Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskáim felugrálnak az...

A macskáim felugrálnak az asztalra stb, lelehet erről szoktatni őket?

Figyelt kérdés

Kinti benti macskák,de jobban szeretnek bent lenni( még akkor is ha odakint meleg van,mint ma)

A gondom az az,hogy amint kimegyek vagy bemegyek a szobába valamelyik máris járőrözik az asztalon,gázon stb..ma pl kisütöttem a húst ott hagytam a gázon 5 percre eltüntem,mire vissza értem kivolt szedve a hús...enni kapnak este-reggel konzervet napközbe házikosztot vagy csirkenyak,pulykaszárnycsontot.. Van amikor párizsit is..levest is szoktam,hogy egyenek zöldséget is( ezt anyira nem szeretik)a kukát is kiboritják,van bent alom,de bejön kintről és bepiszkit és nem az alomba..én leszidtam már őket,orditottam is,már mindent probáltam amit tudtam,ha kirakom őket az ajtó előtt álnak..ti hogy neveltétek meg a macskákat? Vagy mit tennétek a helyemben? Jah és még a vizet sem nagyon iszák csak ha sunyin belekevere m tejbe és felmelegítem nekik...


2015. nov. 12. 18:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem az a baj, hogy kinti-benti macskák, így nem tanulták meg, hogy az alomba kell végezniük a dolgukat, mert kinn ugye bárhova csinálhatják.

A másik, hogy ha felmennek az asztalra vagy rosszat csinálnak, mindig következetesen rájuk kell szólni, leszidni, megijeszteni őket és így tudatosul bennük, hogy nem szabad. Persze ettől még csinálhatják, de kisebb lesz az esélye.

Csontot és tejet nem adnék nekik a helyedben, mert a csont megakadhat a torkukon, a tej pedig gyomorrontást és hasmenést okozhat.

Az lenne a tanácsom, hogy mivel írtad is, hogy nem nagyon szeretnek kinn lenni, akkor legyenek csak benti macskák és ne engedd őket ki-be mászkálni. Így eleve, ha felugranak az asztalra kevesebb koszt tudnak felvinni, többször látod, hogy mit csinálnak helytelenül, többször tudsz rájuk szólni és így könnyebb lesz megnevelni őket.

2015. nov. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A mi kinti-benti macskánk mindig csak az almot használta, ha nem tudtuk kiengedni (pl. hajnalban), szóval önmagában ez szerintem nem lehet a probléma forrása.

Szobatisztaságra nevelésnél az szokott lenni a tuti módszer, hogy pár napra bezárod egy kemény padlós helyiségbe, ahol semmi más puha felület sincs, csak az alom.

Az asztalra / szekrényre ugrálásról mi úgy szoktattuk le, hogy amikor láttuk, hogy "becserkészi" az adott bútort, és méricskéli a távolságot / magasságot, akkor szóltunk rá nagyon határozottan, hogy "Nem!" (Persze az elején még biztos lesz, hogy ennek ellenére felugrik, akkor persze rögtön kergesd le és szidd meg.)

Ismeretségi körben még a vízzel való lespriccelés vált be nagyon, nekünk erre nem volt szükség, de állítólag igen hatásos (csak figyelj rá, nehogy megfázzon, kevés víz is elég, és vizesen ne engedd ki)

Egy "kijárós" cica már nem biztos, hogy boldog és elégedett lehet egy csak benti élettel, ha nem feltétlenül fontos valamiért (pl. rosszindulatú szomszéd, járvány, sok autó), akkor én a már kintre-bentre szocializálódott macskát nem zárnám be.

2015. nov. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 macdln ***** válasza:

Csak annyit, hogy a mi 4 benti-kinti cicánk amikor kint vannak ott végzik el a dolgukat, amikor bent, akkor az alomba. Egyébként ők is legtöbbször bent vannak.

Tanács :

Ha épp rajtakaptad őket miközben nem az alomba végzik a dolgukat, akkor a leszidás azonnal kell, hogy megtörténjen, mert ha később történne meg, akkor nem tudnák, hogy miért kapták, amit kaptak. Ez lehet orra pöckölés, vízzel lespiccelés, hangos NEM ! szó és utána rögtön bele kell rakni az alomtálcába, hogy tudja, ott kellet volna elvégezni a dolgát. A tett színhelyét ecettel mosd fel alaposan! Semmiképp ne hipóval vagy valami hasonlóval. Azt hiszem a hipóban van valami anyag, ami vonzza a cicákat, a nevét sajnos nem tudom. Ja a kakiját a felmosás előtt rakd bele az alomtálcába, így érezni és látni fogja, hogy hol kell elvégezni a dolgát. Alomtálcát mi reggel este takarítjuk. Persze nálunk nem egy van, hanem 4, mivel sokan vagyunk :D Ebből kettő zárt. Valamelyikbe csak pisilnek, valamelyikbe csak a nagy dolgukat végzik, valamelyikbe mindkettőt. Neked is ajánlom, hogy vegyél még egy vagy akár két alomtálcát. Beválhat. Azt szokták ajánlani, hogy mindig egyel több alomtálca, mint amennyi cica. Igaz nálunk pont annyi van, mint cica, de közülük egy gyakran végzi kint a dolgát.

Tejet ne adj nekik, nincs rá szükségük. Ráadásul hasmenést is okoz. A cicák laktózérzékenyek, így max néha kaphatnak laktózmentes tejet, de azt sem szükséges. Kiscicáknak sem kell tehéntejet adni. Addig iszik cicatejet, míg az anyukájával van. Utána már egyáltalán nincs szükséges tej utánpótlásra, elegendő a víz. Nálatok is ez lehetett a probléma. Biztos többször is kaptak az anyukájukról való leválasztás után is tejet. Nem szabad adni nekik, mert "rászoknak", túlságosan megszokják és nem lesznek hajlandóak vizet inni. A ti esetetekben is ez történt. Amúgy a húsoknak sok a nedvességtartalmuk, így ha ezt is kapnak ne aggódj. De tejet már ne adj nekik többé.

A párizsi nagyon egészségtelen, alig van benne hús. Emberek számára sem túlságosan egészséges szerintem. Ha a csirkenyakat, pulykaszárnycsontot nyersen kapják az nagyon jó :) Nagyon egészséges. Meg eleve a főzéssel egy csomó vitamin ki megy belőle. Plusz a főtt csöves csontoktól akár meg is fulladhat a cica. Főzés közben a csont megkeményedik, míg nyersen sokkal puhább. Szóval nyugodtan add ezt nekik továbbra is. Én szoktam nekik adni nyers pulykaszívet is, sok benne a taurin, ami elengedhetetlen a macska egészséges szívműködéséhez és elősegíti a jó látást. Amúgy taurin van pl. zúzában is, meg minden vörös húsban is.

Bocsi az OFFért.

Visszatérve a kérdésedre, szerintem csak úgy lehet leszoktatni őket az asztalra és tűzhelyre ugrálásról, hogy nem mehetnek be a konyhába. Igazából nálunk sem lehetnek bent, csak felügyelettel. Amint kilépünk, felugranak valahova. Ez olyan, mint amikor rajtakapjuk, hogy nem az alomba végezte a dolgát. Rá kell szólni hangosan, lespriccelni vízzel...stb. Vagy pedig egyszerűen egyáltalán nem mehetnek be a konyhába.

Remélem segítettem :)

2015. nov. 13. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ha észreveszed, vízipisztolyozd le, azt mondják az segít, rossz élményhez kötik, mégsem drasztikus
2015. nov. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!