Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elfelejtettem féreghajtót...

Elfelejtettem féreghajtót adni a macskámnak, lehet belőle gond?

Figyelt kérdés
Fél éve kapott oltást és akkor az állatorvos beadta neki a tablettát. Azóta viszont nem voltunk vele dokinál, én pedig megfeledkeztem arról, hogy 3 havonta kell neki egy felet adni. Most délután adtam neki. Nem lesz férges? Az alomban nincs változás, bár bevallom őszintén, hogy még sosem láttam férget. Amikor pici volt, akkor is folyamatosan, sőt az első hetekben sűrűbben is kapta a tablettát, de nem jött ki belőle semmi.

2015. nov. 2. 19:26
 1/2 anonim válasza:
Jól tartott macskánál nem szokott féreg lenni, de azért nézegesd az almát és hidd el felismered ha férges. Amugy nem lesz tőle baja ha most beadtad. Ha férges vidd el állatorvoshoz és még szednie kell majd féregtelenítőt valameddig. :)
2015. nov. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Benti cica, ha jól értem. Ha nem nagyon adtok neki nyers húst meg ilyeneket, akkor gyakorlatilag elég kicsi az esélye, hogy férges legyen. Benti cicáknál sok orvos 1 évet szokott javasolni, a 3 hónap kinti cicáknál lényegesebb, mert ők azért vadásznak, kóborolnak. :)

Amennyiben nem férges, semmi gond, hogy elmaradt. Ha férges, azt meglátod a gyógyszer után, érdemes szétvágni a végterméket, de ha nem akarod nagyon vizsgálgatni, beadhatsz neki egyet nyugodtan két hét múlva is, ártani nem fog.

Az adagolásnál viszont nézd meg a leírást, mert súly alapján van, nem biztos hogy most is elég a fél tabletta.

2015. nov. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!