Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicasétáltatás avagy elszökhet?

Cicasétáltatás avagy elszökhet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy fiatal (maine coon) cicánk és mivel nem szeretnénk, hogy ellopják bent lakik. Kertesházunk van és ha én kivinném az udvarra sétáltatni (hámmal ugye) akkor nagyon hozzászokna? Mindig ki vágyna? Nem lenne jó ha elszökne..
2015. okt. 22. 10:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem kell sétálni vinni, az nem kutya. Ugyanúgy boldog a lakásbn is a macska.
2015. okt. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem volt cicám, akit évekig mindennap levittünk. Imádott csavarogni, de ha valami miatt elmaradt, nem hisztizett. Próbáld meg, lehet, hogy nem is viseli el a hámot. Volt másik cicám is, akivel próbálkoztam, de csak addig jutottunk, hogy lefeküdt a hámmal és semmivel nem tudtam sétára indítani. Azt írod, félsz, hogy elszökik. Meg kell neki tanítani, hogy ne rohanjon ki a nyíló ajtón. Mikor nyitnátok, rá kell szólni, hogy "maradsz, ülj le". Ezt enyémek hamar megtanulták, szépen leülnek a szobaajtónál. Mikor hazaérsz és nyitnád az ajtót, először kis rést nyiss és ha ott van, told vissza lábbal és szólj rá, hogy "menj vissza, ülj le". Lehet, hogy kicsit mulatságosan hangzik, mert sokan úgy vélik, a macska nem tanítható, pedig de. Valóban kissé hangulatfüggő, de türelemmel sok mindent el lehet érni náluk.
2015. okt. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat. Szerencsére jól tűri a hámot mivel gazdája (akitől hoztuk) vitte már ki.
2015. okt. 22. 12:59
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha vigyázol rá, nem tud elszökni. Ennyi a titka. :)

Én is próbáltam az enyémre hámot rakni, de eldobta magát és úgy húztam az előszoba padlóján. :DD

Úgyhogy azt hiszem nem neki találták ki ezt a dolgot :D

Amúgy gondolom, hogy tudod, ha fajtatiszta a cica, de azért leírom, hogy az oltásokra figyelj oda, ha ki is megy a cica.

2015. okt. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!