Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan kell ellátni egy...

Hogyan kell ellátni egy macskát? Mi kell neki, mik az igényei?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van egy nagy kandúr macskánk, akinek egy nőstènytől lettek kölykei. Egyet a mama elüldözött, így a fiúcica hazahozta. De olyan kis erőtlen, mèg nagyon pici, 6 hetes lehet. Befogadtam, mert a kertben elvittèk volna a rókák. De mit kezdjek vele?

Milyen alom kell neki? Min alszik? Hogy kell bolha ellen kezelni? Kell e neki bolhanyakörv? Ki engedhetem e nèha? Nem fog elkóborolni? Vagy ha elmegy, visszajön? Kislány cica. Mikortól ivarèrett? Milyen jelei vannak, ha tüzel?

Kell e fürdetni? Vagy elèg, ha most megfürdetem, ès többet nem kell? Egyáltalán mivel fürdessem?

Mit adjak neki enni, inni?

Kell chippeltetni őt is, mint a kutyákat?

Lègyszi segítsetek. A gyerekeim imádják, nagyon cuki, szeretnèm, ha jó helye lenne.

Este bemászott az ágyba mellènk, de ezt nem szeretnèm, ha megszokná. Erről le lehet szoktatni?

Kell neki vitamin? Vagy kefe a szőrèhez?

Az apa cicát èrdemes beengedni hozzá nèha?

Bocsánat a sok kèrdèsèrt, de szeretnènk a lehető legjobbat neki.



2015. aug. 18. 16:18
 1/6 anonim ***** válasza:
ÁLLATORVOS!! Az a legfontosabb! IRÁNY AZ ÁLLATORVOS!!!!!
2015. aug. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amúgy a nagyot mivel etetitek? Mért ha táppal akkor a kicsinek magas hústartalmu junior táp. Fekvőhelynek puha és meleg vacok. Alomnak jó az ami az apjának. Szőrkefe kell. Mosdatni nem kell. Inni vizet iszik vagy macskatejet. Féregteleníteni és bohátalani kell hogy mivel azt az ALLATORVOS megmondja. A többi kérdésedre az ÁLLATORVOS válaszol. Remélem segítettem.:)
2015. aug. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Bármilyen macskaalom, aztán majd kitapasztalod, neked melyik válik be.

Bárhol alhat, de tegyél le neki valami puhát, külön venni nem kell "ágyat" neki. Úgyis ő fogja majd kiválasztani az alvóhelyét.

Nyakörv még nem kell, ill. még nem szabad. Állatorvoshoz vidd el mindenképpen, bolha elleni kezelésre, és féregteleníteni! Ez nagyon fontos, mert biztos, hogy férges.

Fürdetni nem kell, sem most, sem később.

Ivarérett lehet fél éves kor után bármikor. Akkortájt javasolt ivartalanítani, majd utána ki is lehet engedni. Ha elmegy, visszajön, kivéve, ha valami baja esik (autó, kutya). Ha tüzelne még ivartalanítás előtt, azt nem lehet nem észrevenni. :) Nyávog, fetreng, pucsít, minden baja van. :)

Inni vizet. Enni valami jobb féle macska kölyöktápot.

Chippeltetni nem kötelező, de ha szeretnéd, lehet. Viszont jó lenne beoltatni őt a halálos macskabetegségek ellen. Állatorvos elmondja, milyen oltásokat javasol.

Ágyból következetesen le kell zavarni minden alkalommal, és áttenni egy olyan helyre, ahol szeretnéd, hogy aludjon.

Vitamin nem kell, ha jó minőségű tápot kap. Kefe nem árt, ha majd vedlik.

2015. aug. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem legelőször vigyétek el az állatorvoshoz, hogy kapjon féregtelenítőt és egy oltást. A féregtelenítést 2 hét mmúlva meg kell majd ismételni. Ilyen pici cica kaphat kecsketejet, főtt húsokat rizzsel, esetleg egy kis tejföllel felkeverve. Ha tápot szeretnétek neki adni akkor érdemes jobb minőségűt venni neki. Körülbelül 7-9 hónaposan válik majd ivareretté, a tavasszal már biztos az lesz. Ha bolhás akkor célszerű megfürdetni majd bolha elleni cseppel kezelni. Ez körülbelül 1000Ft egy alkalommal. Chip nem kötelező neki, de ha elkòborol, akkor sokkal könnyebben hazajut majd. Pisilni, kakilni simán kivihetitek, hamar meg fogja szokni. De amíg pici addig jobb, ha bent van a lakásban ( kivéve pisi- kaki idő) főleg, ha rókák is élnek felétek.
2015. aug. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy ahhoz képest, hogy van egy felnőtt macskátok, gyakorlatilag alap kérdéseket teszel fel gondozásügyileg...

Nem írtad, mekkora a kiscica (kb mennyi idős lehet). Tud-e önállóan étkezni: Ha igen, akkor kölyök cicáknak való ételt adj neki, alutasakosat most elsősorban. Esetleg cicatejet. Külön vitamin nem kell, általában minden benne van már az eledelében. Szőr kefe, ha hosszabb, vagy ha nagyon hullajtja.

A macsekok mindenhol képesek aludni, ahol nekik kényelmes (pl. mosdókagyló, puszta padló, szék, fotel, gazdi ölében, asztal tetején, stb.) szeretnek a gazdi ágyában is aludni, ha még pici és elesett, akkor pláne szüksége van az "anyai" védelemre, amely szerepet úgy látszik, most te töltöd be. Amúgy le lehet szoktatni hosszú távon, megfogod, kirakod belőle, vagy teljesen kizárod a szobából - a mienk egy-két hét alatt megszokta, utána be sem jött volna, csak mi más okból zártuk ki.

Féreghajtás mindenképpen kell neki, meg alap oltások, úgyhogy dokihoz vidd el. A bolhaírtó ilyen piciknél nem tudom, hogy lehet-e használni, nekem annó nem nagyon akartak adni, akkor is csak fél adagot javasoltak belőle.

Chipeltetni - ha akarod.

Fürdetni, ha nagyon koszos lenne, amúgy mosakszik ő magától, meg általában amugy is utálják a vizet. Ivarérett 6-9 hónapos kortól, ha tüzel állandóan a fenekét tartja felétek, deréktól lefelé simogatásra érzékeny, őssze-vissza nyávog és dörgölőzik, és látszólag baromira szenved :D de persze nem, csak "szerelmes".

Alap járaton a ház közelében marad, de ha tüzelni fog, majd ne engedd ki, mert akkor megy az ösztönei, ill. kandúr után.

Apa cica - megfigyelés alapján.

2015. aug. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, nagyon hasznosak voltak.

Az apa cica kinti. Nincs alom, nem igazán gondozzuk, csak vizet kap meg maradèkot. Kicsit vad, nem is enged többet. Nem is lehet megsimogatni, semmit, mert fúj, karmol. Igazából ő idekeveredett valahogy, ès beleesett az èpítők által (csatornázási művek) ásott gödörbe. Agyon akarták ütni, de a lányom behívta hozzánk. Azóta sokat jön enni, inni, de nem tartózkodik itt. Amolyan utcai csatangoló.

Ezèrt nem tudok róla sokat. 3 hónapja èlünk itt, akkor csapódott hozzánk. A gazdiját kerestük, de nem találtuk meg. A kicsi pedig biztos elpusztult volna odakint.

Macskám mèg nem volt, ezèrt is kèrdeztem itt.

Enni eszik egyedül, de szinte csak pèpeset, meg kecsketejet adtam neki, az volt itthon. De nagyon pici, 335gr, lemèrtük. Egèsz nap alszik. Holnap kihívom az állatorvost hozzá.

Tènyleg köszönöm a tanácsokat.

2015. aug. 18. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!