Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a baja a macskámnak?...

Mi lehet a baja a macskámnak? Mit adjak neki hogy jobban legyen?

Figyelt kérdés
A kérdést így kellett megfogalmaznom, mert az oldal csak így engedte. A lényeg: Ma délbe felengedtem enni a szobámba (mindig itt esznek), és észrevettem hogy nagyon kedvetlen. Evett, de láttam hogy valami baj van. Aztán ahogy nézegettem,láttam hogy az egyik szemén félik rajta van az a réteg amit lecsuknak ha becsukják a szemüket. Utána folyamatosan figyeltem és még mindig így volt neki. Visszamentem dolgozni, 5kor hazaértem aludt, felkelt, evett. És most kb egy órája vettem észre hogy néha fel-fel ül, kicsit öklendezik, meredten ül és néz előre.... Mit csináljak vele? Lehet hogy mérgezés? Aztán, mivel mérgezésre tippeltem, adtam neki egy nagyon kevés tejet. Szereti, ivott is belőle, de olyan volt mintha nem tudná lenyelni. Lefetyelt, majd egy nagy nyeléssel és furcsa hanggal lejuttatta a pocakjába.... Volt hogy vissza is jött neki. Te jó ég, mit csináljak vele? Amúgy egy hihetetlen energikus, nagyon hiperaktív macska. Egészséges, rendes tápot kap, minden. Mire tippeltek? Tudnátok valami tanácsot adni így az éjszakára? Holnap ha nem lesz jobban, mindenképpen elviszem orvoshoz. Kérlek segítsetek.
2010. márc. 17. 20:25
 1/8 anonim ***** válasza:

hivd fel az orvosotokat

vagy ha az nem veszi fel kell lennie a városban ügyeletes orvosnak aki kimegy házhoz vagy ad telefonon segitséget! a neten biztos fent van ki az ügyeletes meg nálunk a helyi lapban is benne szokott lenni!

sztem is mérgezés a mi cicánk patkány mérget evett és bele is halt ugyhogy minél elöbb orvos!

és ne etesd itasd ha nem kér!

2010. márc. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

tejet ne adjál neki.

a fogínye milyen? Az egyik legszembetűnőbb jelensége a mérgezésnek (a patkányméregnek biztosan) a fogíny kifehéredése.

Igazából tényleg az lenne a legjobb, ha el tudnád vinni ügyeletre vagy kihívni állatorvost.

Baromi sok pénz tudom:-(

2010. márc. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Megnéztem az ínyét, rózsaszín, semmi szokatlan. Most a tej után minhta jobban lenne. Nincs összegubózva, most idefeküdt mellém, simogatom, még dugja is a kis fejét, meg nyújtózkodik.

Az a baj hogy falun vagyok, az autó nincs itthon hogy bevigyem a városba, dokit kihívni..... nemtudom.... Figyelem még egy ideig, ma bent hagyom, had aludjon itt mellettem, így legalább szem elött tudom tartani.

Köszönöm hogy írtatok.

2010. márc. 17. 20:55
 4/8 anonim ***** válasza:

Amikor az én cicámnak a szemére ment a 3. szemhéja(remélem erre gondolsz), akkor macskainfluenzás volt. Tehát jó lenne dokihoz vinned.

Mert mire én megláttam(nyaralni voltam, a szüleimmel volt), addigra már nem is látott tőle. A doki szerint csak az oltás mentette meg...

2010. márc. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: Az én cicusom is nehezen nyelt.
2010. márc. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha viszont oltott a cicád, akkor nem lehet macskanáthás. ?
2010. márc. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nekünk tályog volt a macska szájában azért nem evett 2 napig és kedvetlen volt,nem is engedte magát simogatni.Orvoshoz vidd el,sajnos Ő(k) nem tudják elmondani mi és hol fáj...
2010. márc. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi újság a cicussal? Jobban van?
2010. márc. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!