Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskát szeretnék szelídíteni...

Macskát szeretnék szelídíteni még mielőtt beköszönt a tél. Valakinek sikerült már?

Figyelt kérdés

Van egy macskám ami a szomszédé volt, és néha átjár oda is.

Ez a cica szült a szomszéd padlásán 3 kiscicát akiket már csak akkor vettünk észre amikor letudtak mászni.

Ezek a kiscicák egy darabig hátul a farakásban éltek, de most már itt vannak a ház végében a garázsban.

Egy ideje azt vettem észre hogy már nem annyira félnek, és kb 1.5-2méter távolságból eltudok menni mellettük anélkül hogy elszaladnának.

Amikor adok a nagy cicának enni ott maradok a tányérjánál miközben eszik és simogatom. Közben odajönnek a kicsik is, és ők is esznek úgy hogy a kezem pár centire van tőlük. Párszor próbáltam hozzájuk érni, de egyből elszaladtak.

Nem vagyok egy nagyon nagy állatvédő, de rossz lenne ha bármi bajuk esne a téli hidegben. Szeretném ha ők is szobacicák lennének.


2015. okt. 31. 16:21
 1/2 anonim válasza:
Nem vagyok szakértő, de én csinálnék nekik helyet a lakásban és bezárnám őket. Lehet, hogy nem tetszene nekik, de pár nap múlva megszoknák, hogy bent vannak. Könnyebben is lehetne velük barátkozni esetleg. Nem minden macska barátkozós amúgy, nekünk pl van több is amelyik kevésbé szereti, ha simogatják. A fejük simogatása szokott beválni leginkább.
2015. okt. 31. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Sajnos ott még nem tartok hogy megtudjam simogatni őket, és a bezáráson én is gondolkodtam, de nem szeretném hogy mindenhova kakiljanak. Majd ha valamikor csinálok nekik helyet a garázsban, mert úgy látom hogy nem leszünk barátok, de ott bátrak.
2015. okt. 31. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!