküle.
2015. máj. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy pár okos ember "vicces macskafürdetős" videókat tölt fel, normál esetben, totál felesleges fürdetni rendszeresen.

Én akkor szoktam néha, ha összeszed bolhát ( kinti-benti, előfordul, hogy a cseppek+nyakörv mellett összeszed) vagy nagyritkán összekoszolja magát.


De, ha pl beteg és hasmenése van, akkor fürdesd.


Fürdést nem indokolt esetben én nem ajánlom, vegyél jó minőségű kefét, azzal a szőr meg a nagyobb "piszok" kijön belőle.

Vannak különféle állat törlőkendők is, azzal pl mancsát áttörölheted (ezeket se csípem, mert nem vegyszerezem fölöslegesen az állatot, de inkább törölgetés, mint fürdés)


Benti, egészséges cicában "fürdést igénylő" méretű bacitenyészet nem lehet.


Ha mindenképpen fürdetni akarod, akkor 4-5 hósan elég elkezdeni de 12 hetes kor alatt semmiképp se. ( kivéve a fent említett hasmenéses dolgot)

2015. máj. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!