Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Letezik olyan ember akinek...

Letezik olyan ember akinek kutyaja is van es macskaja is megis a macskahoz huz jobban?

Figyelt kérdés

2015. jún. 6. 01:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Létezik. Én pl :D imádom az összes állatot, de valahogy a macskákat érzem magamhoz a legközelebb
2015. jún. 6. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Es van kutyusodis es cicusod is??
2015. jún. 6. 01:33
 3/9 anonim ***** válasza:
Kutyám macskám van.Nem mondhatom,hogy nem szeretem a kutyám,mert igen,de a macskák azok macskák :)
2015. jún. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem is van 3 kutyám, 4 macskám. Imádom a kutyáimat, rengeteget foglalkozok is velük, mindent megkapnak, amit csak lehet, soha nincsenek megkülönböztetve a macskáktól (pl cicák kapnak jutalomfalatot, akkor minden kutyus is, a nasikaját, amit a mamáék hoznak, egyenlően osztom szét...), de valahogy a macskákhoz húz jobban a szívem mégis.
2015. jún. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekünk azóta van macskánk, hogy a kutyánk elpusztult (korábban is próbálkoztunk összeszoktatással, de 3 hónaposan sem tűrte meg a macskát a háznál). Nagyon szerettem a kutyám, de azt hiszem, a macska közelebb áll hozzám (macskából a mostani 2 már a 2. generációt képviseli) Bár nagyon szeretem a kutyákat, és van olyan kutya az ismeretségi körömben, amelyik 2. gazdájának fogadott, nem hiszem, hogy újra lesz saját, hacsak mellém nem szegődik egy kóbor eb - ez többször is megesett, de sajnos külföldön, ahonnan nem tudtam hazahozni. Macskám viszont biztos lesz, hacsak az életvitelemben nem áll be olyan változás, ami kizárná.
2015. jún. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem is van kutyám meg macskám, és valóban, gyakran úgy érzem, hogy a macskában van valami "nemtudommi", ami miatt nagyon lehet szeretni, és gyakran több simagatást is kap, mint a kutya, mert valahogy jobb érzés simogatni.De ha választanom kéne kettőjük közül, biztos, hogy a kutyát választanám, mert tudom, hogy a kutya őszintén szeret, és bízik bennem, míg a macska, bár bizonyára ő is ragaszkodik hozzám valamilyen szinten, de ő inkább csak magam miatt hiányozna, attól szerintem nem kell tartani, hogy ő szomorkodna nélkülem:)
2015. jún. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A kutyát és a macskát ilyen téren nem lehet összehasonlítani szerintem. Egy kutya tulajdonképpen alárendeli magát az embernek, míg egy macska megtartja eredeti, önálló mivoltát. Ennek ellenére mindkét faj képes ugyanúgy szeretni, ugyanúgy ragaszkodni az emberhez. Nyilván a kutya jobban rá van utalva az emberre, míg egy macska, ha nagy gáz van, elmegy, fog egeret, több eredeti vad ösztön maradt bennük, így életképesebbek a természetben (ezért is több a kóbor macska, mint a kutya). Nekem kidobott, befogadott cicáim vannak, mindegyik még pici korban, van, amelyik csukott szemmel került hozzám. Felneveltem őket, tulajdonképpen az anyjuk vagyok, ha meghallják, hogy hazaérek kocsival, már ott állnak a garázs előtt, meghallják, hogy jövök le az emeletről a lépcsőn, mindegyik fut elém és jön hízelegni, ha szólok nekik, még az evést is abbahagyják, csak hogy velem lehessenek. Nekünk nagyon szoros a kapcsolatunk, és nem gondolom, hogy nem hiányoznék nekik, hogy csak úgy egyik pillanatról a másikra képesek lennének más gazdához vagy épp egyedülléthez szokni. Nyilván Rózsika nénihez Mucsaröcsögén nem fog ilyen szinten ragaszkodni a macskája, ha naponta 1 vagy két alkalommal dob neki valami kaját, de kint tartja, közel sem engedi magához, az a macska sokkal inkább megtartja önálló, vad mivoltát. Ezzel szemben egy kutya sokkal "egységesebben" ragaszkodik az emberhez, neki akkor is gazda vagy, ha éjjel-nappal vele foglalkozol, meg akkor sem fog otthagyni, ha csak a kertben van, és akkor találkozik az emberrel, mikor az hazajön vagy elmegy, netán ételt ad.

Nekem is van kutyám is, macskám is, ha muszáj lenne, se mondanék le egyikről sem, inkább póráz meg macskahordozó, aztán menekülnék, sőt, a 3 degum és a lovam is vinném velük együtt, de tény, hogy a kutya természetéből adódóan jobban rá van utalva az emberre, mint egy macska. Ettől függetlenül a macska is tud nagyon szorosan kötődni, és az enyémek pl biztosan szomorúak lennének, ha nem alhatnának velem, nem játszanánk többet, nem kergetném őket az udvaron vagy beszélnék hozzájuk egész este. :)

2015. jún. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Igen, azért mondtam, hogy létezik :D
2015. jún. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
:D
2015. jún. 6. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!