Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet valami baja a cicámnak...

Lehet valami baja a cicámnak a xilittől?

Figyelt kérdés

Nagyon aggódom érte, egy kb. fél literes bögrében csináltam ilyen éjszakára hûtõbe tevõs zabkását és raktam bele kb. 1 vagy 1,5 kiskanálnyi xilitet. Ma reggel pedig a cicám addig-addig erõsködött(nyávogott és dörgölõzött :)), h adjak neki, h adtam neki a tenyerembõl egy kiskanállal.

Látszôlag most semmi baja, de én nagyon félek, h hülyeséget csináltam. :(

Azt még tudni kell róla, hogy õ egy 7 és fél éves kiherélt macska.

A válaszotokat elõre is köszönöm!



2015. jún. 23. 10:33
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Ilyen kis mennyiségtől valószínűleg nem lesz baja, max egy kis hasmenés, de ne adj se kutyának se macskának xilitet... Egy vékony filmréteget képez a bélfalon és onnantól minden folyadék átfolyik rajta... Az emberrel is ezt csinálja, csak nekünk nagyobb mennyiség kell, mikor más kategóriában diák gyerekek kérdezik, hogyan lóghatnak a suliból, nekik szoktam ajánlani, hogy 100-150gramm xilitet keverjenek el 2liter vízbe, aztán húzóra... Volt már aki megcsinálta, aztán másnap jól elküldött az anyámba... :D
2015. jún. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

szia :)

szerintem ne aggódj, másfél kiskanálnyi xilitből nagyon kevés juthatott abba az 1 kiskanálnyi kásába.


meg hisz nekünk sem lesz tőle semmi bajunk...

ne aggódj, a cicák elég strapabíróak, ma figyelj oda rá kicsit jobban, de szerintem indokolatlan az aggodalmad :)

2015. jún. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy ilyen gyorsan válaszoltatok! Kicsit megnyugodtam. :)


Hát igen, azt tudtam, hogy hashajtó hatása van, de azért 10-15 dkg belőle egyszerre khm.... szép tüneteket provokálhatott. :D


Igen, tudom, hogy a cicák nagyon stapabíróak :), jelen pillanatban viszont nem igazán érti, hogy miért nézem meg 5 percenként, szerintem már kezdek az agyára menni . :D


Köszi mégegyszer! :)

2015. jún. 23. 11:09
 4/7 anonim ***** válasza:

Kutyákra _nagyon_ mérgező a xilit, nem "csak" hashajtó hatású:

[link]


Macskáról kevesebb információ van (mivel ők kevesebb mindent zabálnak össze maguktól...), az alapján, amit találtam, valószínűleg nem ennyire veszélyes rájuk (ami egyébként furcsa, mert minden xarra érzékenyebbek, mint az ember vagy a kutya). Én figyelném továbbra is, és ha bármi gyanús van, rohanás állatorvoshoz.

2015. jún. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm Neked is!

Továbbra is figyelgetem. :)

Néztem egyébként én is neten, hát macskákról tényleg nincs sok minden. Kerestem angolul is, de semmi konkrét infót nem találtam, csak a kutyákról pont mint a magyar cikkekben. :/

2015. jún. 23. 14:54
 6/7 A kérdező kommentje:
Elég régen írtam ki a kérdést, csak mondom megírom, hogy szerencsére a cicámnak nem lett semmi baja a xilittől. :)
2015. szept. 10. 20:14
 7/7 anonim ***** válasza:
Örülök :-)
2015. szept. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!