Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez a táp jó? (kérdés túl...

Ez a táp jó? (kérdés túl rövid -. -)

Figyelt kérdés

[link]

Azt írja, "Magas hústartalmú (91% hús)", lejjebb meg ez áll: "fehérje, 8,5% (taurin 0,07%)", "nedvességtartalom 83%." Lehet, hogy hülye vagyok, de nem értem, ez nekem ellentmondásos :D Szerintetek? Van, aki ezzel etet? Mert ez a 91% hústartalom elég jól hangzik, ha tényleg ilyen jó a hústartalma akkor vennék, csak tényleg ellentmondásos ez nekem, valaki felvilágosít?


2015. dec. 30. 20:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem látom a linket.

Ha táp, akkor nekem az a 83%-os nedvességtartalom az igen furcsa :D Ha konzerv, akkor oké, de az meg tényleg ellentmondásos :D

Egy ekkora hústartalmú kutyatáp az már tényleg hiperszuperprémium :D

2015. dec. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez aszpikos eledel. Azért van benne 83%-os nedvességtartalom, ami meg húsnak (szárazanyagtartalom) néz ki, az az adatok alapján 91%-ban hús.

A konzervek, és az aszpikosok nagy mennyiségben, általában 80% körüli nedvességtartalommal bírnak. Ezért is hívják őket nedveseledelnek is.

A konkrét márkát nem ismerem csak láttam már a nevét, nem etettem ilyennel, úgyhogy ahhoz nem tudok hozzászólni.

2015. dec. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
macskatáp, bocsesz :D
2015. dec. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszi, tehát akkor mondjuk egy Whiskas konzervhez képest jó a hústartalma, elég tápláló? Majd nézek hozzá valami száraztápot is, csak a macskám az ilyen aszpikos dolgokat imádja.
2015. dec. 30. 20:24
 5/7 A kérdező kommentje:

Ezekről a száraztápokról mit gondoltok?

[link]

[link]

[link]

Ha nem jön be a link, akkor frissítsetek, nekem is vacakol az oldal valamiért.

2015. dec. 30. 20:36
 6/7 anonim ***** válasza:

"Lehet, hogy hülye vagyok, de nem értem, ez nekem ellentmondásos :D"

Azért, mert a húsnak önmagának nagyon magas a nedvességtartalma. Nézd csak: [link]


Száraztáp:

Arra figyelj, hogy a "Hús és állati fehérjeszármazékok" bármi lehet. Az a jó, ha minél pontosabban meg tudják nevezni a felhasznált fehérjeforrást. És, bár valamennyi gabonaféle kell ahhoz, hogy összefogja a száraztápot, nem árt, ha nincs nagyon elöl a listán.

2015. dec. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

2. vagyok

1. link hááát, nem igazán

2. ez biztos hogy jobb minőség, illetve, hogy jó, de ez a szöveg full marketing, ez nem az összetevőkről szól, de a bosch az jó

3. nem


Ahogy az előző leírta: a hús és állati származékok, növényi származékok, illetve ugyanezekből a melléktermékek, hát az bármi lehet, most nem akarok durvát írni, ereszd el a fantáziád. Ettől durvább a húsliszt, meg a csontliszt, az ezekben nincs.

Arra kellene törekedni, hogy minél kevesebb ilyen szó legyen benne, hogy származék, meg melléktermék, és leginkább az a szó szerepeljen benne, hogy hús.

Mennél jobban megnevezik a leíráson, kimondják, hogy hús, milyen hús: csirke, pulyka, marha, bárány, nyúl X százalékban, annál jobb, vagy pl. tonhal, lazac, stb. Meg nyilván minél több tápanyag szerepeljen benne, és minél kevesebb adalékanyag. Ezeket úgyis tudod.

Nem tudom, milyen árkategóriában gondolkodsz.

A whiskas az nem jó. A reklám ellenére sem.

Javaslom még, hogyha olyan helyen laksz, ahol van nagy (Nagy) állateledel-felszerelés bolt, ld. fressnapf, menj el, nézz körül, nem kell ott megvenni, csak ott kézbe tudod venni, és elolvasni a konzervre, stb. írtakat. Utána megveszed a neten ott, ahol olcsóbb, vagy ahol szeretnéd.

Azért, amit először feltettél linket a kérdésben azt azért nem hiszem, hogy az 91%-ban hús, ami abban van szárazanyagtartalom. Mármint, hogy nem színhús.

Nézz még meg esetleg másik webáruházat. Javaslat, ami jó nagy:

[link]

Itt szerintem jobbak a termékleírások. Szintén: utánanézel a leírásnak, max nem itt veszed meg.

És még egy tanács: ha kiskereskedésben, boltban vásárolsz, mondjuk ahol nincs nagy forgalom, soha ne legyen poros a doboza annak a kajának, amit megveszel! (merthogy az ott áll már száz éve).

2015. dec. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!