Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagytestű hízelgő cica?

Nagytestű hízelgő cica?

Figyelt kérdés
Párommal szeretnénk egy cicát venni labrador kutyus mellé. Mainr coon félére gondoltunk, de mondta ismerősöm,hogy nem hízelgősek hanem túl komolyak. Nos én ezt nem szeretném. Perzsa cicám már egyszer volt, olyat nem szeretnék. Milyen fajtájú cicák vannak nagyobb testtel?
2015. júl. 25. 20:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Maine coon igenis ragaszkodó. Esetleg még gondolkozhattok a ragdollban
2015. júl. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi volt a gond a perzsaval, hogy nem szeretnel ujra?
2015. júl. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 macdln ***** válasza:

Maine coon : "Ez a fajta általában nem kifejezetten "ölbeülő" macska, de természetesen vannak kivételek. Ha szeretetre vágynak jönnek és bújnak, akár hajnalban is. Szeretnek mindig a közelben lenni, követnek szobáról szobára, és addig ülnek a csukott ajtó másik oldalán, amíg elő nem bukkanunk az ajtó mögül.

Ezek a cicák minden alkalmat megragadnak egy kis pihenésre, ejtőzésre. A kandúrok igazán nagy bohócok, a nőstények távolságtartóbbak, de mindketten nagyon játékosak, és azok is maradnak egész életükön át. Nagyon szeretik üldözni a zsákmányt-játékot- könnyen megragadják hosszú mancsaikkal, semmi kétség, ösztönösen kiváló vadászok."

"A Maine Coonok rendkívül kedvelik az emberek társaságát. Naponta igénylik a foglalkozást, közös játékokat. Angolul igen találóan "gentle giant"-nak nevezik őket kedves, ragaszkodó természetük, érzékeny lelkük miatt. Az óriás külső egy igazi, minden csínytevésre kapható játszótársat, és őszinte, hűséges, mély érzelmű barátot takar."

Norvég erdei macska : "Könnyen alkalmazkodik minden helyzethez, kiegyensúlyozott nyugodt állat, azonban nem tanácsos kizárólag lakásban tartani. Impozáns megjelenése, és nagy testsúlya ellenére nem agresszív. A magatartásában valami sajátos kettősség tapasztalható. A lakásban szelíd, kedves, simulékony, szereti, ha becézgetik, simogatják, mihelyt azonban kikerül a szabadba, szinte megközelíthetetlené válik. Visszaköveteli magának a régi élet szabadságát."

Ragdoll : "A ragdoll az egyik legbarátságosabb macskafajta, nagyon könnyű elnyerni a bizalmát, oda kell rá figyelni, nehogy elszökjön, vagy elmenjen idegenekkel. Társaságkedvelő, mind az emberét, mind más macskákét vagy kutyákét szereti, de a kisgyerekekkel is nagyon jól kijön."

Szibériai : "

A különleges megjelenésű szibériai macska méltóságteljes ugyanakkor játékos fajta, kifejezetten szereti a társaságot, különösen a gyerekekét, de viselkedése sohasem zavaró. Okos és független macska, aki nagyra értékeli a kedvességet és figyelmet, egy pillanat alatt képes jókedvre deríteni szeretett gazdáját, és gyógyírt jelent minden bajára."

Néhány link : (hasznos és jó cikkek)


[link]


[link]


[link]


[link]


Kedvenc tenyészeteim :

Maine coon :

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Ragdoll :

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Norvég erdei :

[link]

Szibériai :

[link]

[link]

[link]

Egyszer majd én is szeretnék egy ragdoll és egy maine coon cicát. Sok jót hallottam és olvastam róluk. Nagyon szép, ragaszkodó, dorombolós, szőrgombóc cicák. :)

2015. júl. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Lehet én fogtam ki rosszul, de az én perzsa cicám "unalmas". Nagymamámnál van végülis, ő nagyon szereti. :)

Huu a ragdoll cicával nagyon megfogtatok, beleszerettem. És egy kutyust szerintetek el tudna fogadni? Nem féltékeny fajta? A maine coon-on is gondolkozom, mindegyik gyönyörű...

2015. júl. 26. 16:58
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor ezt sasold :D

[link]

2015. júl. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hallod pont ma láttam ezt a cicát egy másik híroldalon de azthittem photoshop, de akkor nem :D :D félig ördög...... :D elfogadnám
2015. júl. 29. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!