Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen inteligensek a macskák?...

Milyen inteligensek a macskák? Hány évig élnek kb?

Figyelt kérdés
sziasztok egy cica megtudja jegyezni a nevét? tudnak szeretni? mennyire tudnak gondolkodni ? :) érdekelne
2015. dec. 10. 15:25
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Persze,meg tudja jegyezni a nevét. És a macskák átlagos életkora kb. 12-14 év,bár én ismerek egy embert akinek 18 éves volt a macskája.És nekem is volt macskám és úgy vélem elég intelligensek is. :)
2015. dec. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszi :)
2015. dec. 10. 15:47
 3/10 anonim ***** válasza:
61%

Fajtától függ.

Kicsit hasonlítanak az emberekre,vannak olyan macskák,amik kifejezetten okosak,mások butábbak,vannak amik sunyisak,vannak őszintén szeretők,és még egy csomó.Némely sziámi fajta hasonlóan a kutyákhoz,annyira fegyelmezett,hogy füttyszóra lábhozjön.Ezenkívül rendkívül hamar megtanulnak dolgokat,pl.:ajtók kinyitása.Egy macska szeretetét nem könnyű elnyerni(fajtafüggő),de ha sikerül,akkor arra nagyon büszkék lehetünk.Minden kalandban,eseményen,amit átélünk,fontos szerepet tölt be.Egyszerű házimacskánál nehezebb kiválasztani a megfelelőt,de ha kiskorában magunkhozvesszük,olyan 8-10 hetesen,és megfelelően bánunk vele,nagy valószínűséggel szerethető társ válik belőle.A kandúrok fiatalon nagy csavargók,ám ahogy öregszenek,egyre bújósabbak lesznek.A nőstények is szeretik a dadázást,de mindig kissé távolságtartóak.Ivartalanítás után szeretnek a ház körül sertepertélni,nem csavarognak annyit,és falánkabbak lesznek.Egy átlagos házimacska akár 9-12 évig is eléldegél,azonban ilyen magas kor ritka.Sajnos egy bizonyos kor után elvesztik látásukat,hallásukat,ízületesek lesznek.Bizonyos fajták azonban akár 15-20 vagy még magasabb kort is elérhetnek.Ez függ a tartástól,életviteltől.Bővebben a wikpédián találsz információkat.

2015. dec. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igazán intelligens állatok :) nekem volt 4 cicám, sajnos már csak az egyik él, ő ha jól emlékszem, 2 éve került hozzánk. Meg tudja jegyezni a nevét, bár nem mindig hallgat rá. Ha éhes, elég annyit mondani, hogy "Cicc", de ha jóllakottan lustálkodik, a füle botját se mozdítja a hangomra :D Hálás kis lények a macskák, társaságkedvelők, igénylik a törődést és a szeretetet. Okosak is! megtanulják, hogy hova nem szabad menni (pl. nálunk a konyhába) de persze van, hogy "megszegik". Egy ismerősöm mindig étellel csalogatta ki a szobából a cicát: hát persze, hogy ezután mindig csakazértis bement :D Én nagyon szeretem a macskákat <3
2015. dec. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Bocsánat, azt kifelejtettem: én úgy tudom, olyan 10-12 évig élnek.
2015. dec. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
46%

Tessék, a wikipediából másoltam ki:


" macska próbálkozások és hibák, felfedezések és utánzás segítségével képes tanulni. Számos képességgel születik, mint például a vadászat vagy a toalett használata, amelyek azonban gyakorlást igényelnek. Az anyaállat a kölykeit három hetes koruktól a zsákmányállatok segítségével tanítja vadászni. Kezdetben élettelenül, majd később élő állapotban visz eléjük, hogy az utódok láthassák hogyan kell megölni, illetve megenni őket. Egyedülálló tájékozódási képességük, amely a madarak égitestek és mágneses terek alapján történő tájékozódásához hasonlóan működik, lehetővé teszi hogy akár több száz kilométeres távolságból is hazataláljanak. Emellett (jelenleg még nem tisztázott módon) az általuk ismeretlen helyre távozó gazdájukat is tudják követni."


"A szobában tartott macskák általában 14-20 évig élnek, noha a Guinness Rekordok Könyve szerint a legöregebb ismert macska 34 éves volt.[69][70] A hazai macskák közül a regisztrált legidősebb 21 esztendőt élt meg.[71] Egyes nem hivatalos beszámolók 37 és 43 éves kort megért példányokról is említést tesznek. A házi macskák tovább élnek, ha nem engedik őket ki a szabadba (így csökken az esélye a harcokból, balesetekből származó sérüléseknek és a betegségeknek) és ha ivartalanítva vagy kasztrálva vannak."

2015. dec. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Több felmérés szerint a macskák gyorsabban tanulnak, mint a kutyák, csak nem hajlandóak az embernek alárendelni magukat:S

Nagyon tudnak szeretni:)

Az egyik macskánk pl. megtanulta, hogy KÉTHETENTE délelőtt pár órára bezárjuk (akkor volt nagytakarítás), így akkor inkább nem jött reggelizni:)), inkább elbújt valahova - hát ennyire okosak...

Egy biztonságban élő cicus simán élhet 15 évet, a legidősebb ismeretségi körünkben élő macska 21 évesen pusztult el...

2015. dec. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
van egy barátom, több macskájuk is volt, egyidősek és mind 17-18 évig éltek, de csak szobamacskák voltak panelban, nem mentek sehova.
2015. dec. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
67%

Múltkor jöttem ki a konyhából, a küszöb előtt ült a macska, a farka a küszöbön. Tüntetőleg megálltam, hátranézett rám kérdőn, mondom "nem tudok kimenni, ott a farkad a küszöbön". Hátranézett le a farkára, és elhúzta onnan. Én meg majdnem hanyatt estem vissza a konyhába.

Nagyon ragaszkodik hozzám. igen, persze, hogy tud szeretni. igen, tudja a nevét, régen, még kicsi volt, hamar megtanulta. Az ősszel egy hétig beteg voltam, három napig 39 fokos lázzal feküdtem. Két napig itt ült a fejem felett a kanapén éjjel-nappal, csak enni, meg wc-re ment ki. Harmadik nap már kicsit meg mertem simogatni, látszott rajta, hogy nagyon hiányzik neki. Volt 8 hónapos akkor.

2015. dec. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 macdln ***** válasza:

Egyik cicám ki tudja nyitni az ajtókat. Felugrik a kilincsre és addig csüng rajta, míg ki nem nyílik :D Amikor meghallotta, hogy kinyílt az ajtó leugrik (legtöbbször inkább lepottyan) a kilincsről és a fejével egy kicsit meglöki az ajtót és besurran a másik szobába.

Hát sajnos nem csak a kilincsen tud csüngeni, hanem egyebeken is. Mint pl. ruhadarabok. És hiába csippentem le a karmai végét kéthetente, akkor is komoly sérülést tud okozni a tárgyaknak. Már 3 függönyt "ölt meg".

Játszás közben ha megmutatom neki a fogason lévő kabátokat, egyet,kettőt megmozgatok, akkor ő már rohan is és felmászik a kabát belsejébe. Egyszer majdnem beszorult egy kabátujjba. A nevére csak akkor hallgat, ha éppen kedve van hozzá. A ciccre is hallgat és a NEM! szóra is többnyire. Arra is rájött, hogy hamarabb hozzájuthatna az ételhez, ha a nadrágszáramon mászna föl. Sokszor akkor is megcsinálja ezt,amikor nincs is a kezemben a tálja és legtöbbször ez nekem eléggé fáj, ilyenkor rászólok és "duzzogok". Persze nem igazából :D Leülök a kanapéra, ő felugrik mellém, próbál közeledni felém, én meg odébb csusszanok, elfordulok stb. Aztán belefekszik az ölembe, elkezd hangosan dorombolni, kapok a nózijától egy orrpuszit, aztán folyamatosan dörgölőzik az arcomhoz.Ilyenkor úgy érzem, hogy bocsánatot kér. Aztán a hátára fekszik, pocisimiért kuncsorogva. :) Szerintem nagyon is tudnak gondolkodni a cicák, könnyen taníthatóak.

Néhány dolog, amit meg lehet tanítani a cicáknak (vagy akár már maguktól is tudják) :

-ajtókinyitás

-névre hallgatás

-labda vagy plüssjáték visszahozása

-arra, hogy mit szabad és mit nem (pl. tilos az asztalra menni)

-halottnak tettetés

-gurulás stb... Youtube-on találsz rengeteg videót arról, hogy mi mindenre lehet megtanítani a cicákat.

Nagyon tudnak szeretni, intelligensek, okosak, taníthatóak, meg tudják jegyezni a nevüket és persze, hogy tudnak gondolkodni. Az egér is tud gondolkodni.

A szeretetüket sokféleképpen ki tudják fejezni. Dörgölzés, dorombolás, "puszi", gyengéd harapdálás játék közben, plusz az is a szeretet jelképezi, ha a cica jön feléd "felfelé tartott" farkincával. Dorombolásuk nyugtató és gyógyító hatású. Amikor beteg a gazdijuk oda fekszenek, ahol fáj. Nekem pl. egyik nap nagyon fájt fejem és a hasam, lepihentem, megjelentek a cicák, mindegyik rám feküdt, egyik a fejemre, a másik kettő meg a hasamra. És közben mindegyik dorombolt, néhány percen belül elmúlt a fájdalom. :) Szerintem engem szeretnek a legjobban a családból, nem csak én gondolom így hanem tényleg így van. Anyától és a tesóimtól eléggé fél az egyik fiú cicám, pedig soha nem ártottak neki, sztem ez annak tudható be, hogy velem vannak a legtöbbet. Amúgy mindhárman engednek simizést másoknak is a családon belül, de idegenektől nagyon félnek. Bebújnak az ágy alá vagy a konyhaszekrény mögé, ha jön vki. És a tévhittel ellentétben !NEM! házhoz kötődnek, hanem a gazdájukhoz. Ahhoz az emberhez, akitől a legtöbb szeretet kapják, aki enni ad nekik, akihez minden nap odabújnak, akitől pocisimit kérnek (:D), személyem szerint nagyon okosak és ez nem feltétlenül a fajtától függ. Hozzáteszem nekem három sima keverék cicám van. Biztos vagyok benne, hogy néhány fajtatiszta cicától is sokkal okosabbak.

A bengálira és a maine coon-ra mondják, hogy vissza hozzák a játékokat. Most több "különlegesség" ami kifejezetten egy fajtára jellemző nem jutott eszembe.

Átlag életkoruk 15-20 év. Nem 10-12. De ha nagyon jó körülmények között él a cicus, rendszeres állatorvosi felügyelet alatt áll, gyakran oltott, féregtelenített, ivartalanítva van, nem táppal tömik, akkor több mint 20 évig is élhet. Nem akarok most senkivel semmilyen vitába keveredni ezzel kapcsolatban, ez csak az én véleményem, de az tény, hogy mióta tápot gyártanak, egy csomó olyan betegség is megjelent, ami addig nem is volt jelen macskáknál, mint pl. cukorbetegség, veseelégtelenség, májbetegségek, daganatos megbetegedések, fogkövesség, allergiák, fogíny / szájüreg gyulladás stb.

Ezek mind megelőzhetőek, ha B.A.R.F. vagy Prey szeribt etet az ember. A macskák emésztőrendszere és fogazata nem a táp evéshez lett kitalálva. Ragadozó, húsevő állatok.

A természetben sem főzik vagy sütik meg a húst a nagymacskáknak. Ezen semmit sem változtat az, hogy a macska háziasítva van. A nyers hús a természetes tápláléka és ennyi. Ki tudja mit tesznek a tápokba, meg hogy mi minden megy át, mire hozzánk kerül. Egyik ismerősöm egy "szuper prémium" tápot gyártó tápgyártó cégnél dolgozik és ő is megerősítette, hogy mindenféle hulladékból vannak a száraz tápok. Út szélén talált dögöket darálnak le szőröstől, mindenestől, fertőtlenítik, porítják. Ehhez mennek hozzá a mesterségesen előállított vitaminok, tartósítószerek, gabona meg mindenféle adalékanyag.

2015. dec. 11. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!