Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nyomul egy 3 hónapos...

Miért nyomul egy 3 hónapos szukára egy 2 éves tüzelő kandúr?

Figyelt kérdés
Azt hittem ösztösen észlelik egymás tüzelését és azt is, hogy mikor ivarérett, úgy értem; nem szoktak kölyökmacskára úgy nézni.. Tévedek? Mi lehet a baj? De ami még fontosabb; mi lehet a megoldás?
2015. dec. 25. 19:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
67%

ivartalanitani a kandúrt.

ha ez vigasztal nekem a lábamat is kinèzte magámak a kandúr párosodasra. ivartalanitani es megoldodik

2015. dec. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
OFF: NEM szuka, hanem nőstény. Szuka a kutya nőivarúja ON
2015. dec. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Tüzelő kandúr nincs, csak tüzelő nőstény.

A megoldás: ivartalanítás.

2015. dec. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Nehany alapdolog hianyos.

A macskafeleknel nincs kotott szaporodasi idoszak, tehat a kandur az ev minden egyes napjan pont annyira "tettre kesz", mint a tobbin. Szoval, nincs olyan, hogy tuzelo (ivarzasi ciklusban levo) kandur.

A parosodasi viselkedes nem csak a szaporodassal fugg ossze, hanem a ala-fole rendelt viszonnyal is, tehat nem ivaros viselkedes, hanem dominancia.


A "mit tehetsz"-el kapcsolatban: ivartalanitas, bar mivel ez dominancia jelzes, valojaban nem befolyasolja - de nem art.

Vagy egyszeruen rajuk hagyod. Siman abbahagyjak, ha mindenki tudja, hogy a helye, ha meg a kandur nagyon agresziven terrorizalja a kisebbet (tehat, tobb napig, folyamatosan) akkor siman raszolsz, hogy oke, ez mar nem elfogadhato. (Raszolas alatt azt ertem, ahogy szoktad vele szemben ervenyesiteni a akaratodat.)

Anyway, "ez termeszetes, es nem, ennek nincs koze az szaporodashoz"

2015. dec. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Nem baj nekem szuka is jó meg tüzelő kandúr is :)

Nem zártam őket össze, csak vendég pár napig, de már elkülönítve. Csak azt szerettem volna kiváncsiságból megtudni, hogy mi lehet az oka, meg hogy mennyire normális, illetve ha van valami ideiglenes módszer lenyugtatni stb, nem kell egyből ivartalanítani csórót :o az ilyen embernek minek macska? Bezárni egy szobába mer puha, aranyos, dorombol osz ha baj van vele egyből ivartalanítani? Nekem nem divatból van macskám, meg nem plüss, hogy csak átszabogassam ha nem teccik eh :)

Lehet konzervatív vagyok, de egy nagymamától sem hallottam, hogy ezelőtt vagdalták volna őket, csak azt, hogy összeszedte férgeket, meg maradékot kapott, nem kalóriacsökkentett biológiailag tesztelt, ellenőrziött ph értékű, sterilizált, fogszuvasodástgátló és szőrlabdaemésztéstelősegítő kvantumvákuumhőkezelt diabetikus sötétben világító macskatápot. Egyébként nem rosszindulatból írom, de nem értem miért kell egyből kést fogni.

Köszönöm a válaszokat

2015. dec. 25. 21:43
 6/24 A kérdező kommentje:

4

Köszönöm erre voltam kiváncsi. Akkor rosszul tudtam, azt hittem, hogy az alapvető ösztönbe beletartozik, hogy nem ugrálnak kölykökre, meg azt is, hogy évi 2,3x tüzelnek, nemtől függetlenül, mégha nem is helyes a kifejezés csődörnél :) azt nem tudtam, hogy csak a female ilyen és a kan non stop.

Kösz még1x

2015. dec. 25. 21:51
 7/24 anonim ***** válasza:
48%

De a nagymamad... na jo, az a generacio agyon is csapta a nem kivant kismacskakat, es ha egy macska elmult harom eves, akkor az mar oreg volt.


Manapsag van egy reteg, aki tarsallatnak tart macskat, horribile dictu, folyamatosan lakasban, beengedve az ágyaba, stb... Ok merlegelenk, es ugy dontenek, hogy hosszu tavon jot tesz az allatnak, ha ivartalanitva van.

Ha nem hiszed, probald meg elkepzelni ugy az eleted, hogy soha... Es raadasul, a macskaknal a nemiseg nem jar elvezettel, sot. Szoval, a macska erdekeben daraboltatnak.

A masik oldal meg, aki azert ivartalanittat, mert ezzel valami nem kivant viselkedest akar megszuntetni... Abban igazad van, hogy ez a konnyebb ut. De mivel vegso soron a macskanak is jobb lesz, igy "miert ne?" (Mert a macskaknak még mindig nem elvezet a szex.)

Egyebkent, termeszetesen megoldhato a normalis egyutteles egy ivaros kandurral, de oszinten szolva, a mostani "fogyasztoi tarsadalomban" kinek van arra ideje, hogy o hozzon aldozatokat, meg atgondoljon dolgokat, ha egyszerubb a "kes ala, azt kesz" megoldas? Hogy ez jo-e, arrol nem szeretnek vitazni, mert az emberekrol alkotott velemenyem rosszabb, mint a ivaros kandurokrol :P


Ugyanakkor, a ph-tesztelt-vilagito macskatap dolog nem a satantol valo. erdemes komolyan venni a etetes orvosi ellatas dolgot, ha azt tervezzuk, hogy 10+ evig is egeszsegesen eljen a macskank.

2015. dec. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
44%

Jah, extra, mert szomenesem van:

A nosteny macska az a "Cica" (queen) A nosteny kutya a szuka (bitch) :3

2015. dec. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Értem én, de én nem lakásban tartom. Illetve mehet be-ki. Az ágyba nem, meg az asztalra stb, de a házban lehet. Én is megveszem neki a tápot, meg féregtelenítem stb, odafigyelek én, de mikor látom néha, hogy mik vannak a boltban, meg a tvben... :) azt kicsit profithajhászatnak látom, na mindegy tényleg nem bántani akarok én senkit, kicsit talán túlzásba estem, azt sem gondoltam úgy, hogy csak azér kell macska mer megfogja a rágcsálókat, mint régen csinálták, bár az még mindig szimpatikusabb, de én maradok valahol középen
2015. dec. 25. 22:15
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom, ezt az 5. hozzászólást fájt olvasni. Inkább neked nem kéne semmilyen állat.
2015. dec. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!