Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskaalom szagtalanítása...

Macskaalom szagtalanítása szódabikarbónával?

Figyelt kérdés

Több embertől hallotam már, hogy szódabikarbónával szórja be a macskaalmot a kellemetlen szagok elkerülése érdekében. Nem tudom, hogy ez jó ötlet e, mivel az egy erős lúg, félek hogy felmarná a cicám tappancsát. Az agyonillatosított alomszagtalanítóról sem tudom mit gondoljak, lehet hogy káros vegyszereket tartalmaz.

Ti használtok ilyesmit? Persze tudom, hogy a napi alomtakarítást nem váltja ki semmi, de néha még Emellett is büdös van.



2015. dec. 7. 20:22
 1/9 anonim ***** válasza:
én az aldiban veszem a macskaalmot. 750ft a 10kg. agyagból és szódabikarbónából készül,azaz gyárilag benne van a szódabikarbóna. valóban erős szagelszívó, a korábban orrfacsaró kandúrpisit se lehet érezni most.
2015. dec. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Akkor ezekszerint ártani nem fogok vele. :)
2015. dec. 7. 20:42
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha kandúr akkor ivartalaníttasd, úgy egy héten belül megszűnik a penetráns húgyszag.


Ha ezen már túl vagy, akkor érdemes átgondolni, hogy ezeket a kristályos almokat kipórbálod, annál semmi nem szagtalanabb. Amelett, hogy kényelmes is. Csak a szart kell kiszedni, de ha pl. addig szarik míg nem vagy otthon, akkor ha beássa, az alom egyszerűen kiszárítja a szart is és nem fog meleg szag várni még akkor is mikor órákkal később megérkezel. Ha meg hasmenése van, akkor ha olyan lágy, hogy ki se lehet szedni, csak várni kell egy kicsit az alom elkezdi felszívni a nedvességet és viszonylag rövid időn belül olyan lesz, hogy biztonsággal ki tudod venni, anélkül, hogy attól félnél, mindent összekensz.


A pisit meg nem kell kiszedni, mikor elkezded érezni, hogy büdösödik az alom, akkor már cserére szorul, ez attól is függ, hogy hány macskád van és mennyit pisilnek, nekem 3 100% ban benti macskára két doboz alom (ez összesen 10 liter) két hétig bírja.


Arról nem beszélve, hogy a szart lehúzhatod a budin, egészen biztosan nem fogja eldugítani, és nem fog megállni a kanyarban a ronda barna lerakódás sem mint az agyagos almoknál, amiknél vagy a dugulást kockáztatod, vagy zacskóban kell gyűjteni a szart, míg ki/le nem mégy a nagy kukához vele, ami büdös és gusztustalan.


+ a hagyományos almot mindegy milyen gondosan lapátolod, vagy egy nagy csomó tisztát is feleslegesen kiszedsz, vagy úgy is vissza potyog és bűzleni fog. Sose lesz tökéletes.


Mi évekig szenvedtünk a legkülönbözőbb hagyományos almokkal, de a kristályos óta vissza sem nézünk és még árban sem rosszabb, mert nem tiszta, nem büdös és nem kell vele annyit foglalkozni, kényelmes, míg a hagyományossal folyton tökölni kellett és még a szagot se lehetett teljesen megszüntetni hiába cseréltem lapátoltam és tulajdonképpen ha tényleg nullára akartam a szagot szorítani, akkor annyit elhasználtam, mint amennyibe a kristályos kerül, és még szenvedtem is vele.

2015. dec. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Lány cicám van amúgy :)

Próbáltam már a kristályos almot, de nekem az valahogy nagyon nem jött be. Oké, hogy nem lesz büdös, de engem nagyon taszít, hogy ott áll benne 2 liter pisi, a cica meg abban tapicskol, aztán úgy ugrik fel az ágyamra. Kiszedni meg nem lehet belőle, mert nem csomósodik. Elhiszem hogy jó, és azt is, hogy nem Kevésbé higiénikus, mint a bentonit agyagos macskaalom, de én sehogy sem tudtam megbarátkozni vele.

2015. dec. 7. 22:34
 5/9 potyike ***** válasza:
34%
a kristályos alom a lehető legrosszabb és nem is gazdaságos.Az tény,hogy a lakás szagtalan,de a macska előbb-utóbb büdös lesz,úgy ahogy mondod,mert tapicskol a húgyban.Nekem a lehető legolcsóbb csomósodó alom vált be,tiszta,szagtalan.A cicák-2 db-WC-je az előszobában van,arra kényesen figyelek,hogy ahányszor elmegyek mellette és látom,hogy valami van benne,azonnal kidobom a csomós pisit,kakit.Minden barátom csodálkozik,hogy ilyen szagtalan macskás lakásban még nem volt.
2015. dec. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Örülök hogy van aki osztozik a véleményemben :)
2015. dec. 8. 22:46
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha tapicskol a hugyban vagy szaga van, akkor megérett cserére. Nekem mindegy, de én még nem voltam olyan háztartásban, ahol nem kristályos alom volt és nem volt szag. Mindenütt volt.


Nekem 3 macskám van 65 négyzetméteren, akárki jön, mindig ledöbben, mikor meglát egy macskát, hogy "Macskád van? Még egy? Úristen hány van, nem is lehet semmit érezni!" Ennél őszintébb vélemény szerintem nem kell, mert hogy magától fakad ki valaki, hogy te jó ég, hogy-hogy nem is lehet érezni, mert amúgy a legjobb haverod se fogja megmondani, hogy húgyszag van, ha rákérdezel.

2015. dec. 9. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Elhiszem hogy neked bevált, de engem akkor is taszít, hogy ott áll benne több napig a pisi. Egy normálisan csomósodó fajtából meg egyből ki tudom kapni.

Nem azt mondom hogy a kristályos rossz, de nekem nem az vált be.

2015. dec. 9. 09:16
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is kristályost használok. Ez szilikagél alapú, aminek nagy a nedvszívó képessége, kémiai laborokban is használják nedvességre érzékeny szerek tárolásához. Nem tapicskol a húgyban a cica, mert a szemcsék beszívják. Annyi a trükkje, hogy minden nap át kell lapátolni, hogy az aljára került vizelet is felkavaródjon, így gyorsan kiszárad. Akkor kell cserélni, ha már az egész besárgult, vagy felkavarva látod, hogy a doboz aljára letapadt.

Mióta így csinálom, cserekor is úgy öntöm ki, hogy a doboz tök száraz maradt.

2015. dec. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!