Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet tenni?

Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Van egy macskám már kb 1 hónapja hoztam haza 1éves (legalább is ezt mondtak)Engem már úgy ahogy megszokott de ha jön hozzám valaki vagy ha hall akármi hangot nagyon fél töle és nyávog és éjjel is nyávogni szokott miért lehet ez?
2015. máj. 5. 07:02
 1/4 anonim válasza:

Valószínűleg mert még nagyon fiatal, és még nem szokta meg teljesen az élőhelyét. Éjjel a macskák gyakran azért szoktak nyávogni, mert beakarnak menni az alvószobába ott melegedni, és aludni. Macska nem fél a sötétben. Szerintem talán nem aludta ki magát. Egy macska napi 20 órát is elnapolhat, és nagyon könnyen felébred(,de csak akkor, ha pl. akkor simogatod, vagy ha folyton beszélgetsz hozzá). Ha nyávog a közeledben, azt jelenti éhes, van valami hiba, vagy azt akarja, hogy szeretgesd. Félni akkor fél, ha elbújik valahiva gyorsan, vagy elfut. Ha nyávog, akkor csak kommunikál, avagy jelez neked, vagy annak a dolognak ami a zajt okozta. Remélem segítettem.

U.i.: Keress utána az interneten a fajtájának, vagy vegyél egy macskakönyvet. Nagyon sok információ van róluk és a szokásaikról, valamint kedvenc ételükről, stb.

2015. máj. 5. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Mikor jönnek hozzám beszalad a tv-s szekrény alá:/ bármilyen hangtol meg fél még ha papuccsal is mész a szobába.Amúgy velem alszik.

Nagyon szépen köszönöm,hogy segítettél:)

2015. máj. 5. 08:16
 3/4 Katica71 ***** válasza:
Az is lehet, hogy ilyen félős marad. Az enyém, amikor hozzám került, kiugrott a kezemből és az első hetet egy farakás alatt töltötte. Oda hordtuk neki az ennivalót, csak akkor volt hajlandó kijönni, amikor elmentünk onnan. Az idegenektől azóta is fél, a hirtelen mozdulatoktól, ismeretlen zajoktól ugyanúgy. Tavaly garázst építettünk, mesteremberek, zajok, keverő, stb., úgyhogy azóta még félősebb. Annyi haszna van a dolognak, hogy csak az udvaron van, nem megy el sehova. Viszont minden családtagok szeret, megszokott minket. Lehet, a tied később megbátorodik, de idő kell, amíg megszokja a helyzetet, embereket. Csak türelem:-)
2015. máj. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

:) nekem mikor haza hoztam csak a wcbe menekül az a vicces,hogy a mosgép hangjától n fél pedig az aztán minden féle hangot ad ki

:)

2015. máj. 6. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!