Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen tápszerrel eteted a...

Milyen tápszerrel eteted a cicádat (föképp kinti macskuszt) naponta hányszor adsz neki enni? csak tápot adsz vagy valami mást is?

Figyelt kérdés
2015. jún. 23. 08:16
1 2
 1/11 anonim válasza:
én szoktam neki tápot is,meg esetleg kajamaradékot.
2015. jún. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%

Reggeli: tej, felforralt tejnek e "föle", Reál macskatáp

Ebéd: kis mennyiségű táp (fogjanak maguknak...)

Vacsora: megmaradt ételből nekik készített kaja, esetleg tej, kicsi táp


néha főtt tojást felaprítva, vagy tojássárgáját tejbe ütve és felverve


3 macskánk van, vadásznak egérre, pocokra, verébre, stb

macskáink max életkora kb 13 év

rendszeresen féregtelenítve vannak

télen nagyrészt ben vannak

szóval nálink a macska családtag...


[off]

nyugodtan le lehet pontozni, hogy a tej nem egészséges, meg hasonlók... 28 éve nevelek macskát, és egyik sem hunyt el helytelen táplálkozás miatt... persze aki még a széltől is óvja a macskáját az ne csodálkozzon, ha egy kis meghűlés elviszi...

[/off]

2015. jún. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

nem pontoztam most tettem zöld pacsi .


én reggel este tej és tápszer (vagy kemény vagy husos tépszer. jo sulyba van kintit cica

most fogk venni minöségibb tápot


ezért is kérdeztem rá ki mivel eteti

nálunk is fog egeret söt van hogy madarat is

2015. jún. 23. 08:47
 4/11 A kérdező kommentje:

bár az enyém még csak 4 éve sivartalanitott vörös macskusz

3havonta férgeteleneitve

és évente oltva

2015. jún. 23. 08:47
 5/11 Ügyet Lenke ***** válasza:
kinti-benti cicák, reggel+este egy konzerv (450 g) elosztva kettejüknek (egy nap egy konzerv, két cicának, két étkezésre), napközben ugyanaz a márkájú száraz táp, azt keveset esznek...plusz a fincsi falatok időnként amikor kunyerálnak :)
2015. jún. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Ügyet Lenke ***** válasza:
...és ha kimondottan a márkája érdekel akkor a Lidl-es, Coshida, kiskoruktól szeretik s eszik...
2015. jún. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kinti macskáink vannak, vadásznak egérre, madárra.

Reggel követelik a konzervjüket:) Napközben ki van téve nekik a konyhában a Kitekat drazsé, akkor esznek belőle, amikor jólesik. Kecsketejet is bármikor ihatnak (vannak kecskéink).

2015. jún. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A mi macskáinknak mindig hasmenése van a tejtől, úgyhogy bolti konzervet és száraztápot kapnak, viszonylag olcsó fajtát. Ettől még vadásznak, sajnos néha énekesmadarakra is, de nem nagyon tudjuk megakadályozni.
2015. jún. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

tejet kapnak minden nap, húst minden nap és egyéb dolgokat amiket mi is eszünk és ők is szeretik.

konzervet rikán kapnak, szerintem az annyira tele van adalékanyaggal és ízfokozóval. akkor már inkább adok neki valami párolt húst, vagy csirkecombcsontot stb.

szóval én nem vagyok konzerv párti, szerintem olyan kategória mint nekünk a tescos löncshús vagy virsli. finom, de ki tudja mi van benne.

macskatápot kapnak nasiként egy fél marékkal kb.

de a tej az állandó, nagyon szeretik, egyik se fosik tőle. szerintem ha kiskoruktól kezdve kapnak és nincs baj akkor lehet nekik adni. elvileg az ember is felnőttkorára képtelen megemészteni a tejet. mégis milyen sokan isszuk. szóval ha menne tőle a hasa akkor nem adnám nekik nyilván, de ha szeretik akkor miért ne?

még levest is szoktak kapni, néha kis tejfölt vagy májkrémet, főve belsőségeket.

mindent megesznek, ha kint eszünk és leesik egy száraz kenyérhéj azt is megeszi az egyik cica, pedig jól van tartva, nincs elhízva de jó húsban van. szóval nem válogatósak. volt régen egy cicánk ő csak a tápot ette meg, nem kellett neki más. ezért is törekedtem arra, hogy változatosabban kajáljanak, ismerjen több fajta ételt. úgyis látom, hogy mi az amit nem szeretnek.

főtt zöldségeket is szeretik, répa krumpli és társai.

víz meg mindig van nekik kirakva és kinti macskák. 8 évesek

2015. jún. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
38%

Nekem csak benti cicám van. Laktózmentes tejet kap reggel és este)ettől nem fosik)

Reggel kap tápot ami valamilyen mártásos lében van.

Általában a Felix mártásos vagy a két kedvence a Gourmet és Sheba zselés ételeket kapja. whiskas cica de a saját whiskas termékű ételekhez hozzá sem nyúl. Fintorog, és inkább nem eszik..

Este is kap tápot, amit változatosan adok neki. pl: Ha reggel csirkéset eszik akkor este halas lesz.

Száraz táp az mindig van előtte ha napközben enni támadna kedve. Időnként amikor már nem tudunk ellenállni az arcunkba nyomuló, pislogó,nyelv nyújtogató macskának akkor engedünk a kunyerálásának és kap egy kicsi vaníliás fagyit, vagy tejszínhabot. (ezeket imádja)

Néha ha olyasmit főzök amit a macska is szeret akkor abból kap egy adagnyit, de akkor nem adok tápot neki

2015. jún. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!