Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy vegyem ra a szüleim,...

Hogy vegyem ra a szüleim, hogy kapjak egy cicát?

Figyelt kérdés
Van egy cicank de mivel en sokat foglalkozok vele ugy veszem eszre hogy nagyon maganyos. Hiaba foglalkozok vele suli idoben nem vagyok otthon hogy tudjak vele jatszani. Es hat nem mindig csak cicazok van amikor elmegyek a baratommal setalni, beszelgetni.... Es hat ilyenkor sem vagyok otthon a cicussal. Ezert gondolom hogy jo lenne ha vennenk vagy a baratnomtol elhoznank egy cucat.

2015. okt. 7. 15:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Ahol laksz, az panel, vagy van kert is?


Mert ha van kert is, inkább ki kellene ereszteni, hogy elfoglalja magát. Ha van már egy felesleges cica, akivel nem foglalkoztok annyit, amennyit ő igényelne, nem az a megoldás, hogy beszerzünk még egyet, hogy legyen két olyan cicánk, akivel nem foglalkozunk. A cicák felnőtt korukra már önálló territóriumot szeretnének, nem biztos, hogy jó megoldás egy unatkozó cicának egy társ...

2015. okt. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kertes hazban lakunk de ha kiengedjuk akkor biztos hogy valami baja lesz mert sok az utcan a kutya. De ha nem is lenne anyi akkor meg elcsapnak mert mennek az utcaban mint az orult. Korul se neznek. Vagy a szomszed dedelgetne magahoz mert van ra pelda nem is egy. Es ahogy irtam nagyon sokat foglalkozok vele. De hat suliba nem tudok es ha el megyek otthonrol akkor sem... Mert hat nekem is jar egy kis kikapcsolodas. De viszont nagyon szeretem es amikor haza jovok sulibol vagy setabol a baratommal akkor megint csak vele foglalkozok. Csak ha suli van akkor macera az egesz. Most jelen pillanat is vele jatszok mikozben irok. Meg most beteg is vagyok ugyhogy m korulotte forog a vilag :)
2015. okt. 7. 16:15
 3/6 A kérdező kommentje:

Es a felreertesek elkerulesere! Rendesen etetjuk itatjuk. Kap tápot es konzervet is. Csak hat a szomszedrol tudni illik hogy nagyon szereti az allatokat amivel nincs is gond de nagyon draga elelmet vesz a macskainak amit mi nem gyoznenk (pl.: Felix) Ami nalunk anygon draga.


Es bocsi az ekezet nelkuli iras miatt. Es ha van helyes irasi hiba akkor azert is bocs 😊

2015. okt. 7. 16:31
 4/6 anonim ***** válasza:
A cica jól elvan egyedül is. Ha nem vagy vele, akkor legtöbbször alszik. Nagyon sokat alszanak.
2015. okt. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 macdln ***** válasza:

Nálunk is hasonló a helyzet, már minthogy én is suliban vagyok, míg a cicák, kutyák otthon vannak. (5 cica, 2 kutya)

Reggel héttől általában délután 4-ig nem vagyok otthon. Korán kelek, hogy foglalkozhassak velük. Először is kicserélem az almot, adok nekik friss vizet, megetetem őket, játszunk egy kicsit, simogatás, babusgatás, aztán rakok egy kis száraz tápot a tálkáikba, ami elég addig míg haza nem jövök. Ha van rá módotok, valóban jót tenne neki egy kis társaság. Nagyon szeretnek a mieink együtt játszani, rosszalkodni na meg persze aludni. Olyan jó nézni őket, ahogy összebújva alszanak. :) Míg nem vagy otthon legalább el tudnák magukat/egymást foglalni. Nem írtad, hogy mennyi idős a cica, de ha már felnőtt, akkor jóval nehezebb az összeszoktatás. Viszont, ha a szüleid megengedik és van lehetőség még egy cicára, meg úgy érzed, hogy könnyen megy majd az összeszoktatás, akkor hajrá :)

Mellékesen a Félix nem is nevezhető márkának, szerintem nem is olyan drága. Olvasd el az összetevőit. Nem tudom mennyi lehet a hústartalma, mert soha nem vettünk, de kb annyi mint a whiskasnak. Szóval 4 % körül. Szörnyű. Hasonló áron van pl. a dm-ben 50% -os hústartalmú alutálkás cicaeledel. Persze ez sem olyan ismert márka, de majdnem ugyanannyiba kerül, mint a whiskas. Én netről szoktam rendelni (zooplus.hu) animonda carny kitten konzervet és purizon kitten száraz tápot (70%- os hústartalmú kaják) (egy éves korig kitten száraz és nedves eledel kell a cicáknak, utána váltás adult-ra vagy sterilised-re ,ha ivartalanítva lett a cica)

Ha felix -nél olcsóbbat adtok a cicának, gondolom milyen lehet a "minősége". Amúgy féregtelenítés 3 havonta, ismétlő oltások évente ? Nem szemétkedésből kérdezem, ha az imént említettek meg szoktak lenni, akkor nem szóltam semmit. Ivartalanítva van a cica ?

2015. okt. 8. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nincs ivartalanitva es 2honapos. A Felix nalunk 1 csomak 100ft ami csak egy etkezesre eleg neki. Es mi konzervet is jo minosegut veszunk. Nem tudom mi a neve de kozep azkategoria. Es mivel most kerult hozzank egy 2 hete ezert mi azzal kezdtuk hogy belfereg ellen tabletta bolhairtas.
2015. okt. 8. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!