Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyha magyarországon veszek...

Lizee-Jana kérdése:

Hogyha magyarországon veszek egy macskát kell valami a határátlépéshez?

Figyelt kérdés

Nyáriszünetben elvileg kapok egy cicát.

Mi Ausztriában élünk és itt elég húzós áruk van ezért érdekelbe hogy hogyha én magyarországon megveszem akiscicát de idekinnt élne kell-e valamilyen papir ahoz hogy áthozhassuk a határon?

Előre is köszönöm :)



2016. jan. 5. 08:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Állatútlevél,ezt kérhetik,de nem jellemző. Meg gondolom nem repülővel utazol.
2016. jan. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy még az EU-n belüli, nem kereskedelmi célú állatok szállításánál is kell útlevél. Állatorvosnál lehet igényelni és kap a cica chip-et is.
2016. jan. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
43%
OFF:"Magyarországon", így, nagybetűvel ON
2016. jan. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
pet passport, chip, veszettség elleni oltás, de ez pár hónapos korban, amúgy is alap... elvileg az oltás után 3 héttel viheted külföldre, én is így kaptam a cicám( én kint élek)
2016. jan. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha Magyarországon rendes tenyésztőtől veszed, akkor általában úgy fel van szerelve, hogy semmi nem kell már hozzá, hogy kividd, mindaz, amit fentebb felsoroltak benne van az árban.
2016. jan. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

4-es vagyok, igen arra figyelj, ha rendes tenyésztőtől veszed, akkor ő mindent tud... kapsz mellé szerződést, hogy hobby vagy tenyésztési céllal veszed a cicát + törzskönyv és a fentebb leírtakat útlevél, chip, oltások.

Én csak 3,5 hónaposan hozhattam el a cicát, mert alapból 12 hetes korig a tenyésztőnél van, és utána még várni kellett a veszettség elleni oltás miatt 21 napot!

2016. jan. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, hogy milyen fajta cica, és mennyiért veszed?

Mert nekem nagyon furcsa, hogy ezeket a gyakorin kérdezed meg, és nem a tenyésztő mondta el kapásból...

2016. jan. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat...

Kedves utolsó kérdező:

Azért mert még csak felvetettem a szüleimnek a cicát és mivel úgy tünik hogy nyáriszünetben megkapom ezért kicsit kutatgattam és csak meg akartam érdeklődni.

Amúgy valószínű itt vesszük meg

Mivel anya allergiás, de nem erős az allergia ezért egy hipoallergén cicát szeretnek azaz ezek közül választunk majd valószínű: csupasz cicafajták, szibériai macska, orosz kék vagy bengáli macska

Mégegyszer köszönöm a válaszokat :)

2016. jan. 5. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!