Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől öklendezhet, adhat ki...

Mitől öklendezhet, adhat ki madárhangszerű zajt a macskám?

Figyelt kérdés
3 éves, félig orosz kék fajtájú macska. Nincs oltva, féregtelenítve, sajnos. Állandóan kullancsokkal tér haza. Most is van egy a nyakában, 2 seb mellette. Tudom, felelőtlen vagyok, hogy nem szedtem ki. Ma öklendezett. Olyan, mint ha a torkában egy góc lenne. Furcsa nyekkenést is adott ki, amit eddig még nem. Mi lehet az oka? Volt már ilyenben részetek?
2015. jún. 12. 20:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát öklendezni épp szoktak a macskák, önmagában nincs abban semmi furcsa, mert a lenyelt szőrt így köhögik fel.

De itt lehet más a baj. Evett valami rosszat, durván férges, megmérgezték, kb bármi lehet. Ha huzamosabban csinálja, akkor orvoshoz kéne vinni.

Féregteleníteni mindenképp kéne, kb 300 forint egy tabletta. Leírás szerint ismételni is kellene mindenképp. Nem tudom hány kilós a cica, de azért ha nem egy tigrised van, nem nagy költség, negyedévente csak belefér.

A kullancsok különösebb gondot nem okoznak általában a cicáknak, sőt, kiszedik maguknak is. Persze ettől még nem kéne hagyni, hogy tele legyen velük, mert kellemetlen érzés lehet a cicának is, és feltételezem bolhás is lehet szegény. Egy spot-ont vagy nyakörvet mindenképp tegyél rá szerintem.

2015. jún. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Izmos macska, minimum 5 kiló, de lehet, hogy keveset írok. Mindenképp fogok kullancseltávolító kanalat és tablettát venni.

Köszönöm a választ.

2015. jún. 12. 20:24

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!