Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A fehér macskák betegesebbek?...

A fehér macskák betegesebbek? Gyengébb az immunrendszerük, fogékonyabbak a fertőzésekre? Vagy ugyanolyanok, mint bármely más színű cica?

Figyelt kérdés

Azt már tudom, hogy pl. a fehér cicák nagy része süket, ami pl. pont a fehér színt is hordozó gén hibája.


A betegségekre is hajlamosabbak lehetnek?



2015. okt. 17. 16:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A fehér macskák közül is a kék szemszínnel rendelkező példányoknál fordul elő süketség. Ennek genetikára és fejlődésre visszamenő okai vannak. Arról nem tudok, hogy a többi fehér cica általánosan gyengébb immunrendszerrel rendelkezne, a netet pedig nem túrtam fel olyan mélyen.
2015. okt. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekünk volt már sok fehér macskák, de csak az egyik volt süket, és mint az előttem levő írta, tényleg kék szemű volt. Nem gyengébb amúgy az immunrendszerük szerintem, de mivel nincs rejtő színük (csak hóban :D ) ezért jobban ki vannak szolgáltatva a ragadozóknak.
2015. okt. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
a fehér állatoknak a májával szokott gond lenni középkoruktól.Kutyánál macskánál egyaránt.Általában a normális érték 3x osát szokták produkálni,ezért kúraszerűen szoktak kapni májvédőt.
2015. okt. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Betegsegekre nem, viszont, a napfeny art nekik. Foleg a fuluk hajlamos a leegesre, es rakosodasra.
2015. okt. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én édes drága Hógolyó m epilepsziás lett, el kellett altatni múlt hét szerdán:(

Ott mondta a doktornő, hogy a fehér cicusok sajnos gyakrabban betegednek meg:(

2015. okt. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem az első cicám hófehér volt és 1999-ben fogadtam be kb egy évesen, soha semmi baja nem volt, a hallása 13-14 éves kora után leromlott de 16-17 vagy több évet így is élt. Tavaly halt meg szegény egy emlődaganat műtét után, hirtelen megállt a szíve vagy nem tudom. A lánya (2000.04.12) túlélte, de sajna idén januárban hirtelen leállt a veseműködése, reggel vittem volna kontrollra mert injekciókat kapott, de nem tudtam már a dokihoz bevinni sajnos.

Az alomban a kiközösített, leggyengébb cica volt (cumiztattuk) mégis élt majdnem 16 évet és csak tavaly lett ivartalanítva (szintén emlődaganat) mivel benti cica volt. Szerintem nem mondható el általánosságban, hogy gyengébb lenne a fehér cica immunrendszere. Ha csupa jóval el van látva meg higénikusan van tartva, ugyanannyit él egy fehér cica is mint egy cirmos vagy vörös vagy bármilyen.

A legújabb fehér cicám amúgy autoimmun beteg, de így kaptam, azon kívül, hogy néha undi, nem mondhatnám hogy beteges. Étvágya mint az elsőnek, meg ugyanúgy fújtat ha megsértődik.

2016. aug. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!